Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вмро-ДПМНЕ

+12
Teo
Kalinda
трендафил
defo
tmoro
Фири1
Arhimed
Sotir
Hamad bim Khalifa
gerasim
osa
reiter
16 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Aвг 31 2017, 21:17

Очигледно си заборавил дека имавме светска економска криза и европска должничка криза што ги зголеми каматите. Македонија исто така беше земја со енормна невработеност и низок БДП. Овие проблеми македонската влада успеа да ги надмине, па сега вазалскава ги користи бенефитите од тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Luxor Пет Сеп 01 2017, 11:09

Единствено што успеа да надмине владата на дпмне е пет милијарди долг што ќе го плаќаат и твоите внуци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 01 2017, 18:04

Прво владата нема 5 милијарди долг, второ долгот во 2006 година, кога ВМРО дојде на власт не беше нула. Извини што морам да ти напишам, но престани еднаш да се информираш само од медиуми на кучињата на Џорџ Сорос и пред да напишеш нешто провери ги фактите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo Саб Сеп 02 2017, 12:41

Ama vkupniot javen dolg go napravivte za vreme na vasheto vladeenje pogolem od 5 milijardi evra...Pa lazhevte deka ne e taka prikazhuvajki go samo dolgot na vladata...A parite od zadolzhuvanjata gi ukradovte...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Саб Сеп 02 2017, 16:23

Не знам дали разбираш македонски па прашањето колкав беше долгот во 2006 година ќе ти го поставам и на според вас вториот официјален јазик. Cili ishte borxhi publik në vitin 2006?
Се надевам дека ќе ме разбереш на македонски кога ти пишувам дека девизните резерви на државата во време на власта на ВМРО се зголемени за нешто повеќе од 1 милијарда евра, а СДСМ за три месеци ги намали резервите за 177 милиона.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo Саб Сеп 02 2017, 20:36

A bre ajde, kaj ti se dokazite deka vro-dpne-ofcite gi zgolemile drzhavnite rezervi...A i ako ste gi zgolemile duri i za milijarda evra, toa ne e nishto sprema pette milijardi shto gi ukradovte...

PS. Gledam odlichno go razbirash spored tebe vtoriot oficijalen jazik kako shto odlichno gi znaesh i praznicite na spored tebe vtoripot narod vo Makedonija......Ne zaludno se somnevamn vo tvojata nacionalnost...Poserbno zatoa shto sekogash gi poddrzhuvash neprijatelite na makedonskiot narod i makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Чет Сеп 14 2017, 21:15

Членот на Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ, Александар Михајлоски, е во еднонеделна посета на Вашингтон, Соединетите Американски Држави каде има работни состаноци на високо ниво со претставници на Сенатот во САД, Конгресот и Стејт Департментот на САД.

Во текот на вчерашниот ден, Александар Михајлоски, оствари средби со високи членови на Сенатот и Републиканската партија на САД. На состаноците со советниците на Сенаторот Џон Меккејн, Конгресмените Пол Мичел, Ренди Вебер, Доналд Бејер, Том Марино, Адам Смит, Патрик Тибери, Стив Стајверс и Робин Кели, како и високи претставници во Стејт Департментот, беше разговарано за актуелните политички случувања во Република Македонија и за активностите на Иницијативата за внатрепартиски реформи во ВМРО-ДПМНЕ.

Трендо, бате на Груевистите ви тече низ ногавица а....ќе ве шитнат од партијата......
Македонија Александар Михајлоски на средби во Вашингтон со високи претставници на Сенатот, Конгресот и Стејт Департментот на САД

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Сеп 14 2017, 22:10

Освен А1он дали и некој друг ја има објавено оваа информација. Кои се тие високи претставници на Стејт Департментот? Сметаш ли дека Бејли, Ахмети, Села и Заев не ја имаат вратено на евроатлантскиот пат, како што според А1он сметаат соговорниците на Александар Михајловски. СМташ ли дека како што демократски го симнаа Груевски од премиерското место пре скоро две години сега на ист демократски начин американците ќе го постават Михајловски како лидер на ВМРО и нов премиер. Тоа е можно и без нови избори, со нова коалиција во која фикс е само ДУИ доколку не се поделат на демократски начин под американски притисок пратениците на СДСМ. На пример соросоидите да подржат нова влада без СДСМ. Интересно е кој му ги плаќа патувањата на реформаторот, да не кажам деформаторот. Дали се плаќа од наши пари преку буџетот или преку буџетот на некоја странска држава?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo Чет Сеп 14 2017, 23:19

Te lazhat Trendafile ne im veruvaj...Tramp ne znael deka tie visoki pretstavnici na Stejt Departmentot se sretnale so Mihajlovski...Isto kako shto ne znaeshe deka Hojt JI beshe vo Makedonija...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Пет Сеп 15 2017, 19:52

Отворено писмо на Малчески до Груевски: Никола, време е да си поднесеш неотповиклива оставка од лидерското место

Прво и основно, немам високо мислење за Самуил Малчевски, имав(ме) како стидент(и) некоја препирка со него додека беше председател на студентски сојуз на ПМФ, али има во моментов право за некои работи.
Иако веќе имав донесено одлука дека претстојниот период нема да настапувам јавно, сепак, не можам да останам нем на последните анкети со кои се испитува јавното мислење во пресрет на локалните избори. Се разбира, тука не мислам на смешните анкети на непостоечкиот таканаречен Институт „Павел Шатев“.
Хаха, фантомски организации....за цицање пари од сопственото членство.
Твојата оставка ќе овозможи партијата во најбрз можен рок да се консолидира, да се модернизира и да се демократизира, а со самото тоа и да се врати на победнички патеки.
Со ова се слагам 102,5% Заев и СДСМ, поготово СДСМ имаат среќа што против себе имаат криминалци, кои држеа робови околу себе. Тие робови се ослободија, и ќе го казнат робовладетелот, во случајов Никола Груески. Не дека СДСМ се вистинското решение, него инатот, и мирисот на слободата е посилен и над се.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 15 2017, 23:12

Да сме живи и здрави ќе видиме. СДСМ и покрај ноторната лага за наводно фантомски гласачи со која на два пати со помош на притисок на странци ги одложи изборите додека не му се обезбеди контингент од повеќе десетици илјади албански гласови, сепак ги загуби изборите од ВМРО на чело со Груевски. Не е вообичаено лидерот на партијата што победила на избори да си поднесе оставка. Во секој случај членовите на ВМРО сами одлучуваат кој ќе им биде лидер. Секое мешање од страна е диктатура. Смешно ми е кога следбениците на Заев тврдат дека сакаат посилно ВМРО и дека Малчевски или Михајловски се пастирите што треба да ги победат Ахмети, Села и Заев. Не сум слушнал дека Михајловски или Манчевски рекле нешто против тиранската платформа, против јазичната федерализација или против тоа бугарски историчари да ги пишуваат нашите учебници. За разлика од вас не сметам дека Тито и Груевски на сила ме направиле Македонец, па нема да гласам за политичари од типот на Заев или некој од деформаторите на СДСМ. Не би го подржувал ни Груевски доколку имавме некој лидер од типот на Ердоган или Асад, кои се изборија со странското мешање за разлика од лидерот на ВМРО кој дозволи идиотите од НАТО и ЕУ на два пати да ги одложат изборите, додека не обезбедија тесно мнозинство на предавници за составување на влада. Но за жал од политичарите што имаат шанси да победат немаме друг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Teo Пет Сеп 15 2017, 23:19

C c c, tasno...вмро-ДПМНЕ - Page 5 Laughter

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ од првиот собраниски состав ги поддржаа реформаторите

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Reforma-ne-vmro

http://fokus.mk/pratenitsite-od-vmro-dpmne-od-prviot-sobraniski-sostav-gi-poddrzhaa-reformatorite/
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Ное 07 2017, 21:58

Што мислите, ќе биде Митко Јанчев(Кожувчанка, градоначалник на Кавадрци), дали ќе биде новиот ДПМНЕ-оски лидер. Со надеж да биде премиер.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Dino Пет Ное 10 2017, 09:58

Koj i da bide zaludno im e bidejki novive se zahuktaa. Nezabelezitelno a mozda i nesvesno se pretvaraat u kopija na dpmne sluzejki se so istite finti i metodi.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Саб Ное 11 2017, 12:48

да, ама разбери дека....лошо е (можда сега, сеуште не) да се нема опозиција, здрава, зрела. Еве јас сум човек кој не е врзан за партија, што би било утре ако нешто не ми се допаѓа кај СДСМ, за кого да гласам за ДПМНЕ и Груески. Јас лично за ДПМНЕ во кое е Груески, Горде и останата багра не гласам.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Вто Ное 14 2017, 22:04

Мицковски: Разговарав со Мукоски, ми кажа дека не давал инструкции на толпата во СобраниеГемералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, во интервју на телевизија 24 кое се емитува вечерва вели дека тој разговарал со Крсто Мукоски, кој му го кажал дека не давал инструкции на толпата која упадна во Собранието на 27 април, и додаде дека тоа е само перцепција на водителот.

ИДИОТИ!!!! ЗАТВОР ШТО ПОСКОРО!!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Дек 04 2017, 00:15

Конгрес на 23 декември
Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ вечерва договори да биде свикан Конгрес на партијата на 23 декември, јавуваат медиумите од Скопје.

На Конгресот ќе биде разгледана оставката на лидерот на партијата, Никола Груевски, што тој ја најави пред неколку дена.

Веднаш по завршување на маршот пред зградата на Владата вечерва, ВМРО-ДПМНЕ одржа седница на Извршниот комитет.

Груевски на 1 декември најави оставка пред органите на партијата, за како што рече, да помогне во разврската на кризата.

Хм, иако не треба да не интересира, на каде ќе плови ДПМНЕ???
Прво, ДПМНЕ нема пари!!! Парите се во „фамилијата“, која преку партијата која ја приватизираа, ја приватизираа и државата. Дали ќе изберат теле ко Мите Кожувчанка, кое во овој тежок период ќе ги финансира, а после ќе го шитнат. Или Груески и фамилијата ќе инсталира некое теле, како Христијан Мицески. Или Грујо во замена на слобода, ќе го шитне ДПМНЕ, и нас ќе ни направи додатни проблеми.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Дек 04 2017, 22:05


_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Дек 04 2017, 23:35

Петровски: Имам притисок од партиски групации да бидам кандидат за лидер

- Јас не сум кандидат. Има луѓе кои сметаат дека треба тоа да го направам. Не сум одлучил. Ако проценам дека тоа е во интерес на партијата, тогаш да, но ако тоа би довело до компликација на нештата, тогаш не би се кандидирал - вели Петровски.
Зошто боже...зошто......абе незнам......кој е луд, тој или „тие шо го кандидираат“.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Kalinda Сре Дек 06 2017, 00:36

Дали и ова е можно?

Силно се лобира за Љубчо Георгиевски како „џокер во покер“
Додека во барабанот за наследник на Груевски се вратат имињата на Мицкоски, Милошоски, Попоски, Димовски, Ѓорчев и Јанчев, како „џокер во покер“ се појави името на Љубчо Георгиевски, поранешниот премиер на Македонија од 1998 до 2002 кој во времето додека владееше помина низ воената 2001 година, потпишувањето на Рамковниот договор, како и поразот на изборите од Бранко Црвенковски кој тогаш се врати на премиерската позиција.
Во последните неколку денови се посилно се лобира Георгиевски да биде старо-нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ, партијата во која ја имаше почесната функција претседател пред Груевски и неговата екипа речиси целосно и да го отстрани наследството на „војводата“.
Според кадрите кои лобираат Георгиевски да се врати во ДПМНЕ на тој начин би се постигнало единство во партијата, постарите членови се уште имале почит кон него, а прифатлив е и за помладите бидејќи ги претставувал вистинските идеали на десницата.

Георгиевски беше политички ментор на Груевски, во неговата влада имаше секогаш место како министер во економските ресори и практично целосно го поштеди од јавноста додека траеше војната во која најголем политички чек платија токму Геогргиевски, претседателот Трајковски и министерот за внатрешни Љубе Бошковски.

Со заложбите на Георгиевски токму Груевски беше избран за претседател на партијата на тој фамозен конгрес во Охрид каде постоеја шанси победата да ја однесе Марјан Ѓорчев кој подоцна „абдицираше“ формирајќи ја Земјоделската партија, а со себе повлече повеќе кадри незадоволни од развојот на настаните по потпишувањето на Охридскиот договор, последиците врз специјалните воени и полициски единици со расформирањето на „Лавовите“, „Шкорпионите“ и „Волците“ кои Црвенковски ги нарече Зоолошка градина.Подоцна Георгиевски јавно говореше дека можеби направил грешка форсирајќи го Груевски кој во последните години на владеењето наметна авторитарни принципи, ја загуши јавната дебата, вршеше голем притисок врз политичките противници, ги поклопи медиумите со партиската пропагандна машинерија, не слушаше критики и забелешки за неквалитетните и штетни политики и ја претвори ВМРО-ДПМНЕ во радикализирана партија каде повеќе членови отворено шират национализам и говор на омраза со прогласување на државни непријатели и предавници.

Георгиевски би бил навистина чуден избор за нов претседател на ДПМНЕ бидејќи долго време делуваше со неговата Народна партија, па дури влезе и во коалиција со Црвенковски за да го порази како што велеше заедничкото зло на Груевски.

Последните неколку изборни циклуси имаше незначителни резултати, не успевајќи да освои пратенички мандат, ниту пак на локалните избори освои градоначалник, но секако му помогна на Заев да ја десторзира десницата со што го раситни колку толку верното гласачко тело на Груевски.

За Георгиевски важи дека е отворен и транспарентен политичар и додека беше премиер во јавноста можеше силно да се чујат критики на негова адреса, па барем не се обидуваше да ги супресира медиумите.

Сепак, времето од 1998-2002 кое Георгиевско го нарекува „златно“ со слободата на говор и економските слободи при трансформирање на црната во сива економија е премногу далеку за денешните генерации, а тој одамна не е во врвот на политичкиот естаблишмент, уште помалку со базата на ВМРО-ДПМНЕ, па како „аутсајдер“ тешко би добил поголема поддршка, освен ако не се води некоја поголема игра со надворшени влијанија, особено од источна страна каде веќе се води јавна полемика против Илија Димовски на пример како кандидат кој е оценет како послушник на Груевски преку кого би се владеело од сенка.

Автор: Христијан Станоевиќ

Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 494
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by osa Сре Дек 06 2017, 21:56

ne mi se veruva ,ama aj

Миленко ја предлага Мирка Велиновска за нов лидер на ВМРО-ДПМНЕ

6.12.17 19:02
Прочитано : 22
Mиленко Неделковски во колумна објавена на неговиот портал „Дудинка“ пишува за наследникот на Никола Груевски на чело на ВМРО-ДПМНЕ, откако тој најави оставка, а веќе е закажан и вонреден конгрес за 23 декември.Тој смета дека новиот лидер треба да има јасно изразен патриотски став, познавање на историјата и да има идеја за иднината, да има решение за финансирање на партијата, и да понуди различен пристап, односно, како што пишува, да не и попушта на меѓународната заедница.

Тој ги отфрла како можни наследници Христјан Мицковски, Влатко Ѓорчев, Антонио Милошовски, Никола Поповски, Никола Тодоров, Филип Петровски, Тодор Петров и „реформаторите“.

Ова се предлозите на Миленко:

„Ако се сака чиста душа и голема харизма – Игор Друловски.
Ако се сака паталец и патриот – Јохан Тарчуловски.
Ако се сака стабилен финансиер и одличен менаџер – Митко Јанчев.
Ако се сака долгогодишен партиски функционери кој го нема во бомбите – Горан Трајковски.
Ако се сака традиција и вера – Виолета Ачковска.
Ако се сака мотивација, успех и непокор – Мирка Велиновска“, пишува Неделковски.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by defo Сре Дек 06 2017, 22:00

Од неговите кандидати, Јанчев може, зошто ќе биде искористен како кондом. Го лажат дека е ДПМНЕ-оскиот Заев. Twisted Evil Evil or Very Mad Twisted Evil Twisted Evil
А Мирка само за лидер на комитетот во душевна болница Бардовци.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Luxor Пон Дек 11 2017, 12:05

Офците се збогуваа со пастирот.

Централниот комитет ја прифати оставката на Груевски

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски поднел неотповиклива оставка пред Централниот комитет, на седницата која се одржа вечерва. Централниот комитет ја прифати оставката на Никола Груевски од претседателската функција.

Сто членови на ЦК гласале за вонреден конгрес за избор на нов претседател на 23 декември, 1 против и десет биле воздржани.

На вечерашната седница на највисокото партиско тело одлучено е вонредниот Конгрес да се одржи на 22 и 23 декември во Валандово, изјави генералниот секретар на партијата, Христијан Мицковски.

Списокот на делегати ќе биде објавен вечерва на интернет страницата на партијата.

http://plusinfo.mk/vest/136739/centralniot-komitet-ja-prifati-ostavkata-na-gruevski
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Dino Пон Дек 11 2017, 17:47

Da ne izleze obratno pa pastirot da se zboguva so ovcite. Nikoj ne znae sto se dogovorija so Zaev na tajnite sredbi vo pretsedatelskata palata. Ako padnalo dogovorce da se povlece vo zamena da ne odgovara ke gi trosi nasite pari po mondenski setalista niz beliot svet a nie ke ostaneme so prstot vo usta.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Bosonoga Пон Дек 11 2017, 17:54

a moze i zastiten svedok ke bide pa ke gi proseta ofcickite zedni preku voda
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

вмро-ДПМНЕ - Page 5 Empty Re: вмро-ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот