Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

+3
Teo
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 15:52

Каков е тоj Демократски соjуз?
http://maktel.mk/News.aspx?id=83083
Каков "гаф" за дипломатиjа е ово бе таму живеат бугари и албанците ги нарекуват бугари и они самите се нарекуват бугари.Еве уште еден доказ за етничката инженериja kaj вас.Се е пропаганда и кога таа не успе имаме "гаф".

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 21:35

Еве го и овоj педер со националистичка реторика:
http://www.dnevnik.mk/?ItemID=19DB488CC1EEF54B865BF7D9A6331EDE
Заев бил предавник а античкиот фашист Груjо Антички не е предавник шо го тера народот да живее во мизериjа? Да се конфронтира со сите соседи се разбира без Србиjа неговата матица.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Kalinda Пет Фед 17 2017, 22:38

Ти во се си се разбирал?
Најмногу во нашата политика!
Дали ова значи дека
си Македонец
со Бугарски пасош?
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 491
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 22:55

Шо многу ли ти се види? Каква врска има пасошот бугарски е и сум бугарски бугарофил за по кратко бугарски бугарин од Бугариjа но скоро ке станам бугарин од Германиjа или од некое друго место надвор ке видиме шо ке бидеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 23:00

Шо ако бев бугарин со македонски пасош тоа ке ми ги измени ли ставовите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 23:06

Опа глупости не сум бугарофил во смисла има многу работи шо не ми се допагjат во бугараскиот менталитет и по таа причина ке емигрирам. Тука не е важно колку си добар во нешто- важно е да си со протекции. Платите се мизерни и тие шо работат не ги уважават. Уважават тие шо не работат ама се со протекции.Ja сакам ем да ме уважават како човек ем да ми плакjат како на таков.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 23:09

И шо се замарам со вашата политика? Па во нашата нема ништо интересно во последно време.И еве тука си го губим времето читам глупости и коментирам.Нешто против тоа имаш?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 00:38

Каква е ова телевизиjа алфа ебаго и кабеларката не можам да гледам миленко онлаjн ке треба да чекам да си качи глупостите на jутуб.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 01:05

Наjдов поентата на овоj "аналНитичар":
-Неверојатен апсурд е една држава како Грција да го оспорува името на Македонија. Вие ако се согласите да го смените името, вие ако се согласите да го промените името, вие сте ја изгубиле душата, како македонска нација и држава. Сте се продале!, рече Лазански.
Глупости се тоа невероjатни.Идеjата е РМ да остане наjмизерната земjа надвор од ЕУ и НАТО.Така може да се манипулира и да останува сфера на влиjание на Србиjа преко купени медиуми и удбашки структури од едно време но и сегашни.Членството во тие организации ке го усмири албанскиот сепаратизам. тоа на Србиjа не и одговара.Се виде и Дачич дека не го почитува особено ова име па беа ставени таблички фиром во неколку наврата.Се виде исто во неколку наврати кога е напечено коj помага на РМ.За тоа имаме се уште антибугарски говор на омраза се уште ако некоj се декларира бугарин ово е антимакедонски акт.Не може да има бугари во албаниjа ова не го кажуват албанците гаулаjтерот темелко ова ке го кажува.Но кога реално помагаш и потоа постоjанно ти го вракjат како шамари во еден момент колко и да си добро разположен ке се види и другиот краj. Трпението не е безгранично на постоjанните дрзки провокации кои си ги дозволуват блиски до власта медиуми и поединци.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 11:42

А еве го прикриеното србоманство во "прашанjето" на калинда. Значи Лазански може да зборува за внатрешно македонски прашанjа пошо е србин, а ja не можам пошо сум бугарин. Се шо е српско е убаво се шо е бугарско е лошо. спрпско малцинство може, бугарско не може.До кога така? Се извинувам ама бугари и македонци се поблизки одколку срби и македонци и по менталитет и по историjа и по jaзик и по пребегани од едната во другата држава луге.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:06

Го гледам сега предаванjето со Лазански и ке коментирам така како го гледам.
Миленко збори за косово како за "недефинирана" териториjа.Ова држава е призната од над 100 земи вклJучително и од РМ.Некоj за вас да каже "недифинирана териториJа" нема да се навредите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:08

Хе хе праша за Боjановац и Прешево. Тие земи се били во географската област Македониjа. Он тоа или го не знае или се права дека го не знае.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:16

Така сега Лазански збори за српскиот шовинизам. Ало Лазо Косово е свршено пробуди се.На балканот не можело без воjна да се менуват граници.Па не можат зарад вакви гjубрета како вас што држите туги територии. инаку зошто да не можат? Се не разбраа чехи и словаци како луге па не се стрелаа како вас изродите со хрватите ама ви го насиниа газот како што и требаше.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:25

Да да Прешово и Боjановци се во географската област Македониjа се до 1912 та и се во осмалиjската империjа.Во 1944-5 та се припоени кон соjузната република Србиjа без много шум.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:33

Хах ах национаклистичкиот воз бил некаква победа за Белград. Каква победа возот не беше пуштен. Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:45

Абе Лазански како ке имаат сите во ЕУ исти броj пратеници во Европарламент? Па Германиjа е таму 80-100 милиони ке имат колку нас дека сме 8 милиони си многу чуден човек. И зошто ЕУ да е само во корист на Германиjа? Оти германците работаат па грците не работаат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:49

Имало "предлог" да се изтерат од ЕУ РоманиJа и БугариJа.Хаха на коj е овоj предлог? На некаков премиер од Валониjа шо не е ни самостоJна и независна држава.Даже роребакер е нешто многу поголемо од премиерот на валониjа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 12:56

"Онда че те они миолити да уджеш"
Абе Лазански во каква паралелна реалност живеаш? Ние затворивме 4 нуклеарни блока за тоJ влез тебе ке те молат. може да ве моли србоманската клика во РМ да се припои кон вас ама ЕУ вас да ве моли  нема да биде никогаш ти го гарантирам 1500%. Уф ме насмеа овоj поеке и од Миленко и класната.ЕУ не моли БританиJа да остане ке моли СрбиJа да се припоиSmile)))))))))))))))))))

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 13:11

Хе хе улазница за НАТО било то що се дали ваздушни простор за агресиjа против  JугославиеSmile)))))))Нема ке остаиме националфашистот Милошевич да ги избие албанците до последниот човек поради шовинистичните српски митови дека косово е српско одсекогаш и засекогаш.Може албанците да не се ми наjомилениот народ ама фашисти како милошевич ептем не ми се допагjат.Ова да го не заборават националфашистите во РМ дека сакаат на ваков начин истото да прават.Албанскиот сепаратизам и ескалиранjeто на нивните баранjа е факт ама и "решението" шо го пред;лагаат фашисти ко мирка ке доведе сосема сигурно до одцепуванJе на Западна Македониja како косово.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 13:24

Хе хе "ако хипотетички влеземе во НАТО па утре ума конфликт со РусиJа дали ке земеме оружие против неа". Па ако РусиJа не нападне како шо нападна БугариJa во Првата светска воJна како да не земиме оружие?Еве шо кажал генерал колев на воJниците:
"Кавалеристи, Бог ми е свидетел, че съм признателен на Русия задето ни освободи. Но какво търсят сега казаците в нашата Добруджа? Ще ги бием и прогоним както всеки враг, който пречи за обединението на България!"
тоа не се празни зборови русите се протерани.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 13:45

Хе, хе , хе "СрбиJа, Црна гора и Македониja  одсекогаш били антифашистички држави никогаш не фатиле погрешната страна". Погрешната страна се разбира е страната на губитниците тука фашистички е само збор во Првата светска воJна немало фашисти. Е во Правта светска воjна на чиjа страна била Македониja целото ВМРО 90% проценти од воjниците македонци?Еве на чиjа страна:Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 1417
Миленко нешто да кажиш? И како "одсекогаш" бевте со србите они ве окупират, менуват иминJата на ич ама пак сте сите на страната на победниците?
Во втората светска воjна во последниот момент во Белград има проанглиjски пуч.Потоа има двунеделна воJна. Потоа навистина има борба на српскиот и дела од другите народи против германците.Во Србиjа тоа е навистина масовна борба. ама во Македониja шо е? Масовно приклучуванjе имаме кога веке германците се повлекуват. Насекаде во властите имало македонци дури генералот дал наредбата за масакрот во Ваташа е од Крива паланка.Естествено он е етнички бугарин кога ве одговара во РМ имало бугари кога ве одговара немало.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 13:49

Да ова е една од чудните метаморфози на ДПМНЕ. Историското ВМРО било во смртна борба со србите пред втората светска воjна и било 100% на страна на БугариJа во втората. дури со контрачети македонци шо тепале партизаните комунисти. Ама србоманското ДПМНЕ било антифашистичка организациjа и тоа било одсекогаш? Па малко срам баре да имаше ама нема.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 13:54

Дури ВМРО е забрането во бугариjа во 1934 година неколку недели пред да го убиJат српскиот крал е на посета во Бугариjа после убиjството му има траур во Бугариjа. Нели се збори дека  "ванчомихаjловистичкото вмро било на пробугарски позиции". Какви пробугарски, било е на чисто бугарски позиции ама на позициите на пробени бугари од Македониja.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 14:05

Или шо ДПМНЕ овците били првин со Гоце Делчев шо напишал "Като си сме бугари" потоа биле со тодор александров но потоа биле против бугаринот Иван Михаjлов и со Лазар Колишевски? Или кога како одговара? Само да сме со победниците или хероите?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Саб Фед 18 2017, 14:13

Хе хе "ако некоj има дилема со кого да  влезе во соjуз тоj треба да види Бугариjа во коj соjуз е а он да влези во спротивниот соJуз". а Лазо "Па кажу у москви да су бугари нивно разочаренjе".
Да, за тоа СрбиJа влезе во конфликто со русиJа по времето на тито оти они се многу лоJален соjузник. Сега бара членство во ЕУ а РМ нека седи надвор во мизериJа и албански сепаратизам.
Миленко: Ние сме биле антифашистичка почва". Каква антифашистичка почва? Ако ГерманиJа не беше jа изгубила воjната каква антифашистичка почва? Уште 5-6 чисто бугарски области како другите 28. миленко сега сум 100% уверен дека ке лижеше мадинjата на боjко борисов или на некоj националист како волен сидеров.Ма аjде бе доста ми еSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 3 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот