Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

+3
Teo
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Luxor Пон Фед 20 2017, 02:00

Фикусот можеби е претседател на дпмне-офците и некаква фиктивна ваша татковина. Македонија им припаѓа на македонците. А Трамп го боли увото за вас.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 06:00

трендафил напиша:Интересна емисија. Вреди да ја погледаш. Најважната вест е дека САД со Трамп почнува да ја применува спогодбата за стратешко билатерално партнерство со Македонија. За мене тоа ја објаснува и причината зошто сите партии наеднаш го признаа Претседателот на нашата татковина. Емисијата е посветена на кинењето на соросовата мрежа, меѓу другото и во Македонија.
Па беше качено на jутуб и почнав да гледам ама заспав таму каде американците штеле да не парават на магаринjа. сожалувам дека ке морате да почекате за коментарии но ке треба пак да jа изгледамSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 06:23

Значи тие дваjцата се за ординациjа.Kаде се медиумите на сорос? Jа видим медиуми како дневник, нова македониjа, утрински весник, курир, инфомакс шо се целосно под владина и на српоските служби контрола. сите заедно плукат против Заев. сигурно тоа се и телевизиите Сител и Канал 5 и алфа кои што не можам да гледам онлаjн но гледам отделни клипчинjа.Исто така ова дека американците спречувале РМ во организациите и изолирале државата. Полни глупости. Се знае кои се проблемите -грчкото име и бугарската содржина под него. Стравот дека како го нема името шо е речиси единствената разлика помегJу бугари и македонци и тие сите ке станат бугари какви беа пред 1945 година. Ja мислим дека нема да станат, дури да се признае бугарскиот карактер пред 1945 и вистинската историjа. Да многу функционери од херои ке станат предавници но jазикот и самоопределуванJето на мнозинството македонци нема да се променат. Само веке нема да има антагонизам кон бугарите и бугариjа.Бугарин, македонец коj што сака да биде но тоа нема да бидат взаимно изклJучувачки се поими.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 06:44

"Америка сакала да го уништи православието"
Полни глупости. Грциjа, БугариJа, романиja шо се речиси 40 милиони православни се во НАТО и ЕУ.Украина каде има уште 30 милиони православни сакат ЕУ.Словениjа, Хрватска, Полска, Чехиjа, словачка се словени во ЕУ и НАТО. Значи Америка не сака да уништува ниту словените ниту православните.Дури Србиjа се договара веке за влез во ЕУ. Последниот вагон била вели Лазански ама РМ речиси останува на перон.Шо видим Jа- скриоена тешка србоманиjа -единствената словенска држава овде коJа не е член на НАТО е СрбиJа. но како ги знаеме србите како се превртуваат (малку се знае ама Хитлер речиси ги беше осигурил како соjузник и само пучот на проанглиските пучисти ги сврти кон антихитлеристката коалициJа во последниот момент.Потоа се извртеа и од русиjа.) jа нема ич да се учудим ако СрбиJа влези во НАТО.Тоа и Лазански го кажа. За вас што значи НАТО? Значи краj на албанскиот сепаратизам.ЕУ значи економски просперитет.Србоманско фашистичката власт на Груевски како раздува некаков србомански шовинизам и гркоманиjа (антиквизациJaта шо е?) е наjголемото зло шоо може да и се случи на РМ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 07:32

Сосема мал броj на луге ке сфати за што станува збор. Таквите луге ке ги направиме да бидат во безпомошна позициjа, ке бидат изсмеjувани од сите, ке ги клеветиме и ке ги прогласуваме за одпадници од општеството
Шо прават сега со Заев, Муки, Шилегов, Шекеринска? Тие се под канонада на профашистичките медиуми.Предавнци, корумпирани и така натаму. Не се предавници и не се криминалци само античките фашисти што Jа спроведуват изолационистичката србоманска политика. Коj има интерес РМ да е изолирана и мизерна? Само Србиjа. Зошто? Па како инаку ке биде на просрпски позиции? Како во НАТО и ЕУ ке биде против признаванjето на косово?А инаку србите ке ги спасат македонците од албанците. Па видовме како ве спасиJа кога натераа бегалците каj вас. уште едно такво спасуванJе и тогаш при 50 на 50 двоJазичноста ке биде нешто сосема нормално.Одродена од БугариJа Вардарска бановина е лесна за манипулациjа, лесна за окупациJа посредством српски медиуми. Па оса не пушти ни една македонска ни бугарска песна- само српско како да е пасла свинJе во ШумадиJа не само она туку уште и баба и!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 07:46

Ja се чудам како може да не го уапсиш Заев за велепредавство, за рушенJе на држава
Ja се чудим зошто вакви како тебе мирке и тоj Ефтов што сте вистинскиот шлjам и одпад сеуште некоJ ве гледа.Крадеца вика дрште крадеца.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 07:54

Овоj нема мозок или си мисли дека тие шо го гледаат немат мозок.значи слушаJте луге- американците ве изолирале од Вашингтон а германците од ЕУ.И од  НАТО и од ЕУ ве изолират маскираните србомани од ДПМНЕ. Распалуват шовинистичка пропаганда како ке си го изгубите идентитетот (идентитет е Jазик, песни, обичаи) ако се смени името на државата. Истите тие речиси веке ви направиа срби.Се види што се гледа, што се слуша во РМ.Значи ем го продават идентитетот на србите, ем ве прават сропска колониjа ем за тоа се виновни американците и германците па и лугето со бугарски пасоши пишува една србинка Ирена Радованович во Дневник. Се праша некоJ зошто при само 38 000 етнички срби секоJ 3 ти журналист во медиум е србин и дури уредникот на музеjот на ВМРО е србин - Бранислав Светозаревич.Си го представувале ова Гоце Делчев, Тодор Александров и Иван михаJлов?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 08:15

Васко штити Ердоган?????????
Се знае дека Ердоган е авторитарен исламистички лидер коj што сонува повторна Османлиjска империjа. Браво бе Васко мозокот ти се излива преко уши!
Американците ги разсипале безбедностните служби во РМ.
Се знае дека основната работа на тие служби е осигуруванjе на изборните победи на ДПМНЕ. втората работа е да преследуват бугарите во РМ, преко владини медиуми да шират говор на омраза против бугариjа и да ги плакJат "етничките" македонци во бугариjа. Демек ништо чудно- они се србомаснки инструмент за заштита на српските интереси во РМ и ништо поеке. Исто како и УДБА едно време.Па jа не сум безпаметен помнам како се радуваше тоJ изрод миJalkoв во "бомбите" на заев. Како наредуваше емисии во сител.Се праша зошто не е во затвор?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 08:21

Еве значи забележите- терористичкиот напад во куманово, мигрантската криза и шарената револуциjа се планирани се од американците.Таму имаат 20 баби Ванги вака да се спланира па и временски сето тоа? Не Васко идиоте, терористичкиот напад си е албанскиот сон за голема албаниjа. Мигрантите се  поради глупата американска политика во сириJа каде ги поддржаа исламистите.а шарената револуциJа е поради криминалната фашистичка власт на никола Груевски. Не мешаj баби и жаби мрсно србоманско копиле!

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 08:33

Хаха ЦИА превзела агентите од УДБА и КОС. Да бе. Тие и тогаш и сега во РМ имат само една работа- да не допуштат нормализациjа на односите со бугариjа и кон бугариja. Да не допуштат вистината.Еве и од каде доjде антиквизациJата -порано под српски диктат се тврдеше дека биле пред да станат освестени Македонци аморфни словени. Се види Иван Михаjлов каков аморфен словенин е. ако имаше и видео со Гоце Делчев исто така штеше да се види за каква аморфиJа станува збор.И сега изеднаш аморфните словени станаа освестени уште од пред 2300 години! И тоа се прифати со голема веселба од титовата емиграциjа па едно е да си емигрант од некое забутано село што го никоj не знае во аустралиJа а сосема друго Александар Велики да ти е чукундедо! И вака емиграциjата наместо да помага ги наеба македонците во РМ. Оти ако си мисли некоJ дека надвор некоJ ке поверува за врската мегjу сегашното словенско да не кажам бугарско население на РМ и античкиот грчки цар тоа се некакви илузии.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 08:45

Ке ме извините ваква простотиJа, манипулациjа и лага не можам да изгледам наеднаш. Мала пауза.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 10:35

Доста е! Овие двамата се гебелсови пропагандатори.Еве го Васко намеша и евреите.знмачи не е дека лугето им е преко глава од криминал и згрешена надворешна политика туку некакви евреи се тепаат на македонска териториJа.Глупи конспиоративци и фашисти.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пон Фед 20 2017, 11:06

Абе таа Мирка како и ги рагjа овчата глава вакви? Трамп ке предпочете РМ пред албаниJа? Трамп се окажа дека не знае каде е Швециjа.Но во едно сум согласен- треба да се разчисти.Требе да се разчисти со тие прикриени србомани како се почне со Ефтов- па коj нормален човек не сака да му ги стави барем полувината заби на маса така? Коj нормален човек не би ставил мирка во кравеферма да си пасе на спокоjствие трева и да се наjде еден така бик коj што многу не пробира да jа изебе за прв пат во животот да разбере шо е кур и да се успокои? Коj нормален човек го не сака миленко како чистач на клозети? Може и српски така ке е задоволен оти он ужива кога е во српски лаjна?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Вто Фед 21 2017, 13:24

Хаха Врнишковски бил задеjствуван преко англискиот агент силвер.Само дека бараа да се ослободи СрбиJа и русиJаSmile Сите тие Ефтов, мирка, миленко се удбаши на српска издршка. Коj има интерес од вакви србомани во англиjа? А интересот на Белгарад е очевиден. Коj инаку ке каже "Jaс миленко сум против признаванjето на косово"?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Сре Фед 22 2017, 22:36

Соопштение за јавност од Козарот:
Вчера и денес окозени се 14 кози кои на свет донесоа 23 јариња.

Си живее живот козарот сигурно и ебе нешто младо при таа мизериJа.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Сре Фед 22 2017, 22:48

И ти ли Здраве је гледаше емисијата на Дедо Мирка и Васко Цефка, проблемот е едноставен, премногу доктори заминаа во странство. Сега нема кој да препише дијагноза.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 00:27

Па одкако искрши плочата го гледам какви ги сере последната емисиJа на 2 пати заспав, даJ некоJа друга поинтересна емисиJа овоJ и Ефтов се живи мртовци за жал нема вистинско ВМРО да им ги скрати маките па и не се такви веке времинJата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by defo Чет Фед 23 2017, 07:51

Здравко напиша:Па одкако искрши плочата го гледам какви ги сере  последната емисиJа на 2 пати заспав, даJ некоJа друга поинтересна емисиJа овоJ и Ефтов се живи мртовци за жал нема вистинско ВМРО да им ги скрати маките па и не се такви веке времинJата.
Да се разбереме, тоа кршење и ставање плочи беше направено за аудиториум како овој на нашиве ДПМНЕ-овци. Јас на таа цела приказна не и давам значење.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 23 2017, 10:40

Па ти може да и не даваш но jа и давам, не може тоа така да помине без последици.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 13:02

Тетка Мирка во целосниот си гомнен сjaj:http://www.dnevnik.mk/?ItemID=0CCB87BC44204C41BC3B0360CB5A2A91
Не можав да прочитам се но надсловот е многу jak, во БугариJа поради криво разбрана висока култура вакви наслови ги нема барем во поголемите медиуми.Но курташак е еден античкотатарски збор шо всушност се два оделни збора за пенис и неговите jаjца. Си мечтае тетка мирка за кур и тоа е.Не само за кур туку и за ташаци.Инаку имаме шовинистичко сранJе и плуканje по предавникот Заев, сорос и евреите демек верувате или не по времето на хитлер тетка Мирка би била перфектниот националсоциалист. Ако не jа евтаназирале како биолошки непригодна за ариjската раса.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 13:11

Моjaта лJубимка Ирена Радовановик. Не знам дедо кога бил во СрбиJа дали не ебел баба и па да сме роднини.Инаку насловот е Jak:
"Maкедониjа и нива во муртино не е исто"
http://www.dnevnik.mk/?ItemID=987B20C081BDC842AE1781DD843A0D4E
Види Радовановик но нива во муртино е на неколку цивилизациски чекори пред пасенje свинJе во босна и ШумадиJа вистинската и единствена татковина на твоите предци. Одкако се разселиJа многу свинштини станаа на тие простори. со два збора биди поскормна како наследничка на свинJари а не да даваш акЪл на некоj поумни народи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 13:16

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=93B87E53CCEE1047872EB0B5AB17559F
Митко батко ситуациjата во РМ е трагикомична. Бивши бугари се борат за грчко име.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 13:22

http://www.dnevnik.mk/default.asp?ItemID=8E11AF380A1D9C4DAAD5C31E8ADD1809
Тц тц ако беше во БугариJа надсловот би бил:
"Бугарин ja тепа со цевка. НакраJ jа и заклал"

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 13:27

http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=2BBC4A294F4E0E4EA1AC39624746F19F
ГруJче бе, коj те ебе тебе надвор за чоек? Дури Дачич ти го стави до мадинjата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 24 2017, 15:48

http://vecer.mk/balkan/tajnata-otkriena-eve-kako-brzo-da-dobiete-bugarski-pasosh
глупости се тоа.македонец со мала буква одсекогаш значело родом од областа Македониja. Се откажуваш од глупостите на Jугословенскиот образовен систем шо е голем чекор во твоето човечко развитиеSmile

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 5 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот