Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

4 posters

Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by defo Чет Окт 25 2018, 19:22

Темава ја отворам како своевиден рисајкл бин на сите „неодредни ликови“ во Македонското секојдневие.

Прв на тапет Еско Рахиќ, некогаш секретар на СДСМ за град Скопје, кога таму беше онај 3 опција, Палчо. Сега станува дежурен кловн.

https://lider.com.mk/makedonija/rahikj-za-lider-vmro-dpmne-gubi-so-iskluchuvanjeto-na-mijalkov/


Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра DqXCVRmWwAEdckt
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by osa Чет Окт 25 2018, 20:40

demek da bide lider na dpmne se tokmi?

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16247
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by defo Чет Окт 25 2018, 23:19

се токми за паљачо...ништо....
Знаеш уствари со ставовиве за кај се токми..за кај ефтов во емисија.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by трендафил Саб Окт 27 2018, 15:07

Ако добро те разбирам сметаш дека ќе опстанат само тие што неуспешниот референдум го сметаат за успешен само затоа што треба да ја протуркаат агендата за укинување на македонската нација во сегашен облик (со досегашната историја) и да формираат со исто име нова нација без минато? Не знам од каде власта е толку загрижена за случувањата во опозицијата во која за жал остана само ВМРО со дел од коалиционите партнери. СДСМ треба повеќе да се плаши од раѓање на нова опозиција. Не знам ни што сака да каже портпаролот на СДСМ со тоа што го нарекува Мицковски антизападен пион. Дека Заев е западен пион ли, па сите што се против Заев се антизападни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by Luxor Саб Окт 27 2018, 18:30

Ќе опстанат тие што се свесни за геостратигската и политичка реалност што не опкружува. Тие што немаат допирни точки со реалноста се осудени на пропаст.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by defo Пон Окт 29 2018, 20:42

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Samoil-malcevski3

Еве едно лигле, тројански коњ на ВМРО реформаторите....го гледав вчера кај Ефтов во емисија, грев прав.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by трендафил Сре Окт 31 2018, 17:47

luxor напиша:Ќе опстанат тие што се свесни за геостратигската  и политичка реалност што не опкружува. Тие што немаат допирни точки со реалноста се осудени на пропаст.
Во 1941 година по тие мерила сме требале да го поддржуваме Третиот рајх. Таква била реалноста. Такви реалности немаат долг век на траење. Сите осудени на смрт од окупаторите би требало да се самоубијат наместо да се борат да избегаат од занданите и концентрационите логори. Чудна некоја филозофија за мене. За тебе очигледно тоа е нормално. Дури и да ги избришеме од историјата хероите што се бореле за Македонија. Зошто тоа не го направат Грција или Бугарија кои според НАТО и ЕУ се на повисоко ниво од нас. Вака ми личи дека нас не сметаат за будали, за жал. па се помалку сакам членство во овие организации додека не се демократизираат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by Luxor Сре Окт 31 2018, 19:21

Па го поддржувавте, КПМ беше на страната на антифашистите и благодарение на нив денес имаме држава. Вие секогаш сте биле на погрешната страна.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by defo Нед Ное 04 2018, 22:01

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра DrK0u2cW4AU32vZ

Без коментар.
Оди ѕвездо..оди на блок.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра Empty Re: Комуњари, надежни ДПМНЕ-овци,Левичари и остала пропала багра

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот