Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

+4
nino
трендафил
OPOZICIONER
osa
8 posters

Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by osa Саб Апр 13 2019, 18:53

Утре во Скопје голем предизборен митинг на председателскиот кандидат Стево Пендаровски ....бидете тука за да одиме заедно напред


_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by OPOZICIONER Саб Апр 13 2019, 22:54

golema podrshka na golemiot miting utre vo Skopje ,site pred zgradata na EU sproti starata zgrada na pechatnicata na vesnikot " nova makedonija "
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Нед Апр 14 2019, 10:39

Веќе имаме тема за претседателските избори, па не знам што е намената на оваа тема. Дали сакате нова поделба на македонскиот народ? Вчера имаше голем митинг на опозицијата. Дали ќе биде голем и митингот на власта ќе видиме. Не се пишува дека е голем однапред, доколку не сте договориле помош во посетители од Бугарија и Грција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by osa Нед Апр 14 2019, 12:28

СДСМ: Фијаско на централниот митинг на Мицкоски и Сиљановска во Скопје, граѓаните упатија силна порака против кочењето

FacebookTwitterViberMessenger


Слабата посетеност на централниот митинг на Сиљановска и Мицкоски во Скопје е силна порака од граѓаните дека се против блокадите, деструкциите и не сакаат враќање назад, соопшти СДСМ.

„Фијаското на централниот митинг на Сиљановска е потврда дека граѓаните ја препознаваат кандидатката на Мицкоски дека само продолжена рака на Мицкоски и Груевски.

Државата тргна напред и враќање назад нема. На 21 април и на 5 мај, граѓаните масовно ќе го поддржат концептот за напредок, сигурна и стабилна иднина, предводен од Стево Пендаровски и ќе го изберат за претседател кој достојно ќе ја претставува државата.

Република Северна Македонија ќе добие претседател кој заедно со демократските и прогресивни сили ќе ја води државата напред и интеграција во ЕУ и НАТО“ се додава во соопштението на партијата.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by osa Нед Апр 14 2019, 12:30

трендафил напиша:Веќе имаме тема за претседателските избори, па не знам што е намената на оваа тема. Дали сакате нова поделба на македонскиот народ? Вчера имаше голем митинг на опозицијата. Дали ќе биде голем и митингот на власта ќе видиме. Не се пишува дека е голем однапред, доколку не сте договориле помош во посетители од Бугарија и Грција.


jas te razbiram strav ti e da kazesh deka i ti znaesh deka ke bide golem mitingot zatoa shto narodot glasno zboruva deka nesaka blokadi i saka da odi napred

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16506
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by nino Нед Апр 14 2019, 13:35

е што толку напред отидовме откако овие ненормалните дојдоа на власт? што толку направија за да го подобрат живото на македонецот? дека нивниот живот си го подобрија тоа знаеме, туку за народот што направија?

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by Delta Нед Апр 14 2019, 16:36

?, >vi go nacukaa bez vazelin,, >te boli?,! <
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Нед Апр 14 2019, 17:44

На митингот почина еден од поддржувачите на СДСМ од Битола. Бог да го прости. Се зборува дека амбулантното возило не можело да го однесе до болница благовремено поради блокада на улицата поради митингот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by PRVOBOREC Нед Апр 14 2019, 20:12

Небањат пак си лажел. Ова твоево го нема ниту во еден небањат медиум лажго еден.


Република
77historyПознат идентитетот на починатиот кај Олимписки – се работи за 60. годишен маж
МАКЕДОНИЈА
14.04.2019 / 17:06
Познат идентитетот на починатиот кај Олимписки – се работи за 60. годишен маж
На 13.04.2019-та во 15:00 часот од страна на Итна медицинска помош во МВР е пријавено е дека на бул.„Кочо Рацин“ од Југодрво према Т.Ц.Веро Џамбо има починато лице.

Според МВР се работи за К.Т. роден во 1959-та година. Тој додека се движел пешки по булеварот му се слошило и паднал.

Од страна на доктор од ИМП констатирана е смрт без траги на насилство.
https://republika.mk/vesti/makedonija/poznat-identitetot-na-pochinatiot-kaj-olimpiski-se-raboti-za-60-godishen-maz/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Пон Апр 15 2019, 09:55

Од срцев напад починал човек на денешниот митинг на СДСМ и претседателскиот кандидат Стево Пендаровски во Скопје – дознава Економски Лидер од извори во партијата.
Човекиот кој бил дојден со автобус од Битола починал покрај Рамстор, каде што во близина беше митингот кој се одржа пред ЕУ Инфоцентарот.

https://expres.mk/pochinal-chovek-na-denechniot-miting-vo-skopje/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Пон Апр 15 2019, 10:00

osa напиша:СДСМ: Фијаско на централниот митинг на Мицкоски и Сиљановска во Скопје, граѓаните упатија силна порака против кочењето

FacebookTwitterViberMessenger


Слабата посетеност на централниот митинг на Сиљановска и Мицкоски во Скопје е силна порака од граѓаните дека се против блокадите, деструкциите и не сакаат враќање назад, соопшти СДСМ.

„Фијаското на централниот митинг на Сиљановска е потврда дека граѓаните ја препознаваат кандидатката на Мицкоски дека само продолжена рака на Мицкоски и Груевски.

Државата тргна напред и враќање назад нема. На 21 април и на 5 мај, граѓаните масовно ќе го поддржат концептот за напредок, сигурна и стабилна иднина, предводен од Стево Пендаровски и ќе го изберат за претседател кој достојно ќе ја претставува државата.

Република Северна Македонија ќе добие претседател кој заедно со демократските и прогресивни сили ќе ја води државата напред и интеграција во ЕУ и НАТО“ се додава во соопштението на партијата.
Твитот е напишан врз основа на фотографија направена дење, еден час пред почетокот на митингот кој почал во 19 часот. Митингот на опозицијата е без задолжително присуство на државните административци и други вработени како овие од Комунална хигиена на митингот на СДСМ и ДУИ на фотографијата од линкот подолу.


https://expres.mk/antikorupciska-se-slushame-li/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by PRVOBOREC Пон Апр 15 2019, 17:44

Небањат нормално е луѓето од комунална хигиена да бидат таму, секогаш голем број луѓе на едно место остава отпадоци зад себе па тие што се платени за тоа после митингот ги чистат. Припадници на комунална хигиена имаше и на вашиот митинг но се држеа понастрана не сакајки да имаат контакт со вас небањатите.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2458
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Вто Апр 16 2019, 10:11

Сакаш ли да кажеш дека Шилегов не набавува опрема за чистење, па сега комуналците чистат со раце.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by Bosonoga Вто Апр 16 2019, 10:43

Lele be crep eden kaj ke ja pikaat opremata megu narodot, ke cekaat da se razotidat pa ke cistat. Gram mozok da se nemalo.
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Вто Апр 16 2019, 11:39

Кај нас се ограбуваат банки и покрај тоа што имаат обезбедување, а не опрема за чистење ако се остави без контрола. Нели камион за собирање ѓубре исчезна на 12 ноември минатата година, а беше пронајдено пред некој ден. (Многу способно МВРто на Спасовски)
https://www.libertas.mk/ukradeniot-kamion-za-gubre-na-skopska-komunalna-higiena-po-pet-mesetsi-najden-vo-staro-nagorichane/

Во случајов за кој пишував се работи за заложници што мораа да дојдат на митинг за да не останат без работа. Слично како што Крсто Мукоски и компанија мораа да гласаат за Преспанскиот договор за да не завршат во затвор лично или некој нивен близок.
Ајде кога веќе го споменав да прашам и овде дали Собранието ќе се нарече Крсто Мукоски затоа што е единствениот што успеа да го наполни со народ на 27 април.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by nino Сре Апр 17 2019, 12:57

трендафил напиша:Кај нас се ограбуваат банки и покрај тоа што имаат обезбедување, а не опрема за чистење ако се остави без контрола. Нели камион за собирање ѓубре исчезна на 12 ноември минатата година, а беше пронајдено пред некој ден. (Многу способно МВРто на Спасовски)
https://www.libertas.mk/ukradeniot-kamion-za-gubre-na-skopska-komunalna-higiena-po-pet-mesetsi-najden-vo-staro-nagorichane/

Во случајов за кој пишував се работи за заложници што мораа да дојдат на митинг за да не останат без работа. Слично како што Крсто Мукоски и компанија мораа да гласаат за Преспанскиот договор за да не завршат во затвор лично или некој нивен близок.
Ајде кога веќе го споменав да прашам и овде дали Собранието ќе се нарече Крсто Мукоски затоа што е единствениот што успеа да го наполни со народ на 27 април.
Пак ќе речам ништо ново, веќе видено. Вмро истото го правеше, сега овие го прават. Праќање списоци со луѓе кои ќе гласаат за вмро за да се зачува работно место, задолжително присуство на секој митинг ...
А мвр, отсекогаш било неспособно. Уствари не се ни трудат, затоа што мвр се најголеми криминалци во државата. Еден чесен полицаел нема.

nino

Број на мислења : 266
Join date : 2017-06-05

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Саб Апр 27 2019, 13:33

Една од причините што не сум член на партија е и тоа што не сакам да бидам овца на некој лидер.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Пет Мар 18 2022, 06:53

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Pomiluvani-360x500

Од четворицата помилувани затвореници тројца се Албанци. Неправедно според Рамковната, нели?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by Nebula Пет Мар 18 2022, 17:28

Kakva vrska ima pretsedatelot so pomiluvanjata koga toa go pravi po preporaka na ministerstvoto za pravda? Toj nema pravo sam da odlucuva za pomiluvanjata.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Пет Мар 18 2022, 18:14

Тој е потпишан. Не е обврзан да го стори тоа. Не знам ни колку имало предложени. Еден од помилуваните е и единствениот Албанец осуден за протестите по криминалниот избор на амнестираниот терорист Талат Џафери за претседател на Собранието. Македонците обвинети за истото дело немаат добиено скратување на вкупно повеќевековната казна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by трендафил Чет Јан 26 2023, 20:33

Да го пофалам Претседателот Пендаровски што ги брани македонските интереси во хибридната војна што ја води Македониоја со Бугарија поддржана од ЕУ. Тој му идговори на бугарскиот шовинист инаку министер за надворешни работи Милков дека на Голи Оток не се одело според етничката припадност, туку за тоа дали си за Сталин или Тито. За разлика од министерот на по надвор Бугар Османов кој по истиот повод изјави дека не сака да биде адвокат на комунистите.

https://plusinfo.mk/pendarovski-mu-odgovori-na-milkov-na-goli-otok-gi-ispra-aa-tie-shto-bea-za-stalin-a-ne-zatoa-shto-bile-bugari/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11172
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ Empty Re: УТРЕ (НЕДЕЛА 14 АПРИЛ )ГОЛЕМ МИТИНГ НА ПЕНДАРОВСКИ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот