Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by defo on Сре Мар 20, 2019 11:36 pm

УКИНАТ МОРАТОРИУМОТ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ДОДЕКА УСТАВЕН СУД НЕ ОДЛУЧИ ДАЛИ Е УСТАВЕН

Времено е укинат мораториумот за градба во Oпштина Центар, додека Уставен суд не донесе одлука дали тој е законски донесен и во согласност со Уставот. Ова беше одлучено на денешната седница на Уставниот суд, каде точка на дневен ред беше разгледување на иницијативата за уставноста и законитоста на мораториумот, поднесена од Градежната комора и Стопанската комора на севернозападна Македонија.

Им зина дупето на судиите, и онака од кур ташак решија, да го укинат мораториумот за градба во центар? Дајте бе некој правник ако има на форумов да каже колку е легално и издржано ова што го направија овие идиоти. Од логичен аспект , не е..меѓутоа законски не знам.П.С За колку го попушија уставните судиии кај градежната урбана мафија?defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Re: Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by defo on Чет Мар 21, 2019 12:07 am


За работите да се појасни!!!

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Re: Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by Kalinda on Нед Мар 24, 2019 12:15 am

Полека но сигурно
СДСМ оди кон крајот .
Се надевам ке го
дочекаме во прекрасен
амбиент со нов
председател.
Kalinda
Kalinda

Број на мислења : 486
Join date : 2015-02-28

Вратете се на почетокот Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Re: Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by defo on Нед Мар 24, 2019 9:56 am

Јок, ова не е СДСМ-оско масло, ова се уставни судии избрани од ДПМНЕ, СДСМ, поточно Саша Богдановиќ, градоначалникот на Центар го донесе мораториумот. Добро има сигурно и некое СДСМ-оско копиле во составот на судиии, не викам, не.....Амам треба да се санкционира.......Се што направиле уставните судиии во овој случај, ко шо ми кажуваат познаници, архитекти е незаконско....Некој треба да го јаде за ова.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Re: Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by defo on Чет Мар 28, 2019 8:26 pm

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар %D0%B7%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D0%B1%D0%B0%D1%80-%D0%BC%D0%B0%D0%B0%D0%BB%D0%BE2

Поздрав до лакомите судии, овде ни прва помош ни пожарна не поминува.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Re: Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by defo on Чет Мар 28, 2019 8:41 pmСашо, браво мајсторе, ги утепа. Најцар градоначалник во Скопје и Македонија. Бизнисмениве се научени ко во Грујово време, пикни под рака, и терај. Им успеа истото и со судиите.

defo

Број на мислења : 2399
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар Empty Re: Зинало им дупе....Уставните судии го скинаа мораториумот за градба во центар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот