Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дпмнеовска пропаганда...........

4 posters

Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by defo Саб Дек 05 2015, 22:28

Дпмнеовска пропаганда........... 12299299_837438119711218_6527107859139705090_n

Е сега мал осврт на дел од актерите и нивното дело:
-Бранко Героски(иако не ми е најсипатичен лик)  го мисли и кажува истото што и јас глупавите дпмноиди можат да ми го бричат со стаклено џамче пишувам на ФБ, пишувам на Твитер против  се она што сметам дека не е во ред и го хејтам.
-Стево Пендароски им ја кажа вистината а вистината боли.
-Бранко Тричкоски  ко кажа ова два дена после сммрта на 9 полицајци во Куманово, иако и јас во прв момент бев против напишаното со тек на време сфатив дека е тоа болната вистина, и фамилиите на настраданите никогаш нема да ја разберат вистината за тоа.
-Ванчо Орданоски колега кого многу го ценам и почитувам,  ја објаснува реалната ситуација во која сме, има луѓе кои ради краткорочна корист(надоврзана со краткорочно гледање на работите) се ставаат во позиција да бидат слуги на ѓаволот. А дел од Македонскиот народ живее со мотивот наведната глава сабја не ја сече , ама не знае дека напучен г'з кур јаде.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by chargerburnout Вто Дек 08 2015, 09:20

a zamisli i kako namerno go delat narodot, nikoj od vlasta ne bese na pogrebot na zaginatiot policaec od albanska nacionalnost, so toa se dokazuva ova sto go imat kazano ovie.
ne trebase nieden policaec da zagine denta, a tie majmunite trebase do eden da se likvidirat.
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by defo Вто Дек 08 2015, 10:21

chargerburnout напиша:a zamisli i kako namerno go delat narodot, nikoj od vlasta ne bese na pogrebot na zaginatiot policaec od albanska nacionalnost, so toa se dokazuva ova sto go imat kazano ovie.
ne trebase nieden policaec da zagine denta, a tie majmunite trebase do eden da se likvidirat.


Ево видео од Телма од судењето

Само види ги обвинетите, се познава од километар дека се платеници, дека немаат врска со „борци“  за човекови права......мое мислење е дека не треба да се бранат со не сме виновни (иаако сметам дека некој им дал пари да се праат на улави), него треба да кажат кој ги платил, ако најнормално им е дозволено со Пржински договор.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by reiter Вто Дек 08 2015, 10:23

само кај нас терористи убијци се судат на суд...тоа по итна постапка под земја

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by defo Вто Дек 08 2015, 10:35

reiter напиша:само кај нас терористи убијци се судат на суд...тоа по итна постапка под земја


Абе не само тоа него и  утре може и во МВР ќе ги вработат ...... Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
Како не им е срам, бе и пази ради сето ова барем јас не ја окривувам цела албанска пополуција во МАкедонија, и тие се жртви на вакви идиоти кои за 5-пари ќе направат се.А на загинатите полицајци слава им!!!!

П.С Сите имаме ние свој немир во душата ради нивната смрт, ради несреќата во нивните фамили, ама се надевам дека грижа на совест имаат и нивните претпоставени, и оние кои се обидоа нивната несреќа  и несреќата на нивните фамилии да ја исполитизираат , и со тоа да станат поголеми „Македонци“
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by chargerburnout Вто Дек 08 2015, 11:59

se slagam nivnata nesreka na nikakov nacin ne treba da se zeme za bilo koj politicki poen, toa e najniska gadna stvar.
Za policajcite se dokazaa deka se spremni da ne branat pa makar i vo edna prljava igra kako ova.
Edinstveno se somnevam vo vinata na dvajcata kumanovski policajci na koi policijata im upadna vo domovite, mislam deka toa bilo greska bidejki tie ne bile informirani i zatoa gi napadnale policajcite ne znaejki sto se slucuva.
ama samo e somnez toa.
slava na zaginatite policajci.

chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Hamad bim Khalifa Сре Дек 09 2015, 18:45

Specijalen pozdrav za PATRIOTOT GRUJOKAKIS, na hrabroto eskiviranje od soocuvanjeta so vistinata:
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by reiter Сре Дек 09 2015, 18:48

нема бегање,во слепа улица е Smile ...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by defo Сре Дек 09 2015, 19:59

Не се плаши од СДСМ, не се плаши од Анкетна комисија, се плаши од неговите поклоници, колку и да се слепи не се до толку......

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by reiter Сре Дек 09 2015, 21:49

стравот е како промаја..одсекаде дува..

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Hamad bim Khalifa Чет Дек 10 2015, 00:43

Mnogu mu se sobra....osekja deka doprva gjaolot ke mu tropa na vrata! Ama pusto debilce, si misli deka seto ova nego ne mu se slucuva ....
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by chargerburnout Чет Дек 10 2015, 09:22

otsekogas mrazev pederi sto oblekuvat rozevi dzemperi i nosat ocila (Martin Protoger)

stvarn ovoj pederot sto e, ne mi zvuci bas kako makedonec?
chargerburnout
chargerburnout

Број на мислења : 89
Join date : 2015-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Дек 12 2015, 10:28

[url=ГАЛЕРИЈА: Во 2 по полноќ исечени дрвјата во кампусот на УКИМ за изградба на барокни факултети | Либертас http://www.libertas.mk/%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b2%d0%be-2-%d0%bf%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%bd%d0%be%d1%9c-%d0%b8%d1%81%d0%b5%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d1%80%d0%b2%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b0/]ГАЛЕРИЈА: Во 2 по полноќ исечени дрвјата во кампусот на УКИМ за изградба на барокни факултети | Либертас http://www.libertas.mk/%d0%b3%d0%b0%d0%bb%d0%b5%d1%80%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b2%d0%be-2-%d0%bf%d0%be-%d0%bf%d0%be%d0%bb%d0%bd%d0%be%d1%9c-%d0%b8%d1%81%d0%b5%d1%87%d0%b5%d0%bd%d0%b8-%d0%b4%d1%80%d0%b2%d1%98%d0%b0%d1%82%d0%b0/[/url]

Zasadi drvo!!!! Zimi ashimov - zelki u glava da im zasadat! Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Дек 12 2015, 10:32

Nabrzo pristiga: APSAAAAANA! Twisted Evil
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by reiter Саб Дек 12 2015, 11:41

Very Happy
Дпмнеовска пропаганда........... Images?q=tbn:ANd9GcTsecVzEVX4VOrzWwVyr9VoLcv0xIuBRxkopK4m5YEvOO1JQ-98

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Hamad bim Khalifa Саб Дек 12 2015, 11:55

More se im ebam lopovsko po red, ova apsanava sto ja opna izgleda ko hotel 5 zvesdi, krv im ebam kriminalna.... pestera, more turska kjelija ....ko od filmoine.... Evil or Very Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by defo Сре Дек 16 2015, 23:51

Резултати од ДПМНЕ-оската пропаганда....


Е сега ако мангупов е прав земјоделецм, тогаш јака му душа....сериозно треба да го посети матичниот лекар, ама ако е некое ДПМНЕ-оско пијонче за правење проблеми, тогаш господ да им е напомош на земјоделциве

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Гостин Чет Дек 17 2015, 10:05

Ludiloto zema zamav...Kozarot pochna da pvikuva na linch...Dali ova znachi deka kriminalcite od dpmne se spremaat posle izgubenite izbori da se obidat da izvrshat drzhaven udar i so sila da ja zadrzhat vlasta???

Дпмнеовска пропаганда........... 12395671_843197132468650_1245684831_n

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by defo Чет Дек 17 2015, 19:48

1.БГ-Бранко Героски
2.ВМ-???
3.Борјан Јованоски
4.Ацо Карбанов
5.Сашо Орданоски и Ванчо Орданоски
6.ПА и син му???

Кој се овие со прашалник.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Гостин Чет Дек 17 2015, 21:46

VM-Vladimir Milchin

PA-Petar Arsovski

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by reiter Чет Дек 17 2015, 21:57

defo напиша:1.БГ-Бранко Героски
2.ВМ-???
3.Борјан Јованоски
4.Ацо Карбанов
5.Сашо Орданоски и Ванчо Орданоски
6.ПА и син му???

Кој се овие со прашалник.
ВМ-.Ванчо Михајлов Very Happy
Велинова Мирка.. Very Happy

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

Дпмнеовска пропаганда........... Empty Re: Дпмнеовска пропаганда...........

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот