Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

+3
Teo
Luxor
трендафил
7 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Чет Фед 16 2017, 13:08

Ајде да почнам со ФИРОМ. Не сум видовит па да знам дали моравме да го прифатиме тоа име. Гп прифаќам како факт. За жал тие што не принудија да го сториме тоа сега не го признаваат и ФИРОМ, односно ниту договорот со Грција ниту пресудата на судот во Хаг. Денешната ситуација е дека 4 од 5те стални членки на советот за безбедност на ОН не признаваат под нашето име и така ни се обраќаат во билатералните односи и огромното мнозинство на земји. Еве список
Природен премиер на Македонија е Никола Груевски. И по последните избори. Јасно е дека на тие што не ни го признаваат правото да си ја именуваме државата како вазал на премиерското место одамна сакаат да го седнат Зоран Заев. Во тоа имаат инвестирано педесетина милиона евра, најповеќе преку криминалната невладина пирамида на Џорџ Сорос, но и преку различни амбасади. Што се однесува до војна мислам дека ја посакуваа насилниците од таборот на Сорос, да не кажам неговите платеници, но тие по евентуално  нејзино избувнување веднаш бо заминале на грчките плажи. Иначе т.н. шарена револуција е меѓу ретките, а можеби и единствена на која револуционерите одеа на викенди и годишен одмор на море.
Што се однесува до Ирците немало некој будала што ги прогласувал за Англичани. Шкотланѓани или за нешто друго, па немаат проблем со идентитетот и по поделбата. Кај нас мислам дека не би имало проблем државата да го задржи своето име ако се смени името на народот во неа. Не навлегувајќи во тоа дали имаме директна или индиректна врска со Александар Македонски ќе напишам само дека мнозинството во САД сега е доселено по смртта на Џорџ Вашингтон,а дека сите го почитуваат. Доколку на некој од доселениците што и не е од англосаксонско потекло му текне да изгради споменик на Џорџ Вашингтон и некој англичанец посака да му го забрани тоа, мислам дека истиот од цел свет ќе биде прогласен за будала. А ако на Македонците некој сака да им забрани споменик на Александар Македонски, тој е умен. Затоа што посмртно некој сака од великанот од Македонија да створи Александар Грчки.
Ајде да напишам овде и дека македонската граница кон Грција е блокирана повеќе од половина месец поради наводен штрајк на земјоделците. Како да сме им виновни ние, а не нивната влада. Границите кон Турција, Бугарија, Албанија и поморските се слободни за минување. ЕУ молчи. Дали ќе беше така ако ние ја блокираме границата кон Грција, на пример во време кога кон нашиот непријател од југот патуваат туристи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 16 2017, 15:07

Таа пресуда коj jа ебе за нешто? Факт е дека ова ве спречува за ЕУ и НАТО но тоа си е ваша работа се шо мислам сум го кажал.Односно Вашингтон он не е имал сомнежи од каде потекнува ниту некоj од другите ете праат нова држава имаат ново етничко име но никоj нема проблеми со старото нито с континуитетот забележи не тврди дека потекнува од пред 3000 години од сиуксите.Никоj не ви спречува ништо  не верувам и името на стадионот некоj од надвор да ви го смени на арена Телеком од филип 2. Па блокираат ги границите земjоделците и бугарската jа блокираа пред една година ли не знам и доста време така беше.Борат се за подобар живот лугето шо да прават. Колко до "природноста" на Груjо за премиер природно е со над 50% кога ке праваш влада. кога немаш 51% на тебе не ти верува ни полувината народ нема да правиш влада ако не наjдеш некоJ на коj му веруват уше проценти па да доглавите до 50% плус еден.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 16 2017, 18:22

Хе хе читам некаков актер повикувал на воjна и така натаму. Актерите како професиja се хамелеони а жените да не споменувам какви се били во минатото па и сега.Овие луге не се били никогаш некакво морално мерило ниту пак некогаш ке бидат некаква свест на нациjата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Teo Чет Фед 16 2017, 19:07

трендафил напиша:
Природен премиер на Македонија е Никола Груевски.

Sakate da mislime deka ste ludi pa namesto vo Idrizovo da ve lechime na narodna smetka??? Ne mozhe Trendafile...Che si lezhite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5089
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Чет Фед 16 2017, 21:40

Ајде да почнам од назад. Секој што го прекршил законот треба за тоа да биде казнет. Колку што ми е на мене познато Груевски побара да му се избрише аболицијата и дозволи да му биде судено доколку направил нешто. Зошто би го сторил тоа ако е виновен. За разлика од него Зоран Заев и понатаму е амнестиран криминалец и не побара амнестија за ниту едно дело кое не е во надлежност на неговото обвинителство, СЈО.
Се согласувам со Здравко дека никој не ја ебе пресудата на судот во Хаг. Но не е ли смешно кога тие што не ебат пресуда повикуваат на почитување на правото.
Што се однесува до Груевски тој се повлече од премиерската позиција кога имаше мнозинство во Собранието за да има избори на 24 април. Тие беа одложувани на два пати, се додека чадорџиите не стекнаа впечаток дека купиле доволен број на албански гласови во полза на СДСМ. Но впечатокот излезе лажен, па и на овие избори победи ВМРО. Власта освои 61 пратеничко место. Не знам дали СДСМ очекува поддршка од ДУИ поради тоа што можеби има прислушкувани разговори и докази за криминал на оваа партија или затоа што ја прифати нивната платформа, но сигурно е дека Албанците што гласаа за СДСМ не се поддржувачи на ДУИ. Повторно доколку не им е платено за тоа, но тогаш изборите се лажирани.
Да заклучам. Секој криминалец треба да биде казнет. Албанските партии можат да направат со СДСМ парламентарно мнозинство, но понатаму секоја македонска партија може да состави влада без коалиција со албанска партија доколку обезбеди парламентарно мнозинство. Интересна иднина за Македонија. При тоа СДСМ не може да го исполни ветеното затоа што нема 2/3 мнозинство, Го намалува и постоечкото мнозинство затоа што соросоидите од листата, давајгазот Павле Богатиновски и Ивана Туфегџиќ кои донираа повеќе илјади евра за СДСМ сега се независни пратеници исто како и претседателскиот кандидат на СДСМ Стево Пендаровски. Независни наводно се и Ирена Стефоска и Ферид Мухиќ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 16 2017, 21:46

трендафил напиша: Зошто би го сторил тоа ако е виновен. .
Елементарно. Ако судот е од негови луге како ке го осудат? На сите земи тука проблемот им е што немат независен суд.знеш ли колку пати во буграиjа почнуваа судски процеси со грандиозни медиски канонади и накраj едно големо НИШТО. За тоа оти за да се издигнеш во судската jерархиjа  ти си толко наJаден со лаJна и обврзки што не смееш ништо да направиш што ке е против тие или поврзани со тие луге кои те држат.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by трендафил Чет Фед 16 2017, 21:57

Ако добро те разбрав мислиш дека СЈО има бугарски начин на работа. Не знам за кого мислиш дека е на државни јасли. Ако тоа го мислиш за мене тоа ти е тотално промашување. Обичен вработен сум во приватна фирма и влегувам во последниот месец пред пензија. Но тоа не значи дека треба да дозволам окупација на мојата земја и странци да си наместат вазал како премиер на државата, Или дека треба да го сметам некого за виновен затоа што така сакаат да ми наметнат некои што не почитуваат судови. На пример Меѓународниот суд во Хаг што ја прогласи Грција за виновна затоа што стави вето на приемот на Македонија во НАТО.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11134
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Чет Фед 16 2017, 22:09

Ja не мислим ja го знам.Или ти мислиш дека како ке смениш еден етикет и содржината се менува? Судот се познава по пресудите, работникот по свршената работа, политичарот по платите на лугето и стандардот на живот.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 01:11

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=5C1AF8212C456A4D841513A58D15FD24
E те ова шо го сака тетка Мирка ако се случи пак ке има голема емиграциjа се секjавате каде.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 01:32

Опаа нова дзвезда на небото: Србинката Ирена РадовановичSmile
http://www.dnevnik.mk/?ItemID=3F85973FF191934A8ED9D224694B7870

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 01:44

Ало Радованович Бугариjа никогаш не е давала работни визи преко државjанство. Инако проблемите со Грциjа и Бугариjа не се покраj идентитетот туку покраj идиотскиот КОНТИНУИТЕТ. Е ова никогаш нема да биде признаенио од никоj надвор оти е лага и откровена глупост.
Со албанците проблемот е jасен. Ескалациjа на баранjата и федерализациjа и одцепуванje.
Не ми е jaсна искрено позициjата на Србиja.При толку добро разположено кон нив србоманско население зошто ве ебе не можам да разберам. зошто ве не дава ова ебена црква па и Прохор Пчински исто не разбирамSmile Може би е награда за признаванjето на Косово или реверанса кон грците ама пак не разбирам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 01:50

ДПМНЕ се фашистичка античкосрбоманска партиjа и ова партиjа ако не се маргинализира или забрани ке ви уништи државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 02:06

Еве уште еден идиот:
http://www.dnevnik.mk/?ItemID=93D4B751242DE645AA93D3F0AF30D268
Нема бе ке дува во античките измислени едра. УДБА и неjзините наследници од ДПМНЕ не можаа да сфатат кардиналната разлика од тоа да правиш етнички инжинеринг во една  тоталитарна и затворена jугословенска релупблика (гастарбаjтерите на Тито не значеше дека има слобода има 170 убиено од УДБа по политички причини надвор) и во тоа да правиш истото во една држава отоворена и барашта разни работи од соседството и ЕВропа и светот. И со големо албанско  малцинство внатре. Почнаа проблемите и се се "оправуваше" со удбашка националистичка пропаганда внатре.Ама работите се закучиа. Сожалувам многу ама не само за грците- за никоj надвор нема да има ништо античко у вас.За БугариJа ке си останете со сопствен идентитет ама след 1945- та.Не дека пред тоа не сте постоеле. Постоевте. ама како бугари. и ова не е некаква шповинистичка бугарска пропаганда. Ова е факт.Од тоj факт непосредствено произлегува дека денационализираните помаци од голо Брдо можат ако сакат сосема законски и на секаква историска логика да бидат Бугари.Само во вашиот измислен надвор од историJата и времето кафез може да се чудите на некои работи.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 02:32

Ajде кажите ми пред Коминтерната еден  Македонец коj се борел и против бугари и против срби и против грци.Коj се борел против бугари  ВМРО? Па они се Бугари. Коj од нив не е бугарин? Првите Македонци се комунистите и то не сите ама директива на чичко Сталин шо да праат. Сега уж некакво ВМРО ДПМНЕ управува и наместо честно да каже вистината ова србоманска организациJа станува и гркоманска со антиквизациjата.На СДСМ ваков чекор да направи Jа не сум си не ни надал.Ама еве во форум на СДСМ ja слободно кажувам шо мислам.Кога тоа ке биде на удбашко србоманско гркомански форум на ДПМНЕ? точно никогаш. абе зошто на тие воопшто им викате "Бугарите" на жаргон? Бугарско било историското ВМРО тие антички фашисти немат со него ништо општо.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 12:54

Еве jа "платформата" на мирка.чудно има претензии кон САД но не и кон ГерманиjаSmile Ова ако се спроведе тоа ке биде краjот на РМ.
Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Platformata-na-Mirka-640x783

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 13:00

Односно точка 10 се согласувам. Коj не признава бугарскиот характер на населението пред 1945-та година и тресе зелени не мора да биде признаван за држава.
7 и 8 точка се направо устрашувачки.За жал РМ нема никакви шанси при воjна со било коj сосед поради фактот што има 4-5 пати по малко луге а и по малко опрема што е уште поважно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 13:05

Бугариjа нема проблем со точка 5. При една офанзивна бугарска политика основана на тоj член и на ИСТОРИСКАТА ВИСТИНА дури има шанси за ренационализациjа на етничката инженериJа и на бугарско не малцинство а МНОЗИНСТВО во РМ.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 13:25

Ja тоа не го сакав.Сакав едни специални односи како британци и американци.Но што да правам со ваква откровено антибугарска позициJа? Гаулаjтерот на фашистичката и антибугарска партиjа ДПМНЕ Темелко спречува луге кои се осекjават Бугари да си jа направат определбата. ИлJадници лаги односно историjата и антибугарски говор на омраза плус иредентистки претензии од вакви како мирка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 13:49

Ова е навистина висша пилотажа да направиш од еден народ коj историски ве смета за бивши сонародници крвен враг.На светот нема поголеми антибугари от Македонците.Што е уште еден од илjадниците доказаи за тоа дека етничката инжинериjа не е била доброволен процес. Се знае дека наjголемите зулуми не се дело на турци туку на jаничари.значи нема самите луге да решат што се, нема да го решат ни а;лбанците кего реши фашистичкиот гаулаjтер Темелко и кандидат хитлерот со машки гени мирка.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 14:23

http://www.dnevnik.mk/?ItemID=242A1B8AEE6BCF45B4EE616B3045EE7C
Еве го и овоj.Aбе коj плашиш ти со античко македонско малцинство во Пиринска македониja? Koj? 20 торицата следовници на  дедо Стоjко античкиот?  Шо си мислиш ке биде како во удбашките времинjа па тоа како си го повторувате фашистичките глашатаи на фашистичката партиjа ДПМНЕ и од тоа ке се зглоеми броJката на "малцинството"? Ти се радуваj дека за вонкашната политика одговрат луге не родени во Пиринска Македониja они подобро понашат античките простотии, потолерантни се кон вакви гjубрета како тебе и "колегите".во Пиринска Македониjа етничката инженериjа не успе.Бешпе спроведувана сосема кус период и не пушти темели.Нема никаква шанса никогаш.За тоа ребугаризациjaта во РМ има доста поголеми шанси.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 14:33

И не србинке Ирена Радованович.Проблемот не е во македонците шо станаа бугари. Проблемот е бил секогаш во бугарите шо станаа македонци.имат проблем не со идентитетот туку со  континуитетот.Ама овоj нивен проблем нема да се реши ниту со лаги за длабокото минато оти оно е грчко ниту со лаги за близкото минато оти е бугарско. Македонците нема да имат проблеми само кога се сопрат со лагите и простотиите и примат дека се нова нациjа (аjде како била создадена да премолчиме оти не е многу за гордост).Тогаш нема да има никаков проблем со бугариjа ниту со Грциja. Со албаниJа проблемите ке останат и ке се поjават проблеми со Србиjа. Но не може да се угоди на сите.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 14:57

Зошто господине Пицула целосно го изгубивте компасот и одеднаш се решивте да дувате во тие, на сите познати грчки и бугарски едра? Можеби затоа што сега тоа стана „моден тренд“ во Европа, која нема попаметна работа туку на секој начин и со сите овие надреални меѓународни притисоци и политичко насилство да се обиде да им се зададе последниот, смртен удар на Република Македонија и на македонскиот народ?“
Компасот не е изгубен. Хрватите секогаш се били естествен соJузник на бугарите во борбата со српскиот шовинизам.Ако не веруваш прашаj за контактите помегJу ВМРО и хрватите.А тоj хрватско-македонски книжевник е зеро, нула.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 15:10

Еве и еден нормален инаку "патриотиве" се во тремор од платформата:
Daniel Taleski Мнoгу некaкo вo oблaци се летa сo плaтфoрмaвa. Акo случaјнo , велaм "случaјнo" билo кoј oд сoседиве нaши се реши дa не нaпaдни, јaс сум сигурен декa ќе зaврши вoјнaтa зa ден-двa. Сo кoе oружје ние ќе се брaниме? Акo не беa тенкoвите штo Бугaријa ни ги пoдaри пред 16 гoдини денескa Мaкедoнијa ќе јa сoнувaвме. Сегa дури и тенкoвите ги немa. Сo стaпoи и сo кaмењa ќе се брaниме ? Абе сите мнoгу јaки нa фб aкo не дaј бoже се вжешти ситуaцијaвa дo тoлкaв степен, тие шo oстaнaa ќе избегaaт. Сите пријaтели бaрaa кo требaше вoјскa дa се oди, се прaвеa кoј ненoрмaлен кoј дефoрмирaн, сегa држaвa ќе брaнaт. Абе aј те мoлaм

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 15:24

Denis Pro kur da imase probano vo zivot ovaa podrugo ke razmisluvase i nemase da bide tolku frustrirana...
Се согласувам.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 15:42

Ха ха JовановскиSmile
http://maktel.mk/News.aspx?id=83079

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Мирка , Ефтов, Миленко и т.н. - Page 2 Empty Re: Мирка , Ефтов, Миленко и т.н.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот