Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ефтов пролупал

2 posters

Go down

Ефтов пролупал Empty Ефтов пролупал

Пишување by defo Пон Мар 11 2019, 21:26Предупредување, само јак желудник и цврст ум..инаку мамата ви се еба.
defo
defo

Број на мислења : 3354
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ефтов пролупал Empty Re: Ефтов пролупал

Пишување by трендафил Вто Мар 12 2019, 18:42

Факт е дека нема демант ниту од српска, ниту од македонска, ниту од косовска, ниту од бугарска страна по написот во српскиот медиум чиј сопственик беше соговорник на Васко Ефтов дека бугарски разузнувачи доставиле податоци до српските власти дека наводно Заев и Харадинај (со пари од нарко пазарот), а северниот премиер можебо со пари од буџетот финансираат кампања до која треба да се собори српската власт и да се инсталира власт слична на македонската. Во Србија тоа ќе оди потешко затоа што за разлика од „Северна“ Македонијаима има малку Албанци.
Ако Заев одработи против сопствениот народ, не гледам зошто евентуално не би одработил и против Србите ако добил таква наредба од газдите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ефтов пролупал Empty Re: Ефтов пролупал

Пишување by трендафил Пет Мар 15 2019, 08:20

Пролупани се изгледа и министерот Никола Димитров и пратеничката Фросина Ременски од кои едниот има магистрирано на тема за заштита на националните малцинства, а другата докторирано за македонските национални малцинства, а го поддржуваат Преспанскиот договор со кој не се реагира кога се кршат правата на Македонците и сите други малцинства во Грција.

Ефтов пролупал Ganka-tvit

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10794
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ефтов пролупал Empty Re: Ефтов пролупал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот