Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ - Page 4 Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин Вто Окт 06 2015, 23:00

МВР трага по реставратори аматери кои ноќно време реставрираат икони по цркви. Акцијата се вика „реставратор“. Обвинети се дека ги довеле во заблуда свештените лица и лапачите на бурек. Се сомнева дека се поврзани со руската разузнавачка служба затоа што слични дејства се забележани и во Русија.

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

СТАТУСИ И ТВИТОВИ - Page 4 Empty Re: СТАТУСИ И ТВИТОВИ

Пишување by Гостин Вто Окт 06 2015, 23:01

Дискусија за инквизиторската лустрација на ФБ профилот на Роберто Беличанец:

Роберто Беличанец: Коце се распрашувал дали тоа селото зад седумте јасени е во скопско за да ги исече јасените.

Искра Гешоска: а Груевски слушам свикал совет за консултација околу деветте керубинови векови - да не случајно излезе нешто постаро од Александар та и од Јустинијан.

Роберто Беличанец: Ма сè тоа директ на кучешко распетие...

Искра Гешоска: ќе дојдат двете Марии и ќе ги разрешат сите дилеми, не за друго, туку затоа што иднината на оваа земја е во рацете на жената, како што тврдеа некои великодостојници. Значи, во исчекување на две Марии...

Роберто Беличанец: Во исчекување на двете Марии ќе ги трпиме овие што следат глуви команди

Благица Сековска: џабе зборувате... тие се тврдоглави, па си тераат по свое

Роберто Беличанец: Кирил и Методиј официјално работеле за Византиските служби - кога ќе бидат лустрирани ако може да ни се каже? М?

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот