Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

+3
Teo
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 11:46

Ги следам тие емисии, Во центар, на миленко шоуто и т.н. Не секогаш можам да ги изгледам до краj кога е ниско нивото не можам.Но се изнаслушав синока на НЕВЕРОJАТНИ ГЛУПОСТИ!!!!
Мирка каj Ефтов вели дека во Бугариjа живееле и КУРДИ! Мирке ма, какви курди ма????
Освен тоа според Мирка Бугариjа jа сака Македониjа до Пустец! Мирке не треси зелени коj ве сака? Ние си имаме големи проблеми со чисто бугарски територии лугето се изселува ке се занимаваме со едни сокаци населени со србомани како тебе????
Инаку беше интересна емисиjата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 11:59

Се разбира дека тие се  слуги на Груjо сите.Ефтов е конспиративно настроен, Мирка и она, а Миленко е  типичната будала но се пак има квалитети така како шиле влегува во обор секоj пат кога шефот му го стави стапот во газот.Еве еден примерок. До сега ревеше за античката арена Филип 2. Сеа читам за него било наjнормално ова да биде "Градски стадион". Хаха од сите 3 мата миленко е наjбезмозочното груjово говедоSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Нед Фед 12 2017, 17:47

Миленко ке кани 2 ца срби, 2 фироми и 2 ца бугари да се разправат за Првата светска воjна. Ова ние фер 5 рица со него наспроти 2ца. А еден от тие 2 ца е токмакот Божидар Димитров еден чоек поврзан со власта би го нарекол попфолк историчар. Другиот е свесен чоек академик.Србите ги не знам. Единиот фиром Стоjчев може и он да е свесен доколку може да е свесен еден фиром.Ама овоj педер Стефан влахов Мицов коj што ке биде другиот "фиром" па он не е ни фиром ни македонец! Македонец тоа е бугарин родом од областа Македониja.Шо ке бара тоj педер таму не ми е ич jасно.Но претпоставувам дека србите, нашиот академик и можеби Стоjчев ке се држат возпитано и на нивоу.А тие двете гjубрета Божо и Стефан не се сомневам дека ке осерат целата работа и тоj Миленко ако и да е прос козар тоа многу добро го знае и ова му е и целтаSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 13 2017, 22:14

Миленко Неделковски :
..Чуството кога те викаат да дебатираш низ цел свет.
И, сознанието дека другите " колеги" не постојат во тие рамки

Тошо Здравев Браво! Ама немој да ме разбереш погрешно Миленко! Имало три сорти на коњи: 1-та била амалска сорта, за товар. 2-та била за трки. 3-та била парадна сорта , јас мислам ти си од таа ТРЕТАТА сорта ,оти секој не може да парадира низ целиот свет како тебе, браво! секоја чест.
Laughing Laughing Laughing

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 00:36

Наjдоброто интервjу на Васко гледаjте 2:45 натаму.Тоj србин има од мене една жолта/ Гледа го во очитв како Васко да е некаква амеба или црв што он и е во своjата сушност/ ЕкстазаSmileИ шо бре Васко и да се насереш "ставовите" ти не држат водаSmile Србинот го утепа" Шо праjм jа со бугарите во коалициjа" нели бугари за ДПМНЕ  нема тамо има србомански антиквичари.Да и Jа сметам дека Грциjа има право. И се види дека и целиот свет смета како Грциjа.Сепак едно малоумие мора да има некакви рамки.Шо си мислат удбашите ке пуштиме по канал 5 нешто и ова е вистина од последна инстанциjа.Голем овоj србин голем наполни ми душата.
П.с. Се извинувам старо е ама просто е евергрин!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 11:42

Миленко:
Како и секогаш така и сега, Македонската и патриотска идеа немала проблем со непријателите од надвор, туку со домашните предавници, лигуши и мекотелни суштества. Тие прават се да му удоволат на поробителот и странскиот ѕвер.
Само таа работа, тешко ќе ви оди со Миленко.
Спомен обележјето летоска ќе е на Кајмакчалан.
А вашите имиња и дела ќе бидат ставени на увид на јавноста.

Шо ке пишува на споменикот? Тука почиваат воjниците сите осознаени етнички Македонци од 1- ва античка македонска рота. споменикот ке е во форма на дзвездата од Вергина.Еj ама навистина мора положението да е трагично штом ово вртоглаво шиле е наjголемиот патриот Laughing

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 12:52

Сум се прашал сосема сериозно и длабоко. Дали тетка Мирка е генетски модифицирана со машки гени?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 15:46

Миленко:

Мора да се сочиме со реалноста дека 350.000 наши сонародници - наша крв, сакаат двојазичност, федерализација, албанизација на институциите, странски патронат врз Македонците, потчинетост...

Тоа што они својата агенда ја правдаат со “криминалите на ВМРО“ или со “Режимот на Груевски“ е само оправдување пред нивната совест и нивните наследници...

Тие 350.000 луѓе не си ја сакаат историјата, нацијата, јазикот, територијата... Тие се истите (или нивните поколенија), што гледаа само кон Москва, па од 1948-ма само кон Белград, и еве сега кон Брисел. Тоа се, за жал наши сонародници, што во себе немаат тронка себепочит, самодржавност, љубов кон татковината. Тоа се луѓе што сакаат да се измеќари, подопашнци, робови, Котевци од разни Руљи, нелуѓе.
Тие 350.000 луѓе не си ја сакаат историјата, нацијата, јазикот, територијата... Тие се истите (или нивните поколенија), што гледаа само кон Москва, па од 1948-ма само кон Белград, и еве сега кон Брисел. Тоа се луѓе што со задоволство седнуваа “на шајка“ во Скупштина на СФРЈ, сметајки дека е наредба од “горе“. Сега и Црпко, сам кажа, го спремале “големите од надвор“. Истите се сите тие.

ВМРО згреши. Не им пресуди 1944, 1991 и 2006-та.
Но, за долгата рака на ВМРО никогаш не е доцна.

Држава, Република, нација - без крв не бива.
Ова може да ви личи колку сакате катастрофично, заканувачки и слично, но ако се видат сите примери од блиската и далечната историја, ќе се види дека е тоа само така. И никако другачие.
Примери? Колку сакаш! Од моќни, “западни“, демократски држави: Франција (изумителите на гилотината од Joseph-Ignace Guillotin), Швајцарија (сем работа во канализација, треба нешто и да се знае за историјата на оваа земја), Британија (Hadrian's Wall), Ирска (Michael Collins), САД (во граѓанската војна 650.000 луѓе, или 2% од граѓаните загинал), Хрватска, Палестина...

Каква крв бе дебил? Ова да не е да идеш со чекан да се снимаш пред веке скршена плоча кога таму нема никоj?
Ние да не сме талибани да се тепаме во 21 век?Твоите деца се во америка сакаш тугите да гинат. ваквите лаjна како овоj дебил се причината за сичките беди во светот.
П.с. Овоj глувец оти не скрши барем еден споменик на УЧК? Нели тогаш иако сум бугарин ке го признаем да има мадинjа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 15:57

Грчева: Ако има коалиција помеѓу СДСМ и ДУИ, сигурен победник на наредните избори е ВМРО-ДПМНЕ
Сериозно? а ако ДУИ се коалира со ДУИ како досега ке е победник пак ДПМНЕ. Зошто? Па за тоа оти Грчева е симпатизер на ДПМНЕ.
Основниот проблем е сосема друг. Коj ке осигури развоj и пари за лугето.ГруJо оти падна? поради сосос? Ако платите беа барем по 500 евро да не зборим за 1000 никоj со прст не можеше да го посочи и албанците ке гласаа за него.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 16:07

Каракамишева:
Не­вкус­но е и без­о­браз­но од ин­те­ле­кту­ал­ци да се обра­ќа­ат со ди­рект­на под­др­шка на ам­ба­са­до­ри­те на зем­ји­те-член­ки на ЕУ пре­ку пла­си­ра­ње лаж­ни ин­фор­ма­ции, из­вр­ту­ва­ња и по­лу­ви­сти­ни. Тра­гич­но е ма­ке­дон­ски ин­те­ле­кту­ал­ци да спад­нат тол­ку ни­ско за да ка­жу­ва­ат ла­ги и из­мис­ли­ци за по­ли­тич­ка­та со­стој­ба во РМ по­ра­ди не­кои свои лу­кра­тив­ни или ка­ри­е­ри­стич­ки ин­те­ре­си и по­бу­ди. Уште по­срам­но е за го­ди­ни­те што ги но­сат и за ти­ту­ли­те со кои се пер­чат да фа­бри­ку­ва­ат та­кви ди­скре­ди­ти­рач­ки ин­фор­ма­ции на­со­че­ни иск­лу­чи­тел­но про­тив ед­на лич­ност, Ни­ко­ла Гру­ев­ски и не­го­ви­те најб­ли­ски со­ра­бот­ни­ци. Лаж­ни­те ин­фор­ма­ции со­др­жа­ни во пис­мо­то ли­чат на кла­сич­ни­те уд­ба­шки ети­ке­ти­ра­ња поз­на­ти од вре­ме­то на со­ци­ја­лиз­мот.
Каракамишева Во фабрикациите за внатрешна потреба немате рамни шо се чудиш? А личноста jа знаеме но во сосема обратна смисла, нормалните се учдат зошто не е во затвор.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Вто Фед 14 2017, 21:55

Да. Треба да им веруваме само на Бранко Геровски, Саше Ивановски Политико, Борјан Јовановски и други платеници на Сорос, УСАИД и некои странски амбасади. Треба да му веруваме и на професорот и поранешен хармоникаш Јове Кекеновски кој сакаеше да биде кандидат за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, а откако не беше избран партијата без ниту еден доказ ја обвинува за криминал. Исто како странците што во една реченица зборуваат за почитување на правото, а во друга за продолжување на рокот на неуставното СЈО. Да не зборувам за тоа да ја испочитуваат пресудата што против ГРција ја доби Македонија пред судот во Хаг.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Luxor Вто Фед 14 2017, 21:57

А ти што би сакал? Репер да ни бидат пијаната баба, апашот Дракче и робијашот Миленко?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Вто Фед 14 2017, 22:01

Има место за сите. Не само за платениците на Сорос како што вие посакувате. Не знам што се плашите толку од Мирка, Миленко, Латас, Јанко и неколку други новинари па веќе една деценија се обидувате да ги замолчите. Во име на слободата на медиумите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 22:46

Како бе чоек да ги замолчат? Ja каде ке гледам вакви екземплjари се едно се креирани и пуштени од некоj луд научник. Еве Мирка наjде курди каj нас, миленко е представник на наj дивиот и идиотски антибугаризам. Инаку вистината е дека секоj народ си заслужува журнакистите. Во смисла ако секоj ти вика идиот си пишуваш/говориш полни глупости се секJаваш дека нема долго да се продржи. А вака нели дури да му плакJат ако никоJ го не чита и не му верува се разбира дека ке сопрат и да му плакJат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 02:45

Го гледав Ефтов  во емисиjата каде се чуди зошто УДБА не го убила Иван Михаjлов.Ама зошто го не уби, амо зошто, ама зошто бе? Но поентата искочи помегjу глупостите. УДБА имала стратегиjа Ванчо да го направи како раководител на некакво ванчомихаjловистичко ВМРО кое немало никаква врска со "доброто" ВМРО на гоце Делчев и било едно од многуте вмро-та.Ова се полни глупости естествено.ВМРО е едно со лидери Гоце Делчев, Тодор Александров и Иван Михаjлов. Другите вмрота се како сега партиjата на Лjубчо пак се нарекува ВМРО ама НП и е маргинална структура вакви биле и разни ВМРО Обединета  (изтепана целосно од Ванчо) и други.УДБА всушност успе тоа да го направи но не беше и трудно предвид тоталната контрола ,а споредено со другите глупости за Самуил македонскиот цар и идиотиjата за врска помегjу словени и антички македонци.Ама зошто е сето та го не разбирам. Доволно е само да не сакате да се нарекувате Бугари, да не сакате да живеете во една држава со другите бугари да не сакате да  ве управуват од софиjа демек сепаратизам од чист вид.Исто како американците од  британците.Ja разбирам дека "омразата"  е одговор на тоа шо си мислите дека некоj сака да ве приклjучува кон своjата држава, дека не ве признава како народ и jазик и т.н шо навистина е навредливо.Ама непризнаванjето е само на лагите не на денешниот народ и држава.Примерно вие имате црно на бело шо говорел Иван Михаjлов. Добар, лош джелат, убиец он е единствениот лидер на историското ВМРО и тврди дека е Бугарин. тодор Александров исто, Пред него гоце Делчев исто. Значи зошто ви треба континуитет? Американците немат континуитет "одсекогаш" ни еден народ не е вечен има начало и за жал краj.A зошто за жал? Па ова е наjнормалното нешто инаку ке постоеше само еден народ и една нациjа на светот.Римjаните не се измрени просто од еден момент натаму мигрантите ги превзеа поради спад во наталитетот оти премногу си гледале кефот Laughing Laughing Laughing

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 03:13

Кажано во 2 збора вие немате проблем со идентитетот. Идентитет е тоа што се осекjaваш, jaзик, обичаи и така натаму. Ako некоj дебил тврди ова значи е идиот. Вие имате проблем со КОНТИНУИТЕТОТ на идентитетот.Значи сотвореното од МАНУ е една купчина глупости директно ви го кажувам и ке ви го каже и секоj нормален човек надвор без разлика дали е бугарин, грк или французин. Кога имаше разправа во французкиот парламент една сенаторка прашаше дали зборите грчки жената е учела за Аце како наjголемиот хеленизатор во античноста и тоа е така па нормално е прашанjето дали зборите грчкиSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 03:16

Или уште пократко ако МАНУ измислуваше историjата на американците значи тие потекнуват од сиуксите, наjстариот народ се живеле се таму одсекогаш и они и jазикот им немат ништо општо со британците Very Happy

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 03:33

И сеа размислувам за името на државата. значи кретените вриштат "ова е идентитетско прашанjе". Полни глупости идентитетот е бетон.Просто треба да се реши практично проблемот оти друга држава претендира за авторски права на истото име.Тоа народот треба да го разбере и од  тоа идентитетот му нема да мрдне ни на милиметар.Примерно понеже ова е болна тема  за вас да размислувам за БугариJа шо ако некоj има основателни претензиии.Каква додавка да измислам... Па не се секjавам  но ако имаше други делови со истото име шо Горна, Северна, Дунавска Бугариjа kако ке ми го помести идентитетот? Ке сопрем да се нарекувам бугарин или ке ми го измени jaзикот? Но се пак почекаjте уште 2-3 години ако ЕУ и НАТО се разпаднат нема смисла да се менува,ама ако не се разпаднат и сакате внатре ке мора да го смените.Ja лично сметам дека сегашното FYROM  е доста по глупо  и нема ништо за губенje.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 13:14

Гостин каj Миленко ке биде мирослав Лазански чоек со македонско или бугарско презиме но етнички србин.Сега некоj ке кажа бугаринот само срби сонува ама ако му се погледнат емисиjте на македонецот миленко ке се види дека таму до 80% се етнички срби од Србиjа или република Српска или црногорци.Нели он може да кани коj шo сака предаванjето си е негово ама е видливо дека нема никаков паритет кон странските гости. има бугарин покането некогаш? Не граничи ли РМ и со Србиjа ама и со бугариja?
Инаку темата е за размена на територии.Начи ако се спроведува принципот на самоопределуванjето и на ова база државите да се уредени ова е наjдоброто и справедливо решение но за жал тоа не е така а од друга страна сите крвави воjни се за некакви аспирациj кон некакви територии со етнички малцинства.Обединета Европа беше добра алтернатива за решаванjе на тие проблеми но поради глупата политика кон мигрантите муслимани и африканци ова како да изгледа се поеке како една химера и е загрозено самото постоенjе на ЕУ.Така да според мене размена нема да има се пак да не забораваме коj е од едната и од другата страна. Два од наj шовинистичните народа на Балканот.Според мене размена на територии нема да има.Другата м,у тема е за некакви проектили кои ке збришат Хрватска. Ова се глупости србите еднаш го jадоа дрвото од НАТО ако се толку глупи можат да пробаат пак.Другата тема е ФИРОМ на Дачич.Шо да кажам ова име не е само на Дачич тоа е оициалното име на државата ПОДПИШАНО ОД ВАС САМИТЕ.Се знае за длабокиот сojуз на Србиjа и Грциja со цел поделба на македониjа преде бугарска етничка териториJа сега имаме нова националност таму креирана со голема српска помош така да е многу странно тоа шо Дачич сега тргнува на вакви позиции но тоа сигурно се диктира од српските интереси. РМ им е важна како сфера на влиjание но Грциjа им е поважна.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 17:12

Александар  Русjаков:
Сите терсене, ние наопаку. Зошто секогаш ги промашуваме светските текови и промени? Како што Бугарите секогаш одбираат погрешна страна за време на големи војни, така ние ја промашуваме сегашноста во мирнодопски услови. Ако ова светско лудило околу нас воопшто може да се нарече мир
Еве го и овоj секогаш, никогаш, сите, ниеден.Да не сакаш да кажеш дека сте бивши бугари па затоа? Инаку ова се разбира се глупостите на удбашките митови. Србите ич не погрешиja  и то во последно време, на мармалад ги направиjа ама они се во право дури кога грешат? Грешките се еден од моторите на еволуциjата да разбереш нешто па да се поправиш.Греши секоj.Важното е дали ке се поучиш од грешките или ке ги правиш пак и пак истите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Сре Фед 15 2017, 18:41

ФИРОМ е име што ни го наметна СДСМ. Албанците сега во платформата се однесуваат како да сме 1990, а не 2017та, па по наредба на т.н. меѓународна заедница бараат ново име, знаме, химна ... Мислам дека на мнозинството на овој форум им е поважно црпнатиот од Муртино да стане евентуално премиер од интересите на Македонците и Македонија. Нека кажат дали сум во право.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 18:49

Шо значи наметнал СДСМ? Вие излеговте со каменjе по улиците за да кажете дека сте сосема против? А и шо можеше друго да се избере тогаш? Или ти сакаш да не сте член на обединетите нации и на другите организцаии?Па добро излегуваjте и ако сакате вратете и името на стадионот на филио 2 на никоj нема да му биде гаjле.Ама нема ОДГОВОРНА партиjа и човек да застане пред народот со мадинjа и да каже вистината дека е Jасна на секоj -без компромис со името кое НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО ИДЕНТИТЕТОТ ке си седиме надвор до второто пришествие на Христос. Народе ти реши дали сериозно ова го сакаш!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 15 2017, 18:53

Еве има Северна ирска оти има и Република ирска. и шо коj живее во Северна ирска он не е ирландец нели му се изгуби идентитетот? глупости се тоа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 16 2017, 12:06

Миленко повикува на воjна:

"Нема да има војна"... "Нема да дозволиме војна"... "Ќе има мир",,, - на цел глас рикаат оние што две години не' држат во војна, тровластие, уличен хулиганизам, закани со ликвидации, претење со затвори, рушење, скрнавење ма паметници, ракетрирање на владата...
"Нема да има војна" се дерат оние што им потпишаа на шпоновите дека ако направат влада ќе ги ослободат монструмите од Смилковско и Диво насеље.
"Ќе има мир" прачуваат оние што колнеа "Куманово да ви се деси".
Мир ќе имало изјавува онаа радикална исламистучка мусла, потпредседател на албанската партија СДСШ(киптаре).

Како бе мир?! Со кого бе мир?
Упокоени ваше - да. Мир со вас - не.


Му одговарааТ:
Ana Shalaj kuti sreka ti milenko nisto ne si ni pijanica ni kockar ti si cicac na pari i prodavc na lazni vizi . I DA KE SI LEZIS a ako sakas vojna viknigo protuger on nae kako ke go brani mercedesot i tvoite kozi ama i deata da si gi doneses da se patrioinja kako tatko im pa do tebe i zaedno vo vojna prevarantu eden

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 16 2017, 12:34

Во телевизиско интервју за РТС, српскиот премиер Александар Вучиќ, во кое се промовираше како кандидат на Српската напредна странка на претседателските избори, го постави прашањето - кој е денес премиер во Македонија? Имено, укажувајќи на проблемите во регионот, односно во Романија, каде што постои судир на релација претседател-премиер, тој зборуваше и за состојбите во Македонија, за која, како што вели, малку кој знае кој бил премиер пред Никола Груевски, а кој е сега.

„Мислам дека тоа не го знаат 0,001 проценти во Србија. Емил Димитриев.

Случајно јас знам зашто го видов двапати. А кој е денеска премиер? Не се знае, се надевам наскоро ќе дознаеме“, рече Вучиќ.

Хехе Дачич жали за ГруjоSmile Навистина е голем проблем дека во Србиjа не го знаат емил димитриев сигурно го мислат за бугарин а нашиов Герджиков го мислат за македонецSmile вистината е дека србите си ги терат интересите и не се замарат многу со другите. Е ако е некоj србоман како Груjо е добро секако ако не е преко старите удбашки релации ке го усмртиме медиски како ГеоргиевскиSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 7 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот