Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

3 posters

Go down

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ  Empty НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

Пишување by osa Саб Окт 27 2018, 21:37

Во Истанбул се отвора најголемиот аеродром во светот

Во Истанбул на 29 октомври ќе биде отворен најголемиот аеродром во светот, што се простира на површина од околу 76 квадратни километри.

За изградбата на аеродромот „Истанбул Јени Хавалимани“ се издвоени околу 10,5 милијарди евра.

Градењето на аеродромот започна во јуни 2014 година и досега е завршена првата од четирите фази на изградбата. Предвидено е аеродромот по првата фаза да може да прими 90 милиони патници.

Се очекува дека новиот аеродром, пред 2030 година, кога ќе биде завршена последната фаза од изградбата, да можат да го користат 150 милиони патници годишно, а можно е да биде надограден за прием на 200 милиони патници годишно

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ  Empty Re: НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

Пишување by Dino Нед Окт 28 2018, 09:57

Turcija e gigant za nas vo sekoj pogled, ekonomski, voeno, politicki.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ  Empty Re: НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

Пишување by nino Нед Окт 28 2018, 11:57

e taka so turcite i rusite ne se vrzavme, nie zapnavme te nato, te eu
abe turcija i rusija se velesila

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ  Empty Re: НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

Пишување by osa Нед Окт 28 2018, 12:58

duri ni ko turcite ne gi uapsivme teroristite od 27 april ...

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ  Empty Re: НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

Пишување by Dino Пон Окт 29 2018, 12:01

nino напиша:e taka so turcite i rusite ne se vrzavme, nie zapnavme te nato, te eu
abe turcija i rusija se velesila

Ako se pomokni od nas ne znaci deka se podobro drustvo.

Dino

Број на мислења : 635
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ  Empty Re: НИЕ НЕМАМЕ ВОДА ЗА ПИЕЊЕ ,А ОНИ ГЛЕДАЈ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот