Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Алтернатива влегува во власта

2 posters

Go down

Алтернатива влегува во власта Empty Алтернатива влегува во власта

Пишување by трендафил Нед Дек 05 2021, 15:26

Тоа што Бугарите им го имаат направено на Македонците во Бугарија и Грците на Македонците во Грција, Заев сака да им го направи на Македонците во Македонија. За жал Албанците скоро 100% учествуваат во тоа. Не е сеедно дали ни се забранува да се чувствуваме како Македонци од секогаш иили да се пласира лагата дека сме вештачки створени во 1944. Заев веројатно нема со што да мисли, па не му текнува како тоа Македонците иселени на почеток на минатиот век во АМерика, на пример, биле и останале Македонци иако таму немало комунистичко влијание. А имало во Бугарија кога званично бројот на Македонци е намален за 100 пати.  


Функции што треба да ги добие Алтернатива во новата влада. интересни се здравство, Мепсо, државната администрација, пензиски фонд, централен регистар, затвор Идризово.
1. Министерство за здравство
2. Министерство за информатика
3. Заменик претседател на Собранието
4. Министер за дијаспора
5. Заменик министер за култура
6. Заменик министер за земјоделство
7. Заменик министер за земјоделство или транспорт за финансии
8. Мепсо
9. Железнички транспорт
10. Управа за болница Тетово
11. Национален граничен координатор
12. Пензиски фонд
13. Регистри
14. Заменик директор во Испитен центар
15. Инспекторат за локална самоуправа
16. Социјален центар Скопје
17. Заменик директор во Сл. весник
18. Директир затвор Идризово
19. Агенција за странски инвестиции
20. Агенција за претприемништво
21. Природно-математички музеј
22 Институт за културно наследство
23. Инспекторат за стандардизација
24. Театар Гостивар
25. Тетовска библиотека
26. Агенција за млади и спорт
27. Зам. дир за индустр.сопственост
28. Помошник министер во МВР
29. Раководител на сектор МВР
30. Раководител на сектор во Царина Охрид
32. Началник емјодел во Долнени
33. Агенција за вработување Струга
34. Кино Струга
35. Сектор МВР, Тетово
36. Директор на Клиника Скопје
37. Управен одбор, членови
38. Надзорен одбор, член
39. Директор на Испитен центар
40. Управен совет на МК Патишта
41. Надзорен совет на МК Патишта
42. Управен одбор во железничка инфраструктура
43. Управен одбор на аеродром
44. Управен одбор во Пошта
45. Надзорен одбор во Пошта
46. ​​Управен совет во агенц. за пасишта
47. Директор архив Струга
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Алтернатива влегува во власта Empty Re: Алтернатива влегува во власта

Пишување by Luxor Нед Дек 05 2021, 16:14

Кои и какви позиции добива Алтернатива  и се поврзано со тоа во оваа тема. А за тоа што и како се случувало во минатото помеѓу македонците, грците и бугарите ја имате историја.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Алтернатива влегува во власта Empty Re: Алтернатива влегува во власта

Пишување by трендафил Пон Дек 06 2021, 17:37

Алтернатива влегува во власта за да се смени историјата со политичка одлука. Бришењето на нашата историја се нарекува реформа за влез во ЕУ. Иако Заев и слепците што го следат тврдеа дека Преспанскиот договор го овозможи тоа. 
Во новата влада инаку треба да има 18 министри и заменици Албанци (од партиите кои се обраќаат само на Албанците на избори) и еден помалку 17 неалбанци, Македонци и припадници на коалицијата претставувана од СДСМ, а веројатно барем еден од нив Албанец. Не знам по која Рамковна спогодба е тоа. Дали ќе се спроведува Рамковната како што е напишано во коалиционите договори и со ДУИ и со Алтернатива или оваа спогодба не важи кога се работи за Македонците или договорите се само парче хартија наменето за будали кои во нив веруваат. Во моментов Македонците се позагрозени од Албанците во 2001 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Алтернатива влегува во власта Empty Re: Алтернатива влегува во власта

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот