Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ФБ и остала пропаганда....

5 posters

Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty ФБ и остала пропаганда....

Пишување by defo Пет Мај 15 2015, 23:14

ФБ и остала пропаганда.... Oh5no5

Мислам срамота....ме интересира дали мвр презема нешто против вакви тролачи.......јас до сега репортирав бар 22 групи....треба секој од нас да репортира.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by Hamad bim Khalifa Пет Мај 15 2015, 23:23

KUTLESH: DA TI GO SPODELAM SO PROTIVAVINSKI TOP U SHUPAKOT DPMNOVSKI !!! Za takvi ko tebe samo Kim Il sun, mame ti ebam predavnicko i kukavicko! Se nadevam deka imame IT strucnjaci u Mk pa ke otkrijat koj go pishuva ova!
Za ovoa kopile ic ne treba da ne moli ...JA KE MU PRESUDAM GRATIS! Mad
Hamad bim Khalifa
Hamad bim Khalifa

Број на мислења : 2745
Join date : 2015-01-16

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by defo Пет Мај 15 2015, 23:33

ФБ и остала пропаганда.... CFE7obEUUAIixMi
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by osa Пет Мај 15 2015, 23:50

bravo defo za temava ..sekoja chest ....mnogu gi sakam ovie FB postovi ....prodolzi ponatamu ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by reiter Саб Мај 16 2015, 09:01

со падот на режимот и нив ќе ги снема..туку убаво е да се фатат кои се овие тикви што шират паника меѓу народот и казнат по законот а богами и казна од народот...

_________________
====================================================================
Они нас јуре као пизде, а ми бјежимо као соколове Very Happy
reiter
reiter

Број на мислења : 2411
Join date : 2015-01-14

https://www.cia.gov/index.html

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by Гостин Саб Мај 16 2015, 09:35

Defo, ja zaboravash osnovnata rabota...Tie ja shirat zvanichnata propaganda na vladejachkata partija, koja doagja od centarot za  lagi i mnipulacii na dpmne...Voopshto ne me iznenaduva da se finansirani od narodni pari...Zatoa bez ogled na toa shto shirat strav i nevistini, ne ochekuvaj mvro da prezeme neshto protiv niv...Osven toa, ako gi poglednesh povnimatelno kuririte i shitelite, istite tezi kje gi najdesh i tamu, kako statii nepotpishani od novinari, i nasloveni kako shitel ili kurir doznava...

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by osa Саб Мај 16 2015, 10:01

jas bi mu porachala na" kutlesh ,ne vergina ",da ne se krie pozadi nik so tolku znachajna sodrzina na post ,tuku da izleze JAVNO i da kaze shto e shto ,neka se obrati do narodot koj ke bide izlezen na protest ,veruvam deka organizatorot ke mu dozvoli ,mozebi ima objasnuvanje za svoeto viduvanje ?
treba da se ohrabri ,i zavrshena rabota ,namesto nie da spodeluvame ,TOJ javno ke spodeli so site nas ,vo sprotivno ova ke GO SMETAME ZA LAGA I INSINUACIJA ,I NEMA DA GO SVATIME SERIOZNO ,NO I NEMA DA GO SPODELIME SO NIKOJ DRUG .....IZBOROT E TVOJ "KUTLESH ,NE VIRGINA "

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by defo Саб Мај 16 2015, 23:36

ФБ и остала пропаганда.... 33o2r1g


а има и вакви..алал им вера на иновативноста

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Ре: Твитер и останатата пропаганда

Пишување by трендафил Пон Мај 18 2015, 10:11

Социјалните мрежи се погодни за ширење пропаганда. Има обучени тимови, посебно во САД, специјалисти за ова. Повеќе ги има на Твитер отколку на ФБ. Но сето тоа е дел од пропагандната војна. Како и загинатите цивили, што фала Богу се покажа за безочна лага, на некои интернет портали. Во моментов е во обид рушење на македонската влада. Кое има подржувачи и противници. Подржувачите на промена на владата без избори на пример на вчерашниот протест видо 100 илјади протестанти. Што би рекле повеќе од дузина (12) на метар квадратен. Исто така сметаат и дека тие што мислат дека македонските граѓани, а не странските влади се тиа што треба да избираат влада немаат право на протести.
За крај, не ми се верува дека овие написи на фејсбук са причина за посетеност под очекувањата на опозицијата и нивните подржувачи од странство. Па очекувам дека странците ќе се обидат да превземат други чекори. Откако два, терористичка група од Албанци и протести на опозицијата  не им успеаа. Не би ме изненадил атентат на некој од политичарите, не на Груевски за почеток. Тој би требало само да биде застрашен. Поповолна мета, за предизвикување меѓуетнички судир е некој од лидерите на Албанците.
Што се однесува до самиот протест имаше неколку катастрофали грешки. Прво беше закажан за 14 часот кога сонцето удара во глава. Потоа, во обид да се прикаже дека има подржувачи од многу организации имаше многу говорници, па траеше окулу 4 часа на сонце. А можеше да зборува еден од Сорос, еден од странските социјалдемократски партии, еден Албанец и Заев. Па митингот да започне подоцна и да трае колку еден целовечерен филн. Не како цела серија да ја гледаш во една епизода. Не ми се верува ниту дека камперите ќе истраат до промена на владата, односно најмалку 3, а можеби 7, 11 или повеќе години. Зависно дали ќе победат на некои избори во иднина.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by Гостин Пон Мај 18 2015, 16:33

Trendafile, tebe po post te plakjaat ili kako i ostanatite vojnici na IA-dpmne vo natura, so sendvich i sokche???

Гостин
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by defo Пон Мај 18 2015, 20:41

Тео, некој луѓе кога ке паднат од висина на своето его на својата интелегенција, едноставно гинат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ФБ и остала пропаганда.... Empty Re: ФБ и остала пропаганда....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот