Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

+3
Teo
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 19:04

http://maktel.mk/News.aspx?id=83411
Зошто не прогласате закон ВМРО да не може да влегува во името на политичка партиJа? Се знае дека ова е РЕВОЛУЦИОНЕРНА организациja да остаиме тоа шо била бугарска по своJот карактер лидери и така натаму ама според мене не може политичка партиJа да е револуционерна организациjJa барем по закон? ДПМНЕ "Живела СрбиJа" е одлична абревиатура за ова криминална структура.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 20:53

Попладневно-вечерниот состанок во Little River се завршил со фијаско.
Немаат договор.

Миленко се радуеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 04:09

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=46DAA4C3F32E4043B21D045157D64948
Хе хе антигруJовистичка колумна во Дневник. Заедно со цели 3 прогруJовистички колумни. Брзо осекjават накаде дува ветарот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Viktor Саб Фед 25 2017, 07:47

Здравко напиша:http://www.dnevnik.mk/?ItemID=46DAA4C3F32E4043B21D045157D64948
Хе хе антигруJовистичка колумна во Дневник. Заедно со цели 3 прогруJовистички колумни. Брзо осекjават накаде дува ветарот.
не ми е јасно зошто се обидуваш некому да докажеш дека буквата Ј ти се појавува како голема , алудирајќи на тоа дека си бугарин па пишуваш со бугарска тастатура, и се обидуваш да ја напишеш таа буква -голема а всушност ете доказ дека можеш и со мала ( ..“Брзо осекјават..“).
тоа ти е некаков фетиш демек еве си бугарин ?
ете се испостави дека глuмиш малце.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 13:02

Ти бе, реченицата се почнува со голема буква, да сакам да ви Ja разтурим државата преко ова буква како Jа пишувам голема инаку тастатурата ми е германска ама од толку пагJане долу понекогаш работи малото j понекогаш не работи, аj гитла од убавата ми тема како немаш шо да кажаш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Viktor Саб Фед 25 2017, 13:14

а што, германската тастатура нема мало " Ј "?

секоја азбука има мали и големи букви,

пак ке те прашам, зошто паничиш, нервозен си , нетрпелив, вознемирен?
не те провоцира ниту навредува никој.
од што се плашиш?

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 13:35

Од шо да се плашим? За да се разбира пишувам доколку можам поблизко до вашата азбука понекогаш излегува мало j понекогаш големо важно е да се разбира што е проблемот? Ако имаш некакви комплекси ова не е моja работа, кажав ти или пишуваJ по темата или лечи се. Ако ти пиша на книжовен български ще изквичиш, че не разбираш Smile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Viktor Саб Фед 25 2017, 16:10

не е толку бугарскиот јазик неразбирлив за македонците,
мислам дека ти си неразбирлив, и на бугарски и на македонски.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 16:36

Па нема од каде да знам ако нешто не разбираш прашаJ ке пробам да ти го преведем како шо гледаш се пробам да пишувам на вашата норма до сега некоj не се оплакал дека не разбралSmileАко се прашаш зошто пишувам- па за тоа оти нема интервJу или колумна каде не е упоментата БугариJa а има секакви гледни точки освен бугарска. Па дури да не е упомената се интересирам од политички настани во нашата политика нема речиси ништо интересно во последно време така да коментирам и на тебе никоJ нема да се дури учуди ако коментираш на бугарски политички форум настани, дури на лугето ке им биде интересна твоJата гледна точка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Viktor Саб Фед 25 2017, 17:09

сеедно.

Viktor

Број на мислења : 93
Join date : 2017-02-23

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 18:23


Новата емисиJа на миленко. Не Jа гледав во целост си признавам. Еден саат говори самиот без да даде можност на  тие против кои говори да се заштитат. Тие нацистко комунистички похвати се особено популарни сега во Северна кореJа таму ако не ебеш маJка на американците не можеш да почнеш емисиJата. Кон краJот се поJaви некаков нацист христиJанин со антички елементи шо покажа иредентистички тензии.Сето та за внатрешна потреба нели инаку  секогаш може да проба на плоштад во Благоевград да интервjира лугето па да види какви тензии имат да се споjуват со вакви како Неделковски. Он да се радува дека тракиец "оди" да се разправа со него ако беше македонец штеше да го свитне без многу медиумски шум.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 25 2017, 18:41

Но се пак се виде во каква "слобода" сте живеале по комунистичко време. Некаков зборел против тито и го изкодошиле. Ами ако беше кажал дека е Бугарин хехе тогаш што ке се случеше?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Kalinda Пет Мар 03 2017, 16:42

Се надевам ке успееме
да се ослободиме
од новинари
како што се
Борјан Јовановски,
Тричковски и слични.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 493
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Пет Мар 03 2017, 21:10

Мирка пролупала.........и то појќе..папа е назад нема
Шефот на државата Република Македонија, Ѓорге Иванов, ~ се обрати на нацијата. Рече дека ни Уставот ни честа и совеста не му даваат право ни да помисли, а камоли да му довери мандат на човек што работи против интегритетот и суверенитетот на државата. Уште рече дека не постои таков притискач и уценувач кој може да го исплаши или да го натера да ја смени одлуката. Kажа дека прифаќањето странски платформи е кривично дело, со што фактички ги повика обвинителствата да си ја вршат работата. Шамарчина која уште ечи! Обраќањето на Иванов е историско во вистинска смисла на зборот. Така оцени нацијата. Стана вест на денот во Европа. Документот треба веднаш да стане дел од поставката на историскиот Музеј на македонската борба. Со вакви документи сме дефицитарни оти политичарите и водачите ни се скромни. Во изразот, де. Изгледа ќе треба да размислуваме за уставни амандмани во врска со ингеренциите на шефот на државата во одбраната и надворешната политика на земјата оти уставотворците го направиле безмалку британска кралица. И не случајно. Човекот не може да прогласи ни вонредна состојба. Всушност може, ама само ако се работи за природна катастрофа.


Па си мислам нешто со оглед дека копитово од Муртино и натаму ескалира, та дури стигна да го обвини Иванов дека извршил државен удар со тоа што не му дал мандат за антиуставна влада, време е шефот на државата да прогласи елементарна катастрофа на територијата на цела Македонија за да може да се мобилизира државата и с` живо во неа.Препорачувам да почнете да плачете откако дедо Петар и неговите колеги архијереи на МПЦ (минус еден или двајца) ќе ги вклучат како аларм камбаните на црквите и манастирите во исто време за да го повикаат народот на специјална „молитва“ и „причесна“ за одбрана на татковината.

Толку од секуларна Македонија. Уствари толку од Македонија.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Сре Мај 17 2017, 22:25

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 DAB3KQGXgAAuULw

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Сре Мај 17 2017, 22:26

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 DABwvz4XYAAcXxd

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Чет Мај 18 2017, 07:54

Миленко изгледа разочаран станал како Бранко Геровски и Бранко Тричковски и другите шарени. Фали уште да посака Куманово да му се случи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Пет Мај 19 2017, 22:36

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 DANyeydU0AML2e0
Бабава скроз на скроз забегала.....збогум памети!!!

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Саб Мај 20 2017, 19:31

Времето ќе покаже дали е во право Мирка или Џорџ Сорос и неговите следбеници во Македонија. Колку што гледам пописот на пример го нема во програмата на владата, па нема да знаеме дали се во право Албанците кога тврдат дека се од 25 па се до 35 % или Македонците што тврдат дека се под 20%. Колку што гледам не се прави ништо и за наводно спречување на заминување во странство на младите. Никој не избегал поради екстерното, бегаат со положено екстерно. И тоа тие што со подобра оценка го положиле.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Нед Јун 21 2020, 08:21

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Slika110
Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Slika210

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Вто Јан 17 2023, 09:38


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Вто Јан 17 2023, 15:13

Тешко тебе ако овај уште го следиш......

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Вто Јан 17 2023, 17:34

Го добив на Гугл како нотификација. Инаку не знам каде може да се следи Миленко Неделковски. Мислам дека не е активен подолго време во јавноста. Не се ни радувам ако случајот навистина се случил и покрај клетвата на предавниците семето да им се сотре. Сите предавници, односно тие што прифатиле понижувачки договори за Македонија треба да си одговараат во согласност со законите. Иналу ми се гади кога организации како НАТО и ЕУ што не почитуваат меѓународни диоговори ако не се во согкасност со нивните фикс идеи, зборуваат деја меѓународен договор мора да се почитува. Грција не ја почитуваше времената спогодба со нас, за што има и судска прњсуда, па притисок имаше само врз нас. Затоа што на некоја будала и дошло на ум дека ние не треба да постоиме како народ со сопствен идентитет.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Вто Јан 17 2023, 17:52

Не очекувам бласта да одговори на информацијата од Миленки затоа што е веќе на некој начи пензиониран како новинар. Но имаме и молк на обвинувањата на Телма за местење тендери по обвинувањето на Ахмети против Алфа и Телма телевизија, што како добар слуга ги потврди и формалниот (нешпицен премиер Димитар Ковачевски. Шпицен премиер по некои е првиот потпретседател на влада. Груби. Телма иако Ковачевски не ја спомна со име во својот одговор вели; „Телевизија Телма нема намера да го негира правото на лични впечатоци и перцепции ниту на лидерот на ДУИ, Али Ахмети, ниту на премиерот Димитар Ковачевски. Но, бидејќи Ахмети директно не прозва како Телевизија, а со тоа ја загрози и безбедноста на нашите новинари, а премиерот Ковачевски наместо да го осуди коалициониот партнер, првин избегна да нѐ именува, но даде прецизен опис како во тендерите на некои негови владини институции, каде условите се така опишани што недостасува уште името на компанијата што ќе добие.“. Значи ли тоа дека владата признава дека мести тендери. Така велат и амбасадорите на земјите што управуваат со Македонија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Bosonoga Сре Јан 18 2023, 10:54

Zosto nitu eden od crepovie od portalite na dpmne ne ja objavil lagata od toj debeliot crep? Ni vo kur ir ja nema
.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 6 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот