Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

5 posters

Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by defo Чет Мар 28, 2019 8:10 pm

ОД „0“ ДО “„ПРЕОДНА“ ОЦЕНКА – СРЕДБА НА ГЕРМАНСКИТЕ ИНВЕСТИТОРИ СО ВЛАДИНИОТ ТИМ

Без разлика зошто германците дадоа прво 0, па после преодна оценка и нивните „злонамерни“ или „добронамерни и „реални“ видувања, останува впечатокот дека премиерот, треба да се сврти малце повеќе кон економијата. И да направи проветрување во економскиот тим, пример да го шутне од министерското место вицепремиерот Ангушев.

defo

Број на мислења : 2815
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Пет Мар 29, 2019 2:17 pm

Германците се чудат зошто министрите во владата кои треба да ја тераат економијата ги влошија наместо да ги подобрат работите. Очигледно е дека и самата влада поверува во своите лаги дека со промената на името и кастрирањето на историјата, идентитетот и јазикот ќе станеме рамноправни во секој, па и економски поглед со земјите од евроатлантската меѓународна банда. Јасно е дека откако си ја исполнија целта, да си ја исперат од историјата вината за малтретирање на Македонците во обид да не избришат како автохтон народ на овие простори, сега ќе почнат да гледаат реално на работите. Нема повеќе шарени стакленца како што пишува во својата колумна Дарко Митревски и поглавицата црпнат од нива во Муртино станува употребен кондом (ова поради куртонската револуција со која дојде на власт). Можев да напишам и шамивче, тоалетна хартија или тоалетна вода (ова да не ме обвините за верска омраза).

https://off.net.mk/lokalno/razno/da-ne-se-lazheme?fbclid=IwAR09ja395IlPNXIhjQgoMzGsbuZ6FN9QbyiofF7Dm9Zczc-Xy9TPAnt8BmU

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by PRVOBOREC Пет Мар 29, 2019 4:09 pm

Нормално дека ќе се обидат да извршат притисок врз владата заради зголемувањето на даноците и минималните плати. Научени беа од небањатите да ги третираат работниците како робови давајки им 9 000 денари плата и земајки огромни плати за себе а притоа плаќајки рамен данок и ниска даночна стапка за придонесите на работниците и профитите што ги изнесуваа од државата. Ако не им чини нема да јадат лања туку ќе си заминат, ама наместо тоа кога видоа дека уцените не поминуваат најавија зголемување на инвестициите.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Пет Мар 29, 2019 8:31 pm

А која фирма во слободните економски зони давала 9.000 денари плата. Толкави беа платите во фирмите на Заеви. Не кај странците.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by Dino Саб Мар 30, 2019 7:26 pm

Aj nazdravje zivot za site osven za makedoncite.

Заев: Увоз на работна сила и туристи преку визна либерализација

https://sitel.com.mk/zaev-uvoz-na-rabotna-sila-i-turisti-preku-vizna-liberalizacija


Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Саб Мар 30, 2019 10:35 pm

Бидејќи во регионот фали квалификувана работна сила, замината е во западните и прекуокеанските земји, веројатно се мисли на вработени од Сирија, Либија, Авганистан, Пакистан и други земји кои не го поминале филтерот за престој во земјите од ЕУ. Доселениците ќе можат, благодарејќи на заевистите, да бираат дали ќе учат македонски или албански јазик, односно еден од официјалните јазици во Северна Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by Dino Нед Мар 31, 2019 11:19 am

So uvoz na takanarecena eftina rabotna sila ke se zgolemi nevrabotenista kaj makedoncite mladite namesto da gi vratst ke gi izbrkaat a ke se smeni i etnickata i verskata struktura ke staneme malcinstvo vo svoja drzava sto nie sme ja gradele i sme se izborile za nea. Najloso e so VMRO molci namesto da se spritivi na toa so site sili i sekoj mozen nacin. Izglea i na gazdite od VMRO im cini taka. Toa so ke nema makedonci ke ima grabezu, ubistva, siluvanja droga ic ne gi interesira oni ke imat pari ke si plakat cuvari a moze i nema da ziveat tuka ke si platat nekoj da im vodi biznisite.

Dino

Број на мислења : 618
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Нед Мар 31, 2019 7:35 pm

Ние што својот идентитет го имаме врз основа на целата историја на територијата на Македонија од праисторијата до денес веќе сме малцинство во Македонија и се врши обид за наше бришење со тоа што Македонците што уште не знаат од кога постојат, дали со доаѓањето на Словените на овие простори, со Илинденското востание со АСНОМ, со 8 септември или со некој понов датум (како ќе договори Заев со Бојко Борисов) го задржуваат името Македонци , па бидејќи со Албанците, Ромите и други се мнозинство во Македонија не ни дозволуваат ниту да си ја учиме својата историја, ниту да си ја именуваме државата како што сакаме. За жал тоа што Македонците СДСМовци се одвоија во посебна нација иако не си го сменија името ќе биде дополнителен удар врз разнебитувањето на Македонија поради што и го донесоа странците Заев на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 31, 2019 8:09 pm

Кутрите небањати леат крокодилски солзи ѓоа за народот а единствена мака од тоа им е што се малцинство гласачи и автоматски пратеници па не можат да дојдат на власт и да се изживуваат врз народот.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Нед Мар 31, 2019 8:22 pm

Ако добро те разбирам изгледа сметаш дека зад Крсто Муковски, Канчевска-Милевска и другите стои народ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 31, 2019 8:39 pm

Штом се избрани пратеници нормално дека се легитимни претставници на народот што гласал за нив. Потврда за тоа е и изјавата на новиот пастир на небањатите дека ќе ги враќа во партијата.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1936
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Пон Апр 01, 2019 10:15 am

Се работи за измамници што ги излажале гласачите што гласале за нив. Поважни им се парите од гласачите. Во секој случај ќе видиме колкав им е легитимитетот на првите следни избори за кои се надевам дека ќе бидат во оваа година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by Teo Пон Апр 01, 2019 9:23 pm

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Untitl27
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Вто Апр 02, 2019 9:48 am

Значењето на пребеганите е до првите избори на кои сигурно нема да бидат кандидати од некоја од партиите и веројатно некој од нив ќе биде заштитен (загрозен) сведок на евентуалните судења против Заев, Мијалков и други лица доколку вршеле притисок или поткуп за гласање за уставните промени и други закони.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by Teo Вто Апр 02, 2019 11:03 am

Shto samo go pitvrduva faktot deka dpsmne e partija na predavnici.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by трендафил Вто Апр 02, 2019 2:38 pm

Ни Димитров не беше предавник додека беше во ВМРО. Помина во СДСМ за да го потпише предавството. Кога ќе му заврши мандатот ќе си замине дома во Холандија кај што му е семејството.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори Empty Re: 0 за економската состојба во земјава од германските инвеститори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот