Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Seksi edukacija

+2
reiter
osa
6 posters

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik Нед Ное 01, 2015 9:15 amDeca, ne go slushajte toa!!! Ve preduprediv!!!
No ako sakate prevod.... prashajte ja Osa. Ona gi poznava vo detalji site zhenski problemi...

auuuu kiBik ova kompliment ...ili losha kvalifikacija ....a demek ti neznaesh ????????????


Последната промена е направена од kiBik на Нед Ное 01, 2015 9:21 am. Мислењето е променето 1 пати
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Нед Ное 01, 2015 9:19 am

Ќе мора да го чекаме Тео да се врати. Лекцијата не ти е многу успешна. Seksi edukacija - Page 5 Happy-smiley21

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik Нед Ное 01, 2015 9:24 am

Kaj si be druzhe? Te odnema? A inaku lekcijata si e perfectna - zhenite mora sekogash da se... inaku pocnuvaat da ... pejat.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Нед Ное 01, 2015 9:45 am

Малку бев зафатен киБик. Како оди кај тебе?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by kiBik Нед Ное 01, 2015 9:51 am

Pa! Se zanimavam so idioti od segashnata vlada. Fateni od palanki i kolibi, gi ispolnuvaat partijnite poraki, vrshat gluposti i mi sozdavaat jadovi... ne e mnogu dobro, bratle.
kiBik
kiBik

Број на мислења : 2538
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:01 pm

Интересни и едноставни трикови за зголемување на машката „гордост“

Порталот Аскмен објави листа на интересни стратегии за зголемување на половиот орган.

Одиме по ред.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:05 pm

Исправете се и елиминирајте го стресот

Секојдневен стрес може да биде причината зошто вашиот пенис се вовлекува во телото и изгледа како исплашена желка. Стресот ја редуцира циркулацијата до вашата генитална регија, правејќи вашата ерекција да биде помала и помека со намалено чувство на возбуда.

Лошото држење на телото предизвикано од седење на работа може да предизвика тензија на мускулите во препоните што резултира со „криење“ на вашиот пенис и неколку сантиметри помала ерекција. Целосна масажа на телото ќе му помогне на целиот организам , а исто така позитивно ќе влијае и врз вашиот сексуален апетит.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:05 pm

Оставете ги цигарите

Истражувањето на Медицинското училиште во Бостон од 2010 година е вршено врз 200 маж, а откриено е дека големините на пенисите на пушачите во ерекција се помали во однос на непушачите.

Кај ерекцијата најважен е протокот на крвта и циркулацијата, а тесните артерии на пушачите го ограничуваат протокот на крвта до половиот орган предизвикувајќи помала должина и обем во ерекција.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:06 pm

Намалете ги килограмите и хранете се здраво

Со губењето на масните наслаги нема да ви се зголеми пенисот, но вишокот килограми ја повредува базата на пенисот, правејќи го визуелно помал. Битно е да ги намалите масните наслаги во пределот на стомакот, јадете помалку месо и сирење, а во вашата исхрана внесувајте повеќе овошје и зеленчук.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:06 pm

Средете ја вашата интимна зона

Колку ви е се пократки влакната во интимната зона, толку вашиот пенис е изгледа поголем. Немојте целосно да ги отстраните влакната бидејќи така ќе постигнете спротивен ефект и ќе изгледате како невин тинејџер, што на дамите и не им толку привлечно.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:06 pm

Орална стимулација

Студијата која ја откри просечната должина и обем на пенисот на мажите (14,2 см и 12,1 см) исто така потврдила дека во просек сите мажи имале поголема ерекција по орален секс во однос на мажите кои штотуку мастурбирале.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:06 pm

Топло туширање

Топлината го зголемува протокот на крвта што моментално ќе ја зголеми величината на половиот орган.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 12:07 pm

Метода на влечење

Откријте ја методата на најголемите порно ѕвезди. Неколку повлекувања на пенисот надолу може да додаде неколку сантиметри и да го направи визуелно поголем.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 8:44 pm

Eve be ja ke vi objasnam nekoi raboti za seksot. Ljubov e ona megu Grujo i Ali koa delat tenderi. Seks, ili po naski dupenje e ona sto ostanuva za narodot otkako Grujo i Ali ke si ja praktikuvaat ljubovta, t.e. ke si gi podelat tenderie.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa Вто Ное 10, 2015 9:18 pm

luхor напиша:Оставете ги цигарите

Истражувањето на Медицинското училиште во Бостон од 2010 година е вршено врз 200 маж, а откриено е дека големините на  пенисите на пушачите во ерекција се помали во однос на непушачите.

Кај ерекцијата најважен е протокот на крвта и циркулацијата, а тесните артерии на пушачите го ограничуваат протокот на крвта до половиот орган предизвикувајќи помала должина и обем во ерекција.
i demek cigarite ne bile shtetni ????? Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Вто Ное 10, 2015 10:09 pm

Chitaj ovde...

HAMBURG - Bivši njemački kancelar Helmut Schmidt umro je u utorak u 96. godini, objavio je njegov liječnik.

Čak i svojim devedestim godinama redovito je gostovao u političkim emisijama. I, nevjerojatno za čovjeka s pacemakerom, nije se odvajao od cigarete. Pušio je u javnosti, na televiziji, u restoranima, svagdje gdje je to zabranjeno, a policija je jednostavno odbijala goniti bivšeg kancelara.

Rekao je da su za nevjerojatnu političku karijeru kakva je bila njegova potrebne samo dvije stvari - volja i cigarete.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by osa Вто Ное 10, 2015 10:15 pm

e dobro de ,ama od kaj znaesh on kako KANCELAR kakvi cigari pushel ???mozebi nekoi so specijalen chist tutun koj ne shteti ...jas zboruvam za shirokite narodni masi i cigarite koi se mnogu shtetni.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16125
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:31 pm

KiBik eve reshiv da se smiluvam i da te upatam vo tajnite na jogata...Seksi edukacija - Page 5 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 5 Happy-smiley17 Seksi edukacija - Page 5 Happy-smiley17

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:32 pm

Nude Yoga

Her Favorite Positions

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:32 pm

Seksi edukacija - Page 5 640_4

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:32 pm

Seksi edukacija - Page 5 XXf6i

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:33 pm

Seksi edukacija - Page 5 OsjcN

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:33 pm

Seksi edukacija - Page 5 PGF5F

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:33 pm

Seksi edukacija - Page 5 KWDLa

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Гостин Пон Ное 23, 2015 3:33 pm

Seksi edukacija - Page 5 JYxRi

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Seksi edukacija - Page 5 Empty Re: Seksi edukacija

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 11 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот