Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Димитар Ковачевски

+8
Luxor
PRVOBOREC
трендафил
alienmk
zozoti
defo
OPOZICIONER
Nebula
12 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Пет Јан 20 2023, 16:39

Изјавата е наменета за бугарофилите од СДСМ и немам коментар. Да не лажеше СДСМ ќе имавме автопат до Охрид, Клинички центар и да не набројувам. Не е бадијала најпопуларен политичар во Македонија Никола Груевски, а првиот од власта на анкетата е Али Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Luxor Пет Јан 20 2023, 17:51

Бугарофилите од која партија?

Димитар Ковачевски - Page 2 Img_2634

Станува збор за митингот под мотото ,,Македонија ќе победи”, на кој беа упатени критики за власта предводена од СДСМ. Тоа беше прв митинг организиран од тогашното ново раководство на ВМРО ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски.

https://fokus.mk/foto-natepaniot-sekretar-na-tsar-boris-treti-se-najde-vo-svetski-mediumi-vo-2018-godina-koga-veeshe-znamina-na-mitingot-na-vmro-dpmne/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Саб Јан 21 2023, 11:26

Северџани не постојат.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by SHARENI Сре Мај 17 2023, 15:46

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Сре Мај 17 2023, 20:16

Ако ова го споиме со изјавите дека Македонија не преговара со Бугарија, туку со ЕУ, излегува дека односот на ЕУ кон Македонија е ист со односот на Русија кон Украина. Што би рекле дека Ковачевски конечно разбрал дека евроатлантската меѓународна банда садистички се изживува со Македонија, почнувајќи од признавањето на нашата независност и членството во ОН и НАТО кога ја поддржуваа Грција, војната во 2001 година кога ги поддржуваа Косово (од каде доаѓаа нападите) и албанските терористи од ДУИ (тогаш УЧК) до најновото изживување на Бугарија со нас.
Инаку споредувањето на односите со Русија и Украина со тие на Бугарија и Македонија премиерно го искажа потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски во Советот на Европа пред два месеци. Ме радува и го поздравувам тоа што премиерот го прифатил тоа мислење. Во борбата со непријателите на Македонија крајно време е да се обединиме. За жал се работи за силни непријатели на чело со САД.

https://www.expres.mk/kovachevski-pozajmil-narativ-za-bugarija-od-vtoriot-chovek-vo-vmro-dpmne-video/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by TRAJCHE Чет Мај 18 2023, 16:27

Premierot go zgazi Radev.

Нова провокација од Радев: Кога ќе ги впишете сонародниците на Гоце Делчев во Уставот, тогаш ќе станете демократска држава
18/05/2023 - 11:43

https://a1on.mk/macedonia/nova-provokacija-od-radev-koga-kje-gi-vpishete-sonarodnicite-na-goce-delchev-vo-ustavot-togash-kje-stanete-demokratska-drzhava/

Ковачевски: Наследниците на Гоце ќе ги вметнат сонародниците на Радев во Уставот
18/05/2023 - 14:33

https://a1on.mk/macedonia/kovachevski-naslednicite-na-goce-kje-gi-vmetnat-sonarodnicite-na-radev-vo-ustavot/
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 678
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Чет Мај 18 2023, 19:47

Не знам колкав е коефициентот на интелегенција на премиерот, но чудно е како не му беше јасно дека ќе се случува ова што се случува со Бугарија и нашето членство во ЕУ пред да ги прифати протоколите. Ова сега личи на приказната за проститутката што отишла да ги смени еврата во менувачница и таму и рекле дека се фалсификувани, па таа коментирала дека тоа значи дека била силувана.
Секој што не е будала знае дека наводно имавме проблем со Грција со името, па го потпишавме т.н. Преспански договор лкој повеќе чличи на безусловна капитулација отколку на договор помешу две суверени држави. А зад договорот со Грција и тој со Бугарија стојат истите земји како поткрепа. Што ги нарекуваме меѓународна заедница, а повеќе им прилега името евроатлантска меѓународна банда кога станува збор за Македонија, но и други земји.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Luxor Пет Мај 19 2023, 09:21

Партијата со најголем број бугарски пасоши во највисокото раководство, дпне, уште не почнала да плаче дека Ковачевски ги
нарушува добрососедските односи?

TRAJCHE напиша:Premierot go zgazi Radev.

Нова провокација од Радев: Кога ќе ги впишете сонародниците на Гоце Делчев во Уставот, тогаш ќе станете демократска држава
18/05/2023 - 11:43

https://a1on.mk/macedonia/nova-provokacija-od-radev-koga-kje-gi-vpishete-sonarodnicite-na-goce-delchev-vo-ustavot-togash-kje-stanete-demokratska-drzhava/

Ковачевски: Наследниците на Гоце ќе ги вметнат сонародниците на Радев во Уставот
18/05/2023 - 14:33

https://a1on.mk/macedonia/kovachevski-naslednicite-na-goce-kje-gi-vmetnat-sonarodnicite-na-radev-vo-ustavot/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Саб Мај 20 2023, 17:12

Податоците што им ги даваат пријателите на ДУИ и СДСМ од Бугарија за наводни бугарски пасоши кај припадници на ВМРО веројатно не се точни. Да беа точни до сега ќе им ги одземаа пасошите. Кај СДСМ пак не е така. Имаат доста направено за да добијат бугарски (а и грчки) пасош. И така сметате дека имаме заедничка историја со Бугарија, а не дека сме биле на спротивставени страни. Не знам ни која е заслугата на малкуте Бугари од Македонија во формирањето на македонската држава. За жал и бугарскиот народ, не само Бугарија како држава е непријател на акедонија и Македонците. Така ги учат од градинка. Вистинските пријатели, Хрватска и Хрватите на пример не не уценуваат со тоа дека ќе стават вето за наше членство во ЕУ ако не влезат во нашиот Устав Хрватите. Иако Македонците се влезени во хрватскиот Устав, за разлика од Македонците во Бугарија што ги немаат основните човекови права.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Мај 28 2023, 18:04

Премиерот Ковачевски е трет политичар според анкетата на ИПИС, со 2,7 пати помал рејтинг од лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Реалниот премиер Али Ахмети е на второ место со двојно помал рејтинг од претседателот на ВМРО.

Димитар Ковачевски - Page 2 1-6

https://plusinfo.mk/vmro-dpmne-ubedlivo-vodi-pd-sdsm-anketa-na-ipis-pokazhuva-deka-mickoski-uzhiva-dvo-no-pogolema-doverba-od-kovachevski/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Albatros Нед Мај 28 2023, 18:47

Vlajko pak go laziral rejtingot na Apasiev.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Мај 28 2023, 20:00

Мене лично не ми пречи поголем рејтинг на Димитар Апасиев или Максим Димитриевски. Мислам дека на сите им е јасно дека за непријателите на Македонија и Македонците ова е последна шанса за ЕУтаназија на Македонците и дека повеќе нема да има во некој поголем број предавници помеѓу пратениците во Собранието. Верувам и дека дури и СДСМ по смената на лидерот по следните избори нема да поддржува антимакедонски ставови, како што е ситуација во последните 6 години. Но тоа ќе значи и огромен притисок на евроатлантската меѓународна банда пред се врз ВМРО поради бројот на пратеници без кои не може да продолжи антимакедонската агенда на ЕУ и нивните газди - САД. Ако го издржат притисокот, а работите одат во тој правец, ќе заслужат и поголема победа од таа прикажана на оваа анкета.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Bosonoga Пон Мај 29 2023, 02:50

Poddrshka za premierot ...prodolzete go patot za uspeh
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 980
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Luxor Пон Мај 29 2023, 08:48

Ц ц ц.

Димитар Ковачевски - Page 2 Qwe10Димитар Ковачевски - Page 2 Fxnp-j10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Вто Мај 30 2023, 19:48

Прво не може слепо да им се верува на криминално снимените разговори за кои нема до сега потврда дали се работи за оригинали или за обработени. Второ никаде Божиновски не вели дека ќе ги наштима резултатите во втората анкета, туку дека ќе се провери резултатот со нова анкета. Инаку освен последната анкета на ИПИС, која очигледно не им се допаѓа на бугарофилите од ДУИ и СДСМ ома анкети нарачани од повеќе извори од кои дел се и странски. Претпоследната анкета е на пример од американски левичари. Инаку најдобро би било за уставните промени да има референдум, како што имаше за Преспанските уставни измени, но да се почитуваат резултатите, а не да се смени Уставот по неуспешен референдум.
Во моментов сме сведоци на безобразно мешање на странски амбасадори и претставници на странски влади и притисок за бугаризација на Македонија, што е безобразно мешање во внатрешни работи на земја која е суверена. Има и обвиненија дека сите што сметаат дека е потребен реципроцитет, односно Бугарија да признае дека има Македонци во Бугарија, иако тие не признаваат и дека има Македонци во Маледонија. Што да кажам, преговараме со ментално пореметени, а ЕУ и САД наместо да испратат  психијатри во Бугарија го усмеруваат притисокот врз Македонците. За жал западниот свет еден и пол век сака да изврши ЕУтаназија врз нас. И очекуваат тоа да го примиме со радост, без отпор. За жал Македонците немаат претставник во власта и со државата владеат бинационалниот СДСМ и еднонационалните ДУИ и Алијанса. Уште еднаш ќе прашам дали пратениците одлучуваат во свое име или треба да се консултираат со тие што ги гласале?
Непријателите на македонскиот народ се брзаат затоа што им е јасно дека никогаш повеќе нема да има ваква предавничка антимакедонска власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Сре Мај 31 2023, 19:46

Денска во Братислава, Ковачевски беше претставен како северномакедонски премиер о се однесуваше како да е мутав и не реагираше. Истото се гледа и слуша од 33 секунда од видеото.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Пет Јун 02 2023, 09:41

Колку е Македонија рамноправна со останатите земји по насилната северизацијата се гледа од сликата од самитот во Молдавија. Изгледа како да не е премиер туку преведувач, па седи во втор ред, а не на иста маса со другите учесници..

Димитар Ковачевски - Page 2 Tace-samit--735x430

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Саб Јун 03 2023, 15:48

Небојша Драшковиќ, претседател на невладината организација „Потекло“ од Црна Гора и експерт по ДНК-анализа, вели дека денешните Македонци имаат најголема генетска поврзаност со античките Македонци, со што го оправдуваат своето етничко име.

„Македонците го оправдуваат своето име. Вие во Македонија имате 25 отсто хаплотип И2 од прамакедонците, кој е уште поизразен кај етничките Македонци. Секој трет машки етнички Македонец е изворен Македонец од времето на Александар Македонски. Вие никогаш не сте биле Грци, туку изворни Македонци, зошто Александар Македонски не бил Грк, туку Македонец. Во времето на Александар сигурно сте имале преку 50 отсто И2. Вие тој хаплотип сте го одржале 23.000 години и ден-денес тој е доминантен кај вас, и покрај сите погроми и мешања со други народи. Иако сте млада нација, вие сте стар народ, чиј доминантен ген е од палеолитот. Само таа генетика преживеала две ледени доба“, изјави Драшковиќ во „Вечерното шоу на Богдан Илиевски“ на ТВ Алфа, повикувајќи се на истражувањата на институтите „Игенеа“ од Швајцарија, „Макс Планк“ од Германија, како и тие од Шпанија и од Хјустон, САД.

https://www.expres.mk/makedoncite-genetski-go-opravduvaat-svoeto-ime-smeta-crnogorski-ekspert-za-dnk-analiza/
Не верувам дека Димитар Ковачевски или неговиот идол Зоран Заев го имаат И2. Имаат нешто друго што предизвикува ментално пореметување здрав прав човек да си фантазира и да се однесува како кичмата да му е свиткана. Истото важи и за сите следбеници љубители на северџанството и бугаризацијата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Luxor Саб Јун 03 2023, 16:18

Пак бетмен што плачеше за амнестија (јас влегов да мочам) ве моча од високо. Онаа видеото каде Аце ви се обраќа од небото беше посмешно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Luxor Нед Јун 04 2023, 11:50

Се релевантни дпне оФски медиуми. Сега уште да најдете докази дека и Цезар и Октавијан се македонци потоа сето тоа да го поврзете со Исус и ете ги божји народ македонците. Тентов одамна ви кажа дека бог ги створил дпне оФците десетиот ден од постанокот на светот. Не знае човек да ви се смее или да ве жали.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Нед Јун 04 2023, 14:27

Според тоа како Бугарија, СДСМ и ДУИ го разбираат договорот за пријателство сите луѓе се или Евреи или мајмуни. Според тоа дали постанале од Адам и Ева или од мајмуните. Тоа што медиумите блиски до актуелната власт не ги пренесуваат извештаите на светски признати институции за генетика е претпоставувам поради тоа што веќе договориле усмено да не бугаризираат (тоа делумно е направено и во напишана форма и потпишано) е веројатно причина зошто медиуми финансирани од ДУИ, СДСМ и еврооатлантската меѓународна банда ги премолчуваат научните резултати. Иако признавам дека ако на пример СДСМовци усвојат дете што нема врска со Балканот, на пример од црна раса, ќе смета подоцна дека неговите прадедовци до 1944 година биле Бугари. Не ми е јасно и тоа што Бугарите тврдат дека не биле фашисти, а на спомениците на жртвите на Бугарската војска или полиција во времето на Народно ослободителната борба (не смеам да напишам НОБ за да не помисли некој дека пишувам за Националната опера и балет како што е прекрстена Македонската) бараат да се избрише бугарски, а да остане фашистички окупатор. А сигурно е дека тоа е направено од страна на бугарски куршум или од Бугари на друг начин. На пример со фрлање од повисок кат на бугарска полициска станица.
Јас мислам дека секој човек и секој народ се божји, за разлика од некои поранешни мои сонародници кои по виткањето кичма уште не знаат што биле во минатото и што ќе бидат во иднината.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by трендафил Вто Aвг 29 2023, 13:45

Владата на Ковачевски и оваа година ја продолжува традицијата што ја започна Заев. Нема да има учебници за сите ученици на почеток на училишната година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Димитар Ковачевски - Page 2 Empty Re: Димитар Ковачевски

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот