Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Пресови, соопштенија, изјави...

+3
трендафил
reiter
osa
7 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Вто Окт 11 2016, 22:46

Najchevska za izborot na Ilievski...

Со изборот на Јован Илиевски, Советот на Европа покажа дека ја поддржува фашистичката власт во Македонија

Советот на Европа е составен од група многу поткупливи луѓе кои немаат појма од човекови права.

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Najcevska

Советот на Европа со изборот на Јован Илиевски за судија во ЕСЧП покажа дека ја поддржува фашистичката власт во Република Македонија. Едене единствен кандидат да беше, не смееше да биде избран, а во споредба со Наташа …

И јас дефинитовно немам верба во овој суд. Немам верба дека е составен од луѓе кои можат да судат врз основа на ЕКЧП.

Срамна и бедна одлука на Советот на Европа која ќе има далекусежни последици не само врз Македонија туку врз секој иден случај кој ќе дојде пред судот, а кој ќе биде решен со мито.

Ова беше местото каде што се бараше конкретна одлука на европските држави да покажат кого го поддржуваат во оваа држава.

Не продавање пуфки, не држење лекции, не држење предавања.

Требаше да изберат.

И тие избраа.

Јасно и гласно ја поддржаа мафијата.

Срам да ви е.

Мирјана Најчевска – Фејсбук статус

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Пон Окт 24 2016, 18:03

Дали на опозицијата се уште не и јасно со кого имаат работа во МВР?


Дали на опозицијата се уште не и јасно со кого имаат работа во МВР? Мислам на Чавков и Андонов, на нивните извршители, но уште повеќе на нивните наредбодатели. Дали на опозицијата и е јасно дека има работа со криминалци фатени на дело кои се подготвени на се? На граѓаните им е јасно. Едни се бесни, други се исплашени. Опозицијата не смее да дозволи граѓаните да му подлегнат на стравот дека бандата на власт е несовладлива и дека нема граници на нивната дрскост. Портирот на влезот во МВР не ја пушта Катица Јанева да влезе во УБК! Ако на СЈО му го прават ова, што ли ќе ни прават нам, тоа е прашањето што ги мачи граѓаните сега. Кој ќе ја гарантира нивната безбедност и интегритет на 11 декември? Чавков? Андонов? Нивните униформирани и неуниформирани насилници? Опозицијата не смее да се однесува така што, откако ќе и врзат шлаканица, ќе го подаде и другиот образ. Нема право на тоа. Помодревме од шлаканиците!

Владимир Милчин, Фејсбук, 22.10.16.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by osa Пон Окт 24 2016, 20:33

штотуку го слушнав интервјуто на Ламбе Арнаудов од ВМРО НП ,и како поддржувач и симпатизер морав да напишам дека јавно се откажувам од НИВ ...јас знам дека секому ке може да му стават менгеме на јајцата ,но не се надевав дека и Љубчо ке подлегне кога ке го стисне Ж ...срамота ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by osa Пон Окт 24 2016, 20:36

ех море Љамбе малку ти беше што те смести Ж во затвор ....море требаше таму да скапеш.....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Пон Окт 24 2016, 22:26

Еден Вмровец никогаш не ја става својата судбина пред Македонија. И по цена на страдање. Како што не го почитувале Светозар Вукмановиќ Темпо и тие што тој ги инсталирал на чело со Лазар Колишевски, така не ги почитуваат нити сегашниот Темпо, американскиот амбасадор Бејли и неговиот прв „комунист“, амнестираниот криминалец и актуелен обвинет за повеќе кривични дела Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Пон Окт 24 2016, 23:11

Тоа само пастирот и фамилијата за која ти навиваш и гласаш ја ставија својата судбина пред Македонија, па наместо да градат држава тие крадеа од државата.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by osa Вто Окт 25 2016, 01:01

и што велиш море љамбе одамна си ги затоплувал односите со дпмне ?????срамота бре што предавници сте биле ????велиш неколку години ? и демек не сте тројански коњи ?????што вели твојот „газда „ за оваа твоја изјава????
демек ти денес кажуваш дека сите интервјуа кои ги има дадено твојот шеф од пред неколку години до денес биле обична лага и манипулација со вашите гласачи и симпатизери?????

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16279
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Вто Окт 25 2016, 12:12

Placete samo komunjari.VMRO se obedinuva i ke vi pokazeme sto znaci vistinska partija. Narodot ke vi pokaze koj  e koj na politickata scena. Twisted Evil

http://sitel.com.mk/propadna-idejata-na-zaev-namesto-tret-blok-makedonskata-desnica-pred-obedinuvanje

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Luxor Вто Окт 25 2016, 12:42

Tocno toa ni treba, site rasipani jajca vo edna kosnica. Apasi, kriminalci, robijasi i mafijasi se na edno mesto da mozeme ednas za sekogas da ve zgazime kako sleper zaba. Twisted Evil Twisted Evil
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Вто Окт 25 2016, 12:55

И девајцата избрзувате со заклучоците посебно ако само тројца од ВМРО-НП гласале за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ додека остатокот освен Љубчо кој бил за самостоен настап се изјасниле за влез во опозициската коалиција на десните партии што уште не значи дека на крај ВМРО-НП нема самостојно или во коалиција со ВМРО-ДПМНЕ да оди на избори бидејки денес треба да се сретнат партиите од десната опозиција и да преговараат а знаејки ги нивните очекувања нема никаква гаранција дека преговорите ке завршат со успех.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Вто Окт 25 2016, 17:48

Ajde da vi gi skratam makite...

Љубчо и Љубе заедно на изборите во декември

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 145753

Љубчо Георгиевски и Љубе Бошкоски повторно политички двоец – на изборите на 11 декември со заеднички пратенички листи во опозициксиот блок.

Ова за 24 вести го потврдувата и двајцата лидери, договореното треба и формално да помине во нивните партии, но и од Обединети за Македонија и од ВМРО НП велат дека тоа нема да биде проблем. Бошкоски по цели осум години на кафе кја Георгиевски за 24 вести порача дека вакава соработка ја очекуваат сите десничарски расположени граѓани.

Оваа соработка е многу битна, бидејќи ние ќе го обединиме јадрото на вистинското ВМРО. Соработката засега е во почетна фаза и таа треба и формално да помине на органите во двете партии но тоа нема да биде проблем, - изјави за 24 вести Љубе Бошкоски.

На истиот став и од ВМРО НП – Оттаму за 24 вести велат дека мнозинството во партиајат е за опозициско коалицирање, а договорот со Бошкоски е првиот чекор за тоа.

„Мнозинството на членови на ИК на ВМРО НП гласаше за коалицирање со десниот опозициски политички блок . Соработката со Бошковски е само прва фаза за тоа. Ние сме демократска партија и туак се почитува различното мислење, но одлучува мнозинството, - велат од ВМРО НП за 24 вести

Уверувањата од партијата на Георгиевски дека и натаму играта за опозицијата особено се гласни откако вчера во интервју за 24 вести партсикиот функционер Ламбе Арнаудов порача дека Вмро НП е многу поблиска до партијата на Груевски во ставовите и позициите, а понудата на Груевски е поприфатлива за мнозинството членови.

Од партијата на Георгиевски велат дека пораките од Арнаудов се фракции на одреден дел членови, а не се став на мнозинството,дел од партиски функционери порачуваат дека Георгиевски би требало да го повика Арнаудов на одговорност за да го докаже тоа, но и да се огради од тие ставови и позиции.

Доколку и официјално Бошкоски и Георгиевски ја формализираат соработката тоа ќе треба да претставува меѓуфаза во процесот на формирање на пошироката опозициска деснопрофилирана коалиција за претстојните декемвриски парламентарни избори.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Вто Окт 25 2016, 19:15

luxor напиша:Тоа само пастирот и фамилијата за која ти навиваш и гласаш ја ставија својата судбина пред Македонија, па наместо да градат држава тие крадеа од државата.
Мојот глас е само еден. На избори се победува со повеќе стотини илјади,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Сре Окт 26 2016, 13:13

Podobro e sega da se iscistat predavnicite od opozicijata. So toa samo ke ja olesnat pobedata gubejki znacaen del od glasacite, zatoa sto ako nivnite glasaci i clenovi bile zadovolni so dpmne bi bile tamu a ne kaj niv. I so toa ke se spreci odlivanjeto na tie glasovi na konto na dpmne podocna koga pratenicite nivni ke koaliciraat so dpmne vo parlamentot. Nema somnevanje deka sega se kasaat za zadnikot zatoa sto loso odigraa. So obidite za predizborno koaliciranje jasno stavija na znaenje deka dokolku i dobijat nekoj pratenik toj bi bil logistika na dpmne a ne na opozicijata. So toa, kako i da izleze Ljubco na izbori ke bide opstruiran od site negovi clenovi i eventualni glasaci koi se cvrsto protiv Gruevski bidejki na site ke im bide jasno kade odat nivnite glasovi.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Гостин Сре Окт 26 2016, 18:15

ВМРО-НП сепак во опозиција.

ВМРО НП најверојатно ќе коалицира со десничарскиот опозициски блок

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Vmronp

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Sol8o0

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Luxor Пон Ное 28 2016, 16:39

100 причини за да ги казниме

Жарко Трајаноски ● во 15:30 28 ноември 2016 ● Прочитано 331


1. Да ги казниме тие што нè претворија во шампиони во мизерија.
2. Да ги казниме тие што иселија стотици илјади луѓе од своите домови.
3. Да ги казниме тие што изнесоа 5 милијарди долари од Македонија.
4. Да ги казниме тие што го зголемија надворешниот долг за 4.4 милијарди долари.
5. Да ги казниме зашто лажно ветуваа интеграција во ЕУ и НАТО.
6. Да ги казниме тие што се обидоа да скријат убиство на партиска прослава.
7. Да ги казниме тие што оставаат и кријат мртви патници на нивните митинзи.
8. Да ги казниме тие што крадеа државни пари за ученички превоз.
9. Да ги казниме зашто нивните телохранители газеа луѓе и не одговараа.
10. Да ги казниме зашто амнестираа воени злосторници за да дојдат на власт.
11. Да ги казниме зашто незаконски прислушуваа десетици илјади граѓани за лични цели.
12. Да ги казниме зашто крадеа пари и кога ја купуваа опремата со која нè прислушуваа.
13. Да ги казниме зашто ја уништија опремата за прислушкување за да ги скријат трагите.
14. Да ги казниме зашто МВР го претворија во партиски штаб.
15. Да ги казниме зашто фалсификуваа лични карти за да крадат на избори.
16. Да ги казниме зашто ги уценуваа војниците и децата без родители да гласаат за нив.
17. Да ги казниме зашто незаконски запишуваа десетици луѓе на иста адреса.
18. Да ги казниме за крадењето на црни вреќи со гласачки материјали.
19. Да ги казниме зашто блокираа лифтови и автобуси за да спречат гласачи.
20. Да ги казниме зашто незаконски поништуваа гласање на комисии и судови.
21. Да ги казниме за насилното исфрлање на пратениците и новинарите од собранието
22. Да ги казниме за поткупувањето гласачи со пари, социјална помош, вработувања.
23. Да ги казниме за местењето и потплатувањето судии.
24. Да ги казниме за стотиците наместени политички процеси и политички затвореници.
25. Да ги казниме за мачењата и малтретирањата на политичките противници.
26. Да ги казниме за заканите, уцените и „пиштењето и вриштењето“ што го предизвикуваа.
27. Да ги казниме зашто извлекуваа милиони евра во кеш и земаа 5% од парите за автопати.
28. Да ги казниме зашто го претворија Уставниот суд во Уставен блуд.
29. Да ги казниме зашто се обидоа да се аболицираат себеси за сторените криминали.
30. Да ги казниме зашто уриваа со динамит за да ги заплашат политичките противници.
31. Да ги казниме зашто потрошија стотици милиони евра наши пари за нивни „куртон вести“.
32. Да ги казниме зашто Македонија ја претворија во медиумски најнеслободна земја во Европа.
33. Да ги казниме зашто ја запустија културата и културното наследство.
34. Да ги казниме зашто слушаа гатачки, наместо експерти.
35. Да ги казниме зашто воведоа драконски казни за сè и сешто.
36. Да ги казниме зашто ги спасуваа нивните деца што пренесуваа дрога преку граница.
37. Да ги казниме зашто им наредија на специјалци да тепаат студенти.
38. Да ги казниме зашто тепаа демонстранти кои протестираа против нивните криминали.
39. Да ги казниме зашто со специјалци затвораа опозициски телевизии и весници.
40. Да ги казниме зашто со илјадници евра казнуваа новинари за клевета.
41. Да ги казниме зашто ширеа говор на омраза и поттикнуваа насилство по сите основи.
42. Да ги казниме зашто скришно купуваа плацови на Водно за џабалак за „згради-мади“.
43. Да ги казниме зашто тајно купуваа мерцедеси од 580 илјади евра.
44. Да ги казниме зашто предизвикуваа верски и етнички тепачки пред избори.
45. Да ги казниме зашто им дозволија на вооружени терористи да влезат во Куманово.
46. Да ги казниме зашто се обидоа да предизвикаат меѓуетничка војна во Куманово.
47. Да ги казниме зашто не ѝ дозволија на Тамара да се лекува.
48. Да ги казниме за зголемената смртност на доенчињата.
49. Да ги казниме за катастрофалната хигиена во болниците.
50. Да ги казниме за неквалитените лекови и вакцини.
51. Да ги казниме затоа што не ги изградија клиничките центри и болници што ги ветија.
52. Да ги казниме зашто ги избркаа квалитетните лекари во странство.
53. Да ги казниме за катастрофалните учебници од кои учат нашите деца.
54. Да ги казниме за неквалитетните наставници и професори вработени по партиска линија.
55. Да ги казниме за илјадниците компјутери во училиштата кои никогаш не проработеа.
56. Да ги казниме зашто ги застрашуваа учениците кога протестираа против „екстерното“.
57. Да ги казниме за катастрофалните услови во студентските и ученичките домови.
58. Да ги казниме затоа што ги лажираа и студентските избори.
59. Да ги казниме за партиските војници вдомени во администрацијата.
60. Да ги казниме за сите притисоци и уцени врз буџетарите.
61. Да ги казниме за нивните политички црни списоци, уцени, казни и отпуштања од работа.
62. Да ги казниме за рекетирањето на приватни фирми преку УЈП и УБК.
63. Да ги казниме зашто го аболицираа заштитениот сведок кој потоа се „самоуби“.
64. Да ги казниме зашто го урнаа пописот за да не се открие колку луѓе се иселиле поради нив.
65. Да ги казниме затоа што го спречуваа СЈО да води истраги против нив.
66. Да ги казниме зашто не донесоа законски измени за заштита на сведоци.
67. Да ги казниме зашто ги урнисаа работничките права.
68. Да ги казниме тие што организираа партиска лотарија за вработување.
69. Да ги казниме зашто умираа работници на нивните проекти за перење пари.
70. Да ги казниме зашто испраа стотици милиони евра преку проектот „Скопје 2014“.
71. Да ги казниме за панорамското тркало и панорамската кула од околу 40 милиони евра.
72. Да ги казниме за партиските музеи, плоштади, споменици, енциклопедии со наши пари.
73. Да ги казниме забеганите кои трошеа на чоколада, кога немавме ни за леб.
74. Да ги казниме за нивните банкарски сметки и оф-шор фирми на Кипар и Белизе.
75. Да ги казниме за десетиците илјади евра што ги земаа за патни трошоци.
76. Да ги казниме за сите лажни инвестиции и шарлатаните ко Субрата Рој.
77. Да ги казниме за лажните субвенции и вработени што земаат плата, а не одат на работа.
78. Да ги казниме за уништувањето на сточарството и земјоделството.
79. Да ги казниме затоа што увезуваме храна повеќе од кога и да е.
80. Да ги казниме зашто ја укинаа евтината струја.
81. Да ги казниме зашто не произведуваа, туку увезуваа струја за лично да се збогатат.
82. Да ги казниме зашто прогласуваа предавници додека преговараа за промена на името.
83. Да ги казниме тие што ги прогласија Македонците за Македоноиди.
84. Да ги казниме тие што организираа контраневладини и контрапротести.
85. Да ги казниме тие што ја негираа антифашистичката борба за слобода.
86. Да ги казниме тие што ги задушуваа слободите и правата на луѓето.
87. Да ги казниме тие што ги негираа правата на жените како „некакви си права“.
88. Да ги казниме тие што поттикнуваа насилство и не ги гонеа маскираните насилници.
89. Да ги казниме тие што сечеа шуми и нè направија рекордери по загаденост во Европа!
90. Да ги казниме зашто не ги заштитија Тетово и Скопје од поплави.
91. Да ги казниме тие што водеа политичка војна против канабисот, а го легализираа како лек.
92. Да ги казниме тие што сечеа лента на обиколница иако знаеја дека го поплавува Стајковци.
93. Да ги казниме тие што партиски делеа помош во услови на национална катастрофа.
94. Да ги казниме тие што бегаат од сообраќајки со службени коли со швалерки.
95. Да ги казниме тие што пропагираат, а немаат повеќедетни семејства.
96. Да ги казниме лажните конзервативци што живеат во раскош и разврат.
97. Да ги казниме лажните христијани кои палат свеќи во црква и ги кршат сите 10 заповеди.
98. Да ги казниме тие што ветија подобар стандард за сите, а лично се богатеа со наши пари.
99. Да ја казниме најбогатата партија во најсиромашната земја во Европа!
100. Да ги казниме зашто имаме најниски и најмизерни плати во Европа!
Да ги казниме на 11 декември! (Фејсбук)
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 18:45

Сигурно е дека виновниците ќе бидат казнети. Само ми се чини дека тоа ќе бидат неофашистите. Тие што сакаат да казнуваат. Кај ќе ви биде алот кога ќе биде сменет Бејли и Трамп ќе именува нормален амбасадор?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Luxor Пон Ное 28 2016, 18:49

А значи вие дпмне-офците сте биле неофашисти. Добро е Трендо, ќе биде нешто од тебе.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 19:20

Тоа се пред се соросоидите, а и СДСМ во последно време е дел од машинеријата што го произведе ИСИЛ. Фашистит5е во Европа ја исползуваа силата на хитлерова Германија за да владеат без победа на избори. Ајде сети се кој е министер за внатрешни работи во моментов. Дали победи неговата партија на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Teo Пон Ное 28 2016, 19:23

Pa da de...Neli Grujo na sajtot na vlada ima slika kako sedi i se smee so Soros...Mora da e mnogu gord na toa, inaku zoshto seushte vekje so godini stoi na sajtot na vladata???
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 19:26

Обидот да се преговара со непријателот не значи ништо. Не знам што сте толку љубоморни што и Груевски еднаш се сретнал со Џорџ Сорос.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Luxor Пон Ное 28 2016, 19:26

Не лажи Трендо. ИСИЛ вие гоо финансиравте со донациите за Хилари Клинтон. Пола милион долари за една слика дадовте на Хилари.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6498
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 19:30

Фака ли ти рекол пастирот твој, Зоран Заев. Или можеби вашиот нов функционер Мухамед Зекири.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Teo Пон Ное 28 2016, 19:32

Pak te fatija so spushteni gakji, pa nema shto da odgovorish...Pechen si za Halkidiki...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Teo Пон Ное 28 2016, 19:36

Trendafile, a bre ti noseshe ikona na vcherashnata katastrofa od miting na dpmne-ofcite...

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 10d75ol
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by трендафил Пон Ное 28 2016, 19:44

За разлика од вас не бев на митингот вчера, па не знам за што зборувате. Мислам дека по 11 декември ќе се регистрирате на форумов со нови имиња за да не трпите мајтап. Нешто што стана традиција на форумиве во последната деценија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10661
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Пресови, соопштенија, изјави... - Page 4 Empty Re: Пресови, соопштенија, изјави...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот