Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Толку од слободата на Мелница ....

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:01

Очигледно е дека менталитет не се менува ....

Темата Дали модераторот е личност или услуга НЕ БЕШЕ НАМЕНЕТА ЗА НИТУ ЕДЕН МОДЕРАТОР ...

Беше наменета за односот МОДЕРАТОР ЧЛЕН ....

Поставена беше во ОПШТИ МУАБЕТИ под која стои Неврзани муабети, дружба, оговарање... Smile и не гледам НИКАКВА ПРИЧИНА ТАА ДА БИДЕ ИЗБРИШАНА ....


Поздрав од мене до сите членови .... Може некогаш на некој СЛОБОДЕН ФОРУМ ке се читаме ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:05

Какава слобода бараш ти бе, дека си пишувал да бугарските постови мора да се 16% кога ние сме 7 СЕДУМ пати повеке како народ. Или можеби сакаш 0% како во наjслободната земJа на светот JУГОСЛАВИJА?

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Уф

Пишување by sofmak Нед Јан 25 2015, 13:08

Андреј напиша: Може некогаш на некој СЛОБОДЕН ФОРУМ ке се читаме ....
още не се е родил форумът, който да ти хареса.
А ако се роди нема да се отчува Smile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:09

Тоj бара jугословенски форум се разбора на српски со 0% Бугари ама нема да го наjде Smile

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 13:11

Не беше за одреден модератор?А спомнувањето на модератори од другите форуми што беше?Мислиш дека слободен форум значи да се расправа за него за останатите форуми и модератори како и за нивниот начин на работа?Андреј треба да сфатиш дека однесувањето на модераторите и правилата на другите форуми, не се тема за коментирање на овој форум.Ако ти си решил да заминеш,затоа што модераторите затвориле една тема, ние нема да те спречуваме.Ниту пак ке дозволиме притисок врз модераторите и начинот на нивната работа.Одлуката е само твоја. Односите модератор член се утврдени со правила кои не подлежат на менување по желба на одредени членови.Гледаш, ако ние почнеме на секој од членовите да му ги исполнуваме желбите, тогаш форумот набргу ке престане да постои.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:11

sofmak напиша:
Андреј напиша: Може некогаш на некој СЛОБОДЕН ФОРУМ ке се читаме ....
още не се е родил форумът, който да ти хареса.
А ако се роди нема да се отчува Smile

Каде виде дека гоопшто за форумот говорам .... Модераторите се проблем ...

Мелница е отворен колку што гледам од незадоволни членови од модерирањето на Ветерница .... И оној момент кога тие седнаа на престолот станаа ВЕТЕРНИЧАРИ ....

Ако отвараш форум на кој ке дозволиш слобода, ако отвориш тема која ке ја наречеш ОПШТИ МУАБЕТИ од каде тогаш правило што смееш да пишуваш во општи муабети ....

До луѓето е не е до форумот ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:13

luxor напиша:Не беше за одреден модератор?А спомнувањето на модератори од другите форуми што беше?Мислиш дека слободен форум значи да се расправа за него за останатите форуми и модератори како и за нивниот начин на работа?Андреј треба да сфатиш дека однесувањето на модераторите и правилата на другите форуми, не се тема за коментирање на овој форум.Ако ти си решил да заминеш,затоа што модераторите затвориле една тема, ние нема да те спречуваме.Ниту пак ке дозволиме притисок врз модераторите и начинот на нивната работа.Одлуката е само твоја. Односите  модератор член се утврдени со правила кои не подлежат на менување по желба на одредени членови.Гледаш, ако ние почнеме на секој од членовите да му ги исполнуваме желбите, тогаш форумот набргу ке престане да постои.

Тоа е пример ... Ист како со Кинг Ченто или други кои беа спомнати .... И ке ти повторам темата беше токму за ова што го пишуваш дека модераторите не се тема на разговор ... Сите форуми кој пропаднаа пропаднаа од ароганцијата на модераторите за која не смее да се зборува .....
Ако сте биле со исто мислење тогаш не се џилитајте со некаква слобода кога основната ОДНОСОТ ПОМЕЃУ МОДЕРАТОРИТЕ И ЧЛЕНОВИТЕ ви е ЗАБРАНЕТА ТЕМА .... Отворете си форум и молчете за СЛОБОДА ...
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:14

Да од тебе не станува ни чеп за зеле тоа му е jасно на секоj.16% бугарски постови сакаше другите 80% да се бришат за да седат само неговите ср.. идеи полни со србоманскиот блесок од 1977-ма година. Аj сиктир на протобугарски!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 13:15

А каде ти виде арогантност во однесувањето на модераторите на Мелница?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:16

Андреј напиша:
luxor напиша:Не беше за одреден модератор?А спомнувањето на модератори од другите форуми што беше?Мислиш дека слободен форум значи да се расправа за него за останатите форуми и модератори како и за нивниот начин на работа?Андреј треба да сфатиш дека однесувањето на модераторите и правилата на другите форуми, не се тема за коментирање на овој форум.Ако ти си решил да заминеш,затоа што модераторите затвориле една тема, ние нема да те спречуваме.Ниту пак ке дозволиме притисок врз модераторите и начинот на нивната работа.Одлуката е само твоја. Односите  модератор член се утврдени со правила кои не подлежат на менување по желба на одредени членови.Гледаш, ако ние почнеме на секој од членовите да му ги исполнуваме желбите, тогаш форумот набргу ке престане да постои.

Тоа е пример ... Ист како со Кинг ..
Кинг ми го избриша целиопт акаунт на нема и 20 тиот пост. Луксор не е кинг,а ти си ср..!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:16

luxor напиша:А каде ти виде арогантност во однесувањето на модераторите на Мелница?

Бришењето на тема од ПОДФОРУМ ОПШТИ РАЗГОВОРИ е чиста арогантност .... Подфорумот во себе содржи по ваша дефиниција дури и ОГОВАРАЊЕ, ама не смее да се говори за модератори општо ....

Тоа е мој Луксор ароганција ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty е како може форум без модератор

Пишување by sofmak Нед Јан 25 2015, 13:20

Андреј напиша:До луѓето е не е до форумот ....
все едно кола без шофьор, трамвай без ватван, влак без машинист и самолет без пилот.
В интерес на истината, тези неща ще се случат. Аз лично съм се возил на два влака без машинисти. Първият беше на летище Орли, вторият беше на летището в Мадрид.
Тогава ще стане по-лошо. Компютърът ще следи за думи (например педер) и ще ти даде пояснение, защо си изхвърлен от форума. Smile

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 13:20

Не бе Андреј.Ви отворив цела тема во Мелница, за да можете да побарате објаснување од секој модератор за интервенцијата што ја направил.Читај го воведот.Инаку право на модераторот е да процени каде ке стои некоја тема,дали ке биде преместена,заклучена или избришана, и ти тоа добро го знаеш.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:23

luxor напиша:Не бе Андреј.Ви отворив цела тема во Мелница, за да можете да побарате објаснување од секој модератор за интервенцијата што ја направил.Читај го воведот.Инаку право на модераторот е да процени каде ке стои некоја тема,дали ке биде преместена,заклучена или избришана, и ти тоа добро го знаеш.

Од ОПШТИ МУАБЕТИ ....???

Што е ОПШТО па модераторот да одлучува дали нешто може или не може да биде ОПШТО ....???


Последната промена е направена од Андреј на Нед Јан 25 2015, 13:25. Мислењето е променето 1 пати
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:24

sofmak напиша:
Андреј напиша:До луѓето е не е до форумот ....
все едно кола без шофьор, трамвай без ватван, влак без машинист и самолет без пилот.
В интерес на истината, тези неща ще се случат. Аз лично съм се возил на два влака без машинисти. Първият беше на летище Орли, вторият беше на летището в Мадрид.
Тогава ще стане по-лошо. Компютърът ще следи за думи (например педер) и ще ти даде пояснение, защо си изхвърлен от форума. Smile

Софмак, темата беше отворена во ОПТШИ МУАБЕТИ .... Каква причина може да има некој да избрише тема од ОПТШИ МУАБЕТИ ...???
Твое мислење ....???
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 13:26

Те знам добро, и немам намера да се надмудрувам со тебе.Во овој случај модераторот проценил дека темата треба да биде заклучена и преместена во Канта.Тоа што ти сакаш да го постигнеш е притисок врз модераторите и влијание хнад нивната модераторска политика.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:28

luxor напиша:Те знам добро, и немам намера да се надмудрувам со тебе.Во овој случај модераторот проценил дека темата треба да биде заклучена и преместена во Канта.Тоа што ти сакаш да го постигнеш е притисок врз модераторите и влијание хнад нивната модераторска политика.

Не бе ... Само мислев дека форумот е слободен и дека во општи муабети можам да го слушнам мислењето на форумџиите за односто модератор член ...

Ама само сум мислел за слободен форум .....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 13:31

Аха, и со тоа да извршиш влијание врз модерирањето на форумот.Тоа не оди така.Ако си оштетен некаде, тема има , барај објаснување...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:35

Човекот коj бараше 80% бришенjе на бугарските постови бил тероризиран? Каква мака, боже прибери си вересиите!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty консретният случай сум го пропущил

Пишување by sofmak Нед Јан 25 2015, 13:37

Андреј напиша:Софмак, темата беше отворена во ОПТШИ МУАБЕТИ .... Каква причина може да има некој да избрише тема од ОПТШИ МУАБЕТИ ...???
Твое мислење ....???
Но и ти си промашил нещо важно. Тази мелница беше обявена като място, където учесниците да дружат. Не да спорят.
Хората обичат да спорят. Особено ако има ракия и мезе. Но споренето не трябва да става единствета цел.
Като прочетох, че идеята е дружене, веднага се зачлених. Малко избързах, защото съм стар човек. А друженето е за младите. И това е хубава идея. Младите да не повтарят грешките на старите!!!

sofmak

Број на мислења : 68
Join date : 2015-01-14
Местолокација : Sofia

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:38

luxor напиша:Аха, и со тоа да извршиш влијание врз модерирањето на форумот.Тоа не оди така.Ако си оштетен некаде, тема има , барај објаснување...

Луксор, една тема избришавте од Историја и збор не ви реков, не беше за таму темата .... Ама оваа беше токму на место и со сета слобода на ОПШТИ МУАБЕТИ ....

Бришењето во стилот МОДЕРАТОРИТЕ НЕ СЕ ТЕМА НА ДИСКУСИЈА е ароганција ....

Никаков притисок не вршам врз никого, САМО СИ ГО ДООБЈАСНУВАМ СВОЕТО СЛОБОДНО МИСЛЕЊЕ .... А ако го прочиташ посто ВЕЧЕ СЕ ПОЗДРАВИВ СО ЧЛЕНОВИТЕ ПА НОН СЕНС БИ БИЛ БИЛО КАКОВ ПРИТИСОК ....

Немам повеќе што да кажам на темава... Можете со неа да правите што сакате ....

А од мене уште еден поздрав ....
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:40

sofmak напиша:
Андреј напиша:Софмак, темата беше отворена во ОПТШИ МУАБЕТИ .... Каква причина може да има некој да избрише тема од ОПТШИ МУАБЕТИ ...???
Твое мислење ....???
Но и ти си промашил нещо важно. Тази мелница беше обявена като място, където учесниците да дружат. Не да спорят.
Хората обичат да спорят. Особено ако има ракия и мезе. Но споренето не трябва да става единствета цел.
Като прочетох, че идеята е дружене, веднага се зачлених. Малко избързах, защото съм стар човек. А друженето е за младите. И това е хубава идея. Младите да не повтарят грешките на старите!!!

Точно така  ... И темата не беше отворена за спорење туку ЗА РАЗМЕНА НА МИСЛЕЊЕ СО ЧЛЕНОВИТЕ ОКОЛУ ТОА ПРАШАЊЕ ...

А размена на мислења нели е ДРУЖЕЊЕ ....???

А на историја НЕМА ДРУЖЕЊЕ ... Има само СПОРЕЊЕ ... Пуштатш провокација и оп сите се тука ... Ене види го Ханчо ... Скака ама сеуште душа не му дава да дојде на Историја ... А ке дојдеше ... Провокацијата е појака од него ....

Не ги мешај работите ....


Последната промена е направена од Андреј на Нед Јан 25 2015, 13:42. Мислењето е променето 1 пати
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Фири Нед Јан 25 2015, 13:41

Твоето мисленJе е слободно само кога одговара на тебе, jугословенски бот носталгичар коjшто нема друга надеж освен 16% бугарски постови. Ама и ова е напредок! Во времето на "слободна" Jугославиjа тие се били 0%!

_________________
Андреј напиша: до почетокот на 19 век .... Бугарите си биле само турско племе ... Ништо повече ... ..
Фири
Фири

Број на мислења : 1003
Join date : 2015-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Андреј Нед Јан 25 2015, 13:42

Фири напиша:Твоето мисленJе е слободно само кога одговара на тебе, jугословенски бот носталгичар коjшто нема друга надеж освен 16% бугарски постови. Ама и ова е напредок! Во времето на "слободна" Jугославиjа тие се били 0%!

Фири бе дете ... НИШТО не си разбрал .... И да не си смешен ке беше тажен ...
Андреј
Андреј

Број на мислења : 182
Join date : 2015-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Гостин Нед Јан 25 2015, 13:47

Во ред Андреј.Твое право е да пишуваш или не на форумов.Овде секој е добредојден, но сепак има правила кои не може да се кршат.Инаку форумов не би личел на ништо.А барањето за дискусија за работата на модераторите не е ништо друго туку обид за притисок врз нив.Денес е во прашање бришењто тема, утре ке биде нешто друго, на крај ке завршиме со барање кое веке го постави, никој да не биде баниран.Е па модераторите нема да седат и да гледаат како некој го уништува форумот.Нивна работа е да преземат мерки форумот да биде пријатно место за дискусија која ке се одвива без навреди, закани и уцени...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Толку од слободата на Мелница .... Empty Re: Толку од слободата на Мелница ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот