Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Риболов

+2
Kalinda
kiBik
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Риболов - Page 2 Empty Re: Риболов

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 17:56

а да ви кажам како се откажав поеке да ловим.Бев на Црно море со чичко ми он там живее па од една лодка токму наспроти курортот Св Костадин и елена токму на 500 метри од плажот. е те таму ги избиаме едни риби се нарекуват попчета оти се лакоми како попови.По околу 100 грами парчето ама 2 часа фрлаш засичаш и вадиш фр;лаш засичаш и вадиш.Фанааме 15 кила и од тогаш како знам дека поекетпо пати на езерото и на реката ке фанем едно големо НИШТО и се откажав.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Риболов - Page 2 Empty Re: Риболов

Пишување by Luxor Вто Фед 14 2017, 21:35

Ќе ловиш со блинкер. Како се вика на бугарски блинкер? Еве ти слика долу.

Риболов - Page 2 9k=
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Риболов - Page 2 Empty Re: Риболов

Пишување by Гостин Вто Фед 14 2017, 22:17

Блесна се вика.И ако нема хишна риба шо ке фанеш?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Риболов - Page 2 Empty Re: Риболов

Пишување by Delta Чет Фед 16 2017, 10:10

ke si kupis od ribarnica,././prav ribar taka pravi,,,
Delta
Delta

Број на мислења : 606
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Риболов - Page 2 Empty Re: Риболов

Пишување by Гостин Пет Фед 17 2017, 19:36

Не е истото од рибарница е како да ебеш со десна рака Cool

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Риболов - Page 2 Empty Re: Риболов

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот