Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by EVITA on Саб Апр 13, 2019 6:24 pm

Пендаровски до жените: Вo мојот Кабинет ќе има советничка за родова еднаквост
April 13, 2019 14:480388

Заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, денеска учествуваше на граѓанска трибина со жените под мотото „Еднакви“.

Жените, рече Пендаровски, мора активно да бидат вклучени во секое поле од општественото живеење и ова ќе биде негова заложба како иден претседател.

– Ќе назначам посебна советничка за родова еднаквост и промоција на учеството на жените во политиката. Како што веќе најавив ова ќе биде еден од моите први 8 проекти, најавени за првите 8 месеци“, рече Пендаровски.

Само еднакво општество, посочи Пендаровски, може да е вистински правично, силно и напредно. Ова е цел кон која треба секој ден и сите заедно да работиме. Се заложив за заштита на  сите девојки и жени кои се уште се соочуваат со родово базирано насилство, кои се уште немаат еднаков пристап до образование, работа, здравство.

– Мора да создадеме услови за секоја жена да има еднаков третман и услови за развој и напредок, порача Пендарвоски.

ПОЈДЕТЕ НА ПЛОШТАДОТ ВО СТРУМИЦА И БИДЕТЕ ДЕЛ ОД  ПРЕДИЗБОРНИОТ МИТИНГ  НА ИДНИОТ ПРЕДСЕДАТЕЛ ПЕНДАРОВСКИ

_________________
Стево Пендаровски , претседател на сите граѓани

EVITA

Број на мислења : 257
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty Re: ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by osa on Саб Апр 13, 2019 10:01 pm

Пендаровски во Босилово и Василево: Нема да дозволиме некој да се коцка со иднината
На вечерашните средби со жителите на општина Босилово и Василево, заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски повика на изборите да се поддржи концептот што води напред, бидејќи тоа значи развој и подобар живот, тоа значи членство во НАТО и интеграција во ЕУ што обебзедуваат нови работни места и повеќе пари кај земјоделците, кај граѓаните.


„На 21 април и на 5 мај, на избори, да дадеме ветер во грб на политиките на оваа власт за да покажеме дека нашата Македонија е на правиот пат, а не да дозволиме политичките противници да се коцкаат со иднината на државата. Тие немаат став за битни работи, но имаат став дека се ќе поништат и ревидираат се што оваа власт направи добро за народот и за државата. Затоа, масовно да излеземе на изборите и да гласаме за број 3, за да продолжиме по вистинскиот пат заедно напред“, повика Пендаровски.

Тој пред присутните истакна дека претстојните избори се особено важни за да продолжат реформите, да продолжи напредокот во интеграциите.

„Во изминативе речиси две години, сведоци сме на еден целосно нов пристап во односите со соседите, кој ги решава најтешките проблемите, и ги отвора портите на Европа за Република Северна Македонија. Го обезбедивме и заштитивме идентитетот и ги отворивме перспективите кон ЕУ и НАТО. Интеграцијата кон овие два сојузи носи бројни придобивки и отвора влез на пазар од 500 милиони потрошувачи. Тоа е дополнителен стимул за нашето земјоделство и нашите земјоделски производи“, порача Пендаровски.


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty Re: ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by OPOZICIONER on Саб Апр 13, 2019 10:51 pm

odlichen beshe ,svaka chas ,dobar miting i dobro tvoe obrakanje prijatele Stevo
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 813
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty Re: ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by osa on Нед Апр 14, 2019 1:22 pm

СДСМ: Нервозниот Мицкоски е дел од иста матрица на Груевски на етикетирање и приситсок врз медиуми, ќе го осуди ли Сињановска неговиот настап?
14/04/2019 12:38

„Христијан Мицкоси на синоќешниот митинг повторно покажа дека е дел од матрицата на Никола Груевски, матрица на притицоси врз медиуми и етикетирање на новинари.

Дел од таа матрица е и Гордана Сиљановска кандидатката на Мицкоски која не се изјасни и не го осуди чинот на етикетирање и притисоци врз новинари и медиуми.


Дали Сиљановска ќе се огради и ќе го осуди ваквиот чин на Мицкоски, кој наиде на осуда и од новинарската фела и од здруженија на новинари?

Соочен со слабата поддршка, соочен со извесниот пораз на изборите, Мицкоски станува се по нервозен и во сите бара виновници за поразот што го очекува и на претседателските и на локалните избори“, се вели во испратеното соопштение од СДСМ.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15935
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty Re: ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by TRAJCHE on Пон Апр 29, 2019 5:16 pm

Da go poddrzime idniot predsedatel na republika S .Makedonija ,vecherva vo aerodrom vo parkot Jane Sandanski
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 565
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty Re: ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by SHARENI on Чет Мај 02, 2019 5:55 pm

Ke se namali ddv za parno od 18 na 5 %. Smetkite ke bidat drasticno pomali.

Ќе се намали данокот на додадена вредност за парното греење и користењето природен гас од 18 на 5 отсто, соопшти денеска премиерот Зоран Заев.

https://m.mkd.mk/makedonija/skopje/od-idnata-grejna-sezona-poniski-smetki-za-parnoto
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 706
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА ....... Empty Re: ПЕНДАРОВСКИ ВЕЧЕРВА .......

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот