Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВОДА И ЗДРАВЈЕ

2 posters

Go down

ВОДА И ЗДРАВЈЕ Empty ВОДА И ЗДРАВЈЕ

Пишување by osa Саб Окт 06 2018, 12:21

Испијте чаша вода во 6 часот наутро: Цел свет полуде по овој метод, а еве зошто

Нема сомневање дека водата е еден од најкорисните пијалоци за целокупното здравје. Едноставна навика која вклучува вода за пиење може да му помогне на вашето здравје. Се што треба е да се напите чаша вода во моментот кога ќе се разбудите.

Ова е познато како јапонска терапија со вода и многу е ефикасна во превенција на различни болести и здравствени состојби како што се: артритис, колит, мигрена, болка во градите, елиминација на лошиот холестерол, висок крвен притисок.

По будењето напијте се 650 милилитри вода. По 45 минути, почнете ја дневната рутина. Не јадете ништо во тие 45 минути.

Пијте една чаша пред секое јадење и не пијте ништо два часа по оброкот.

Вака ќе го подобрите целокупното здравје.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ВОДА И ЗДРАВЈЕ Empty Re: ВОДА И ЗДРАВЈЕ

Пишување by misterija Саб Окт 06 2018, 20:42

osa напиша:Испијте чаша вода во 6 часот наутро: Цел свет полуде по овој метод, а еве зошто

Нема сомневање дека водата е еден од најкорисните пијалоци за целокупното здравје. Едноставна навика која вклучува вода за пиење може да му помогне на вашето здравје. Се што треба е да се напите чаша вода во моментот кога ќе се разбудите.

Ова е познато како јапонска терапија со вода и многу е ефикасна во превенција на различни болести и здравствени состојби како што се: артритис, колит, мигрена, болка во градите, елиминација на лошиот холестерол, висок крвен притисок.

По будењето напијте се 650 милилитри вода. По 45 минути, почнете ја дневната рутина. Не јадете ништо во тие 45 минути.

Пијте една чаша пред секое јадење и не пијте ништо два часа по оброкот.

Вака ќе го подобрите целокупното здравје.

Ова од искуство ли го збориш или само колку да постираш нешто..реда ради или ради реда..потполнуваш дупки..Абе какви 650 мл вода на гладен стомак, па уште рано наутро...свашта..ајде сега бочви ќе се правиме..иди мочај....

Не треба за се што пишал некој, ние одма да го применуваме.

_________________
Не излегувам на референдум Razz
misterija
misterija

Број на мислења : 468
Join date : 2016-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот