Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by defo on Пет Дек 07, 2018 7:27 pm

Хорхе тврди дека не се разговарало за воена состојба
Советникот на Иванов за национална безбедност Синиша Алексовски, на 27 април бил на службен пат и по наредба на Иванов се вратил околу полноќ во земјава. И Алексовски беше посочен од дел од обвинетите како лице кое пренело информација дека Иванов ќе прогласи вонредна состојба.
МВР, преку гранична полиција може да го докаже или негира ова. Нека докаже со документ.
Хорхе, бледо се извади со ова. Мое мислење е дека по завршувањето на председателскиот мандат, ако не и порано со стегнат импичмент, да му се отвари истрага за случувањата на 27 април 2017defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Re: Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by трендафил on Пет Дек 07, 2018 7:36 pm

Ајде да напишам и овде дека е интересно, да не кажам срамно за една демократска земја на забелешките против УБК и сведочењето на еден од обвинетите за 27 април да одговара партија, СДСМ со свое соопштение, а воопшто не беше спомената во обраќањето на Претседателот. Од каде им е мувата на капата!?

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Re: Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by PRVOBOREC on Саб Дек 08, 2018 6:28 pm

А твоите небањати не одговараа кога СДСМ ги прозиваше институциите додека од позиција на власт ја уништувавте државата? Зошто тогаш не јадеше бурек дека тоа е срамно? И што сакате вие небањатите, да му се верува на вашиот небањат фикус?

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Re: Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by трендафил on Саб Дек 08, 2018 7:48 pm

Да те потсетам уште еднаш, иако очигледно не сакаш тоа да го разбереш, дека мирис не се пренесува по интернет, па ако чувствуваш мирис на небањат е од некој во твоја близина.
Не знам за какво уништување на државата зборуваш. Кој параметар беше тогаш полош одколку што е сега? Дали за уништување на државата ја сметаш пресудата што Македонија ја доби против Грција од судот во Хаг? Пресуда што меѓународната банда (заедница) не ја почитува. Дел од лидерите што имаат непријателски однос кон Македонците се во заминување. Меркел повеќе не е претседател на партијата, а на владата ќе биде најповеќе до следните избори. Макрон во Франција има војна со жолтите елеци, а протеститре се шират и во Белгија и Холандија. Да потсетам уште еднаш дека Македонија никогаш немала проблем со народите од ЕУ, туку со врхушката, која се надевам е во заминување. АКо тоа се случи ќе имаме слобода и во Македонија. Можеби Апасиев или некој друг млад човек ќе ни стане лидер.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Re: Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by PRVOBOREC on Нед Дек 09, 2018 1:23 pm

Само ти надевај се, ама пред да почнеш да се подмочуваш од радост информирај се која е наследничката на Меркал.

_________________
ГЛАСАМ ЗА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА

PRVOBOREC

Број на мислења : 1290
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Re: Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by трендафил on Нед Дек 09, 2018 1:44 pm

Другарка и. Веројатно поради демократијата во партијата. Но не значи дека и таа е против Македонија. И Црвенковски и Фрчковски беа другари со Киро Глигоров додека им требаше.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6681
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба Empty Re: Хорхе, пресс, не бил на ум да прогласи воена состојба

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот