Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Охрид на работ на уништување

+5
reiter
Hamad bim Khalifa
tmoro
f9
defo
9 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Sotir Пет Јун 12 2015, 00:00

brej, za ohrid tema otvorifte, oti vi e maka so go izgubifte?
ako, de ke vi mini haha.
vodana i pesokon ne se vasi tie se makedonski, badijala vo zito kakol barate,i so vas i bez vas voda ke teci sonce ke grej.

Sotir

Број на мислења : 124
Join date : 2015-03-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Пет Јун 12 2015, 00:29

Sotir напиша:brej, za ohrid tema otvorifte, oti vi e maka so go izgubifte?
ako, de ke vi mini haha.
vodana i pesokon ne se vasi tie se makedonski, badijala vo zito kakol barate,i so vas i bez vas voda ke teci sonce ke grej.

Да пошо има Охригани на форумов, кои ете на пример ги живеат најлошите години....
Сотире јас лично бев против Петрески да добие втор мандат, бев против Бакрачески.....ама партиите решија така јас не гласав иако Охриганец ниту во 2007 ниту 2013..........пошто мислев дека од тие дрвца не биваат свирчиња.........
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин Пон Јун 15 2015, 16:21

Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Пон Јун 15 2015, 22:21

luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/

Јас бидејки сум повеке во Скопје немам...ама ако имам ке кажам...а уствари што очекувавте од човек на кого жена му не му дава, не па народ ке носи.....
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro Пет Јун 26 2015, 19:56

luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/
овие биле информациите
http://www.dokaz.mk/tsvetko-grozdanov-go-zakopa-bakrach-zaedno-so-kriminaletsot-reketar-sasho-denesovski/

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Пет Јун 26 2015, 21:38

tmoro напиша:
luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/
овие биле информациите
http://www.dokaz.mk/tsvetko-grozdanov-go-zakopa-bakrach-zaedno-so-kriminaletsot-reketar-sasho-denesovski/

Со ова почнуваат да ми се домотаваат енкои приказни..појасно ми станува.....
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro Пет Јун 26 2015, 22:33

defo напиша:
tmoro напиша:
luхor напиша:Има ли некои информации од терен за ова?

Бакрачевски сменет од ИК на партијата оти не донел доволно публика за лидерот?!

„Мета“, сепак, од извори од партијата, дознава дека не се разговарало само за конкурентската партија, која се доживува како противничка, туку и за внатрешни слабости, од кои произлегле и конкретни заклучоци. На пример, од Извршниот комитет на партијата, сменет е актуелниот градоначалник на Охрид, Никола Бакрачески. Нему, како и на двајцата пратеници од Охрид, им се става на душа недоволна ангажираност во спроведувањето на партиските активности на теренот. Конкретно, забележано им е за дебаклот околу посетеноста на контрамитингот на ВМРО-ДПМНЕ и на говорот на Никола Груевски во Охрид.

Како што дознаваме, премиерот и партиски лидер не бил презадоволен и од присуството на граѓаните на неговите вчерашни активности во Охрид.

http://libertas.mk/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-%D0%B1%D0%B0%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%87%D0%B5%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%B8%D0%BA-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82/
овие биле информациите
http://www.dokaz.mk/tsvetko-grozdanov-go-zakopa-bakrach-zaedno-so-kriminaletsot-reketar-sasho-denesovski/

Со ова почнуваат да ми се домотаваат енкои приказни..појасно ми станува.....
Мислам дека втора година гимназија учеа заедно ?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro Чет Окт 15 2015, 23:06


tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro Пон Фед 01 2016, 19:58

http://publicitet.mk/na-minuvanje/item/1598-mile-hristoski-od-ohrid-i-na-78-godini-ne-se-otkazhuva-od-sportuvanjeto

Миле-моч ,секоја чест,ама многу строг беше како професор по физичко.

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Пон Фед 01 2016, 22:17

Заеби тоа тморо, тоа е за верувај или не...
види што ни прават во Охрид:
-МОРСКАТА ПЛАЖА КАЈ ЛАГАДИН ЌЕ ГО УДАВИ КРАПОТ
и види, ем шути, ем се закануваат со кривични пријави......
-Општина Охрид: Со невистини се напаѓа градот зошто 6-7 фамилии сакаат ексклузивно право над плажата во Лагадин

Пази ТМОРО, некој во Охрид сака да направи ново Скопје 2014, не водејќи грижа за природата, природните убавини, биодиверзитетот.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by tmoro Вто Фед 02 2016, 07:55

defo напиша:Заеби тоа тморо, тоа е за верувај или не...
види што ни прават во Охрид:
-МОРСКАТА ПЛАЖА КАЈ ЛАГАДИН ЌЕ ГО УДАВИ КРАПОТ
и види, ем шути, ем се закануваат со кривични пријави......
-Општина Охрид: Со невистини се напаѓа градот зошто 6-7 фамилии сакаат ексклузивно право над плажата во Лагадин

Пази ТМОРО, некој во Охрид сака да направи ново Скопје 2014, не водејќи грижа за природата, природните убавини, биодиверзитетот.

Дали знајш кој сурати сакаат да го земат ЛАГАДИН?

tmoro

Број на мислења : 547
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 08:27

Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 09:36

Vodna pista napravivte. Sega uste hidroavionot vi fali.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by ribar1 Вто Фед 02 2016, 09:41

delmol напиша:Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Велиш Петрески бил АПАШ,а ти Кур да ЛАПАШ,и да ги извадиш забите како Шанац,че ти биде боље.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by трендафил Вто Фед 02 2016, 10:21

Очигледно е дека модераторите имаат разбирање за специјалната положба на почитуваните колеги на форумов - симпатизери на партијата што е свесна дека ќе ги загуби и следните избори што ќе им биде 10ти, јубилеен пат, па дозволуваат недолично изразување. Не знам дали во новата општа болница во Охрид има и психијатриски оддел. Знам дека тие што добиваат инфаркт се третираат во Охрид. Не мора да се транспортираат за Скопје. Нешто што веројатно ни на сон не можеа да го замислат охриѓани во времето кога СДСМ беше на власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 10:35

Trendafile ti si pochituvan chlen na Melnica...Sekogash si bil korekten vo pishuvanjeto i bez ogled na nashite sprotivstaveni stavovi tebe nikoj na ovoj forum ne smee da te navreduva...Prviot shto kje se osmeli da go napravi toa lichno kje go baniram...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Гостин Вто Фед 02 2016, 16:14

ribar1 напиша:
delmol напиша:Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Велиш Петрески бил АПАШ,а ти Кур да ЛАПАШ,и да ги извадиш забите како Шанац,че ти биде боље.

A zxnaci ti si petrevski. Od sto si mativoda i kriminalec tvoite na kongres ke te zakolea. Twisted Evil

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by ribar1 Вто Фед 02 2016, 19:25

delmol напиша:
ribar1 напиша:
delmol напиша:Toj apasot Petrevski podobar da ne bese. Sega koga VMRO saka da go napravi Ohrid vrven turisticki centar vi preci. Neka propadne samo vie da ste na vlast.

Велиш Петрески бил АПАШ,а ти Кур да ЛАПАШ,и да ги извадиш забите како Шанац,че ти биде боље.

A zxnaci ti si petrevski. Od sto si mativoda i kriminalec tvoite na kongres ke te zakolea. Twisted Evil

Тоа се само дпмнеовски лаги во кои само тие си веруваат.

ribar1

Број на мислења : 25
Join date : 2016-02-02

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Вто Фед 02 2016, 20:14

tmoro напиша:
Дали знајш кој сурати сакаат да го земат ЛАГАДИН?

Не , ама баш би сакал да ја знам целата приказка.


Едно е тоа, друго, му влегоа на Охрид ангро уништување на целиот биодиферзитет, т.е негово нарушување кое може да има трајни последици не само по езерото него и по се околу него и во него. Историскиот момент на Охрид Петрески и Попче (двајцата екс градоначалници) го средија, Охрид ја нема етно цртата. Калетое своевиден ршум направено. Сега очигледно на ред е природата која многу потешко се враќа или најчесто не се враќа во првобитна состојба.
И сосема друга работа која Охриѓани и Охридското раководство не ја научија не е битен квантитет, него квалитет, во се па и во туризмот.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Вто Јан 12 2021, 08:54

Шамар од УНЕСКО поради негрижата за Охридското Езеро

Охрид го плаќа цехот на нечива лакомост за пари. Тоа ви е....шо да ви кажам. Како се што сјебавме во државава и ова ќе го сјебеме. 
УНЕСКО бара : 
•  Отстранување на дивопоставените објекти долж брегот на езерото и во заштитеното подрачје на градот,
•  целосна забрана за градба,
•   усогласување на урбанистичките планови со Планот за управување со светското природно и културно наследство на Охридскиот регион,
•  заштита на старата градска архитектура,
•  отстранување на урбаната опрема околу значајните знаменитости во градот
•  Реконструкција на пешачката патека која го поврзува каналот „Студенчишта“ со „Горица 1“ 

Забелешките се однесуваат на прекумерната и неконтролирана урбанизација, бавноста во справувањето со дивоградбите, како на крајбрежјето така и во заштитеното градско подрачје, но и дерогирање на животната средина, нефункционалниот колектор, отсуството депонија за цврст отпад.

Мора да се најде некој во државава да му стави крај на дивеењево во Охрид, Охрид стануваше постепено новото Скопје 2014, го закочија малку, ама пак лебди бетонизацијата на Охрид. 
Охрид на работ на уништување - Page 2 Erg9CHxXEAEZlk-?format=jpg&name=medium
И секако менторите си го учат Саше Политико, како да пере мозок на широката маса......а уствари проблемот е што некогаш мочуриштето зад Кубалибре и Кадмо беше мрестилиште на риба и бели дробови на езерото сега е бетонирано. ДПМНЕ одеше до таму да цело го бетонира.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Вто Јан 12 2021, 12:19

Охрид на работ на уништување - Page 2 137634363_10221586435185156_4546455113472463120_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=QPvrxhSNc30AX-0NxzP&_nc_ht=scontent.fskp1-1

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by трендафил Вто Јан 12 2021, 18:30

За жал секој што ќе дојде на било кое ниво на власт, во случајов локалната управа на Охрид, но и Струга кога се работи за езерото гледа што може да дрпне за себе. Тука не е важна партиската припадност. Во овој случај треба да се заборави историјата, кој што и згрешил на природното и културно богатство, туку како да се поправат грешките. За ова би требало да има концензус, кога станува збор за Охрид и Охридското Езеро не само од граѓаните што живеат таму, туку од сите граѓани на Македонија и сите Македонци во дијаспората. Иако не сум Охриѓанец не би се налутил ако некој данок се зголеми наменски и парите да се наменат за враќање на природното и културното богатство во што поблиска состојба до вистинската, што би рекле реконструкција на богатството за цел свет што очигледно недоволно го цениме. Со напомена дека не би сакал политичка контрола над собраните пари, туку со нив да управуваат луѓе (за жал ретки се такви по партиите) што го сакаат културното и природно наследство. Не мора да бидат ни Македонци (да нема недоразбирање луѓе со македонско/граѓани на Република северна Македонија државјанство). За жал за Охридското Езро треба да соработува и Албанија, што кога се работи за екологијата и пастрмката веројатно има полош однос од нас. Земји што имаат море обично не се многу заинтересирани за езерата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Вто Јан 12 2021, 23:14

трендафил напиша:За жал секој што  ќе дојде на било кое ниво на власт, во случајов локалната управа на Охрид, но и Струга кога се работи за езерото гледа што може да дрпне за себе. Тука не е важна партиската припадност. Во овој случај треба да се заборави историјата, кој што и згрешил на природното и културно богатство, туку како да се поправат грешките. За ова би требало да има концензус, кога станува збор за Охрид и Охридското Езеро не само од граѓаните што живеат таму, туку од сите граѓани на Македонија и сите Македонци во дијаспората. Иако не сум Охриѓанец не би се налутил ако некој данок се зголеми наменски и парите да се наменат за враќање на природното и културното богатство во што поблиска состојба до вистинската, што би рекле реконструкција на богатството за цел свет што очигледно недоволно го цениме. Со напомена дека не би сакал политичка контрола над собраните пари, туку со нив да управуваат луѓе (за жал ретки се такви по партиите) што го сакаат културното и природно наследство. Не мора да бидат ни Македонци (да нема недоразбирање луѓе со македонско/граѓани на Република северна Македонија државјанство). За жал за Охридското Езро треба да соработува и Албанија, што кога се работи за екологијата и пастрмката веројатно има полош однос од нас. Земји што имаат море обично не се многу заинтересирани за езерата.
За она во црвеното си грешка, се интересираат Албанците, сменети се приликите кај нив. Еден период од животов имав интезивни комуникации со луѓе од Поградец, го ценат езерото, го надминааа она испуштање нафта и слично и тие. Татко ми лично требаше да е дел од проектот за доизградба на колекторот во Албанија, св.Наум кај нас и Радожда, погоди која страна беше кочничар. И заради која страна пропаднаа пари од ЕУ фондови. Меѓутоа сега не е пречка само колекторот има многу пречки, во време на ДПМНЕ, Трендо во замена за гласови со раком и шаком се легализраа куќи, и се дозволуваа дивоградби, за отпосле да се легализираат. Шанкови и узурпација на  езерски брег, сето тоа е нотирано. Касно е нажалост, веќе не се бара само декларативност и акција се бара.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by трендафил Сре Јан 13 2021, 19:01

Дали сакаш да кажеш дека во времето на Бакрачевски се легализираа куќи изградени во времето на СДСМ како локална власт вп Охрид. Во Струга ВМРО нема победено на локални избори во овој век, а и таму има проблеми со УНЕСКО. Оваа организација констатира влошувае на состојбата во последните неколку години.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by defo Чет Фед 18 2021, 07:55

Охрид на работ на уништување - Page 2 Zajko10


Од оваа маса, г-не Заев разбирање само со г-нот Ногачевски градоначаник на општина Дебрца. Охридскиов е тешко искомплексирана будала, а мерко се си кажа сам во минатото, неговите изјави многу, премногу зборат за него.

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Охрид на работ на уништување - Page 2 Empty Re: Охрид на работ на уништување

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот