Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by TRAJCHE on Саб Јун 02, 2018 8:39 pm

Коце Трајановски, Тони Михајловски и Рангелова во првите редови со Мицкоски на протестот


Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски придружуван од потпретседателите Митко Јанчев, Влади Мисајловски и Александар Николоски, како и поголемиот дел од пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ во првите редови го слушаат говорот на актерот Тони Михајловски, кој е прв говорник на протестот.

-Не постои друг народ кој својата земја толку ја опеал во песните, па тоа е таа неизмерна љубов кон својата држава. Затоа ни е големо името. Можеби ќе се шепоти, но ќе опстои. Добредојдовте на протестот против апокалиптичните политики на власта. Добровечер од 76 општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ. Ние сме спремни да ја одбраниме честа, достоинството, слободата и независноста на Република Македонија. Добредојдени се сите во таа одбрана, рече Михајловски.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by TRAJCHE on Саб Јун 02, 2018 8:42 pm

dobro bre ke ima li konechno "promena " na vlasta shto ke ne oslobodi od vakvi imbecili ,do koga ke im se dozvoluva da plukaat kako da se na vlast ,zato velam SDSM e na vlast a go dopushta DPMNE da vladee ,more po hitno da se dovedat do ambis i da si propadnat site braniteli na lopovskata garnitura na rezimot so predznak DPMNE
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 569
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Саб Јун 02, 2018 9:32 pm

momentalno pevaljkata mickoski im pee na tolpata ovci so mikrofonot vo race ,im vetuva neshto shto nikogash nema da go napravi .....najglasno go pee imeto na pochituvaniot premier Zoran Zaev ....najlosho e shto pola od PESNATA e ukradena od prekrasniot govor na premierot vo obrakanjata so koi go srushi rezimot .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Саб Јун 02, 2018 9:45 pm

vauuuuu i trajko slaveski odrabotuva pa mora da ja pee slavnata himna na LJubcho Georgievski i toa na bina .....e za vakvi netreba da se ima milost bre .....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Саб Јун 02, 2018 9:50 pm

site sliki postirani po socijalnite mrezi mnogu matni nishto da nemoesh da vidish ....ni koj bil ni koj peel na mitingot ...a od koja godina se slikive ,ke ima data ili teshko

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Саб Јун 02, 2018 10:08 pm

eve slika so data 2 juni 2018 godina


Dimko@ddimkooooo2h
Ајмо овци вие протестирајте #ж ќе си игра на свадба https://t.co/lzIb0qw1ve
7RETWEETS16FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Саб Јун 02, 2018 10:21 pm


Битолчанка@blt0lcanka2h
Да, навредливо ми е да правам муабет со луѓе за кои се ок сите криминали на претходната власт и блокирам за тоа.
3RETWEETS22FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Саб Јун 02, 2018 10:47 pm

i ja urlam ....

Che@che_kubanecot2h
#Урлам
???????????? https://t.co/wpOhljNoN8
5RETWEETS5FAVORITES

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by osa on Нед Јун 03, 2018 12:16 am


Ајс Ти
@IceBucks7
Пола и повеќе администрација вечерва на протестот. Изгледа се бунат оти не им дадоа отказ, а си се вработија со партиска книшка.

7:33 PM - Jun 2, 2018aj moze ova ke bide za pamet ....oni nesakale da bidat kako dpmne ! pa shtom gi ostava dpmneovci da rabotat spored dpmneovska matrica ,tokmu oni go pravat da bide isti kako rezimot

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат


гласав за  СДСМ ,гласав за Заев ,само со нив одиме напред 
osa
osa

Број на мислења : 15941
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by defo on Нед Јун 03, 2018 12:40 am

Анемичен митинг. Генерално рано е за митинг на опозицијата. Прв митинг од вакви размери се прави после 2-та година. Кога ќе „има“ побајаги разочарани. Ова беше обид да се спаси партијата и некои ликови од затвор. Толку намиенски митинг.Sad

defo

Број на мислења : 2400
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by трендафил on Саб Јун 09, 2018 9:51 pm

Ако се чека уште една година нема да има за што повеќе да се протестира. Нема да имаме држава. За волја на вистината ова не беше митинг само на според вљубениците во меѓународната банда, пардон заедница и квислинзите во Македонија ДПМНЕ, туку на ВМРО. ВМРО-ДПМНЕ учествуваше со околу 1/3 од протестантите. 2/3 беа чисто ВМРО, без додавки. Најголем митинг во Македонија без сендвичи или пари од Сорос.

_________________
Негација на негативното
Не е срамно ако умреме до еден, но голем срам е ако останеме без името
Слобода или смрт

трендафил

Број на мислења : 6705
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ Empty Re: СЕНАРОДЕН МИТИНГ ПРЕД ВЛАДАТА ОРГАНИЗИРАН ОД ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот