Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДНИЦА...толку....

2 posters

Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by defo Пет Сеп 17 2021, 12:39

За нареднава снимка треба да имаш јак желудник........
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty Re: ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by трендафил Пет Сеп 17 2021, 19:06

Ова како жената што се исповедала и вели дека споела со друг маж, а попот и рекол ако сте спиеле не е грев. Да не сте правеле нешто друго.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty Re: ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by defo Пон Сеп 20 2021, 16:20

Глумевте Демохристијани, „побожни" луѓе, еретици не прогласувавте, ваму таму, е тоа е се што треба да знаете и запамтите, ова ви го пуштив, чисто да знаете со какви луѓе сте имале работа, и какви луѓе ви ги переле мозоците. Од една страна демохристијани, а од друга страна во кревет да ви се пикнат, да ви излвлечат жена, маж и да ви ги напучат. Тоа е јако хриситјански е да градиш црква, а после во гепек да бегаш. Мизерија.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty Re: ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by трендафил Пон Сеп 20 2021, 19:17

Не реагираш на денешната прослава на наводни 75 години од формирањето на Сојузот на пензионери, на која присуствуваше и претседателот на влада (кој и самиот често неуставно се нарекува премиер). Според сајтот на самото здружение е формирано во 1947 година, нема датум, но во секој случај уште нема 75 години во оваа туку во следната година. Заев почна да измислува јубилеи таму кај што ќе најде публика што нема да го исвирка и брутално го крши законот за избори по кој не смее да има партиски активности пред почетокот на предизборната кампања.

Сојуз на здруженијата на пензионерите на Македонија (szpm.org.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty Re: ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by defo Вто Сеп 21 2021, 09:34

Пак ставаш еднаквост, кај шо нема еднаквост. Едно е политичка манипулација, а друго е да се колнеш во нешто, во кое и самиот не веруваш. Да водиш „војна“, врз основа на кауза која не ја почитуваш ни ти самиот. Тоа е рaзлично од тоа да собираш ертини политички поени. Заев ова го шо го направил е ефтин политички трик да земе гласови од пензионери, ала Никола Груески, ќе ви даде 300 денари, а само на струја ќе ви земе 400. Видено веќе.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty Re: ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by трендафил Вто Сеп 21 2021, 19:33

Никогаш не сум поддржувал линеарно сите панзионери да добијат иста сума пари, затоа што пензијата не е социјална категорија, туку секој треба да добива сразмерно на тоа што го вложил во фондот. Социјалниот момент треба да се пегла со социјална помош. Имавме политичка манипулација и кога Заев се обидуваше власта да ја обвини за терористичкиот акт кај Смилковското Езеро, за смртта на малата Тамара почината поради родителска негрижа, за Никола Младенов, Мартин Нешковски и сето тоа врз основа на криминално снимени разговори од вработени во тогашната Петта управа кои истите му ги предавале на Верушевски, а овој на Заев и после тоа веројатно се обработувани, па до сега ниту на едно судење кога одбраната бараше вештачење на записите судот тоа не го одобри. Сега имаме објективна вина, немање на противпожарна заштита на пример, веројатно немање на контрола од државните органи или намерно зажмурување затоа што тоа никој не го забележал. Што би рекле тотално затајување на институциите на системот. Се казнуваат последиците. Ако пожарот избувнал и бил веднаш угасен без последици по никого, веројатно тоа ќе беше вест еднократно објавена во некои медиуми. 14 жртви за жал е голема бројка па веста беше објавена низ целиот свет. Ако Филипче ги прифатеше оставките на директорите во Тетово, а Заев неговата приказната ќе завршеше. Сега веќе станува јасно дека рибата смрди од главата, па за да има политичка одговорност за трагедијата во Тетово мора да се тргне претседателот на влада (или премиер као што неуставно многу често се нарекува).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДНИЦА...толку.... Empty Re: ЛУДНИЦА...толку....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот