Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Криминалите на ДПМНЕ

4 posters

Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by defo Саб Јан 28 2017, 13:09

Според податоците на Бирото за јавни набавки, градежната фирма „Иванов инженеринг“ од Битола е меѓу лидерите за добивање тендери за извршување градежни активности за Владата, министерствата и општините.

Таа е дел и од проектот „Скопје 2014“, каде што е изведувач на катната гаража „Разловечко востание“, која чини околу 10 милиони евра.

Компанијата, свое место си најде и во една од „бомбите“ за реконструкцијата на Охридската општа болница.

Една од подружниците на фирмата се наоѓа на улицата Браќа Ламески бр. 32 во Прилеп, која е позната како семејна куќа на екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески

Ех, Миленце, Миленце, уцапан во сите криминали.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Саб Јан 28 2017, 21:15

А во што се состои криминалот? Колку што ми е на мене познато не е криминал ако градежна фирма гради нешто. Не ми е познато ниту дека во врска со изградбата на гаражата Разловечко востание СЈО има подигнато некакво обвинение.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Нед Јан 29 2017, 10:55

Shto e sega Trendafile...Vide vi se blizhi krajot pa nestrpliv si SJO da go dovrshi tvojot pastir pa sovreme da si izberesh nov spasitel???
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by defo Нед Јан 29 2017, 11:19

Уште од утре, најверојатно ќе почне да вика дека грујо е нечовек, предавнк на ДПМНЕ, а Никола Попоски е правиот човек. Уште од утре!!!

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3249
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2017, 20:48

Изгледа дека тие што посакуваа Никола Поповски да го изберат како лидер на ВМРО ги загубија изборите во САД. Во секој случај јас не сум член на ВМРО-ДПМНЕ и немам право да се мешам во изборот на лидер. Во моментов немам голем избор, па може и ако се случи твојата претпоставка да бидеш во право. Затоа што надвор од ВМРО избор се амнестираниот криминалец ЗОран Заев и некои негови поддржувачи. Јове Кекеновски, Љубе Бошковски и други.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Нед Јан 29 2017, 20:51

Jok, naprotiv...Izborite gi dobi Tramp a chovekot e zhivotno zainteresiran zoshto pastirot tvoj platil pola milion dolari na Hilari da gi finansira so niv muslimanskite teroristi bliski do vashite brakja uchkite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Нед Јан 29 2017, 20:57

Така ли пишуваат медиумите финансирани од Џорџ Сорос?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Нед Јан 29 2017, 20:59

Na kuririte i shitelite go prochitav toa..blagodaram za informacijata ne znaev deka se finansirani od Soros...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Нед Јан 29 2017, 21:08

Eve da prilozham dokazi za tvoeto tvrdenje deka shitelite i kuririte se finansirani od Soros...

Криминалите на ДПМНЕ 16114821_1229233307112676_5766763225739290342_n
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пон Јан 30 2017, 20:58

Teo напиша:Jok, naprotiv...Izborite gi dobi Tramp a chovekot e zhivotno zainteresiran zoshto pastirot tvoj platil pola milion dolari na Hilari da gi finansira so niv muslimanskite teroristi bliski do vashite brakja uchkite...
Да не излезат тие учки ваши браќа, како што Љубе сега ви е брат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Luxor Пон Јан 30 2017, 21:35

Љубе е брат на Љубчо бе Трендо. Во кој свет живееш ти?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Сре Фед 01 2017, 10:24

Љубе и Љубчо Заев ги става на список на свои поддржувачи, односно кои наводно сакаат ДУИ да остане на власт во коалиција со СДСМ, ДУИ, БЕСА и Албанската алијанса, а ВМРО да и се придружи на ДПА во опозиција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Luxor Сре Фед 01 2017, 11:29

Заев и тебе може да те стави на список на свои поддржувачи. Тоа по дифолт значи дека ти навистина си тоа?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 09:42

Може и ме ставил веќе. Бидејќи секогаш тврди дека народот стои зад него. Ваљда под народ го подразбира чадорот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 09:47

Ne lazhi...Osven tvojot pastir nikoj drug ne se krie zad narodot...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Чет Фед 02 2017, 19:55

Груевски воопшто не се крие зад народот, туку застанува на чело на народот. Не може да лаже дека ги загубил изборите кога победи на нив.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Чет Фед 02 2017, 20:45

Neshto ne go gledam na chelo na kontraprotestantite da jade sengvich so posebna i rastitelen kashkaval i da pie gazoza kako vas ofcite koi mu sluzhite kako topovsko meso vo odbrana na kriminalite na familijata od SJO...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2017, 09:18

Само СОРОС има потрошено повеќе од 50 милиони евра во последните 10 години и уште толку претходно во пропаганда дека ВМРО-ДПМНЕ не е добро, а дека СДСМ е идеален. Тоа се многу помалку пари отколку што има вложено Кока Кола во пропаганда во Македонија откако кај нас се пие тој пијалок, а и понатаму, и покрај тоа што има многу покорисни напитоци е најпродаваниот безалкохолен напиток во државата. Воопшто не ти замерувам што си наседнал на пропагандата за Груевски како криминалец, иако Груевски побара да му се повлече амнестијата по сите обвиненија, а дека амнестираниот криминалец Заев е чесен иако побара повлекување на амнестијата само за предметите што ги води неговото обвинителство. Не и за најголемиот криминал за кој е обвинет некој политичар, за 8те милиони евра во случајот Глобал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Luxor Пет Фед 03 2017, 10:15

Грујо како криминалец не е пропаганда туку вистина. Крадеше уште за време на Љубчо како министер за финансии кога на денот кога бранителите гинеа купи четири стана и ги плати во кеш.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2017, 11:05

Колку што се гледа од анкетниот лист на лидерот на најголемата партија во Македонија, Никола Груевски, тој не поседува недвижен имот, па не знам за какви станови зборуваш. Да не те излажал некој партал на интернет?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Teo Пет Фед 03 2017, 11:43

Zboruva za tie chetiri stana koi tvojot pastir gi kupi na ime na majka mu so kradeni narodni pari na denot koga zaginaa branitelite kaj Karpalak...
Teo
Teo

Број на мислења : 5073
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2017, 19:00

Други информации се дека мајка му и татко му на Груевски работеле во времето на СФРЈ во Либија и дека становите се купени со тие пари. Во секој случај имавте цели 4 години доколку твојата лага била вистина истото да го докажете на суд. Прчевски не беше Вмровец, туку СДСМовец. Груевски не беше амнестиран за да не може да се спроведе судска постапка. Но и да си во право повторно 4 стана не вредат 8 милиона евра колку што украде Заев само во случајот Глобал. За кој има можност доколку е невин да побара да му се укине аболицијата и да се појави на суд.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Luxor Пет Фед 03 2017, 20:13

Ако беше така досега куририте и шителите ќе доставеа милион докази на увид на јавноста. Вистината е дека становите се купени од парите украдени од македонскиот народ и тоа на денот кога бранителите гинеа за одбрана на Мекедонија и македонците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пет Фед 03 2017, 23:48

Ајде повторно да те потсетам дека од 2001 премиери беа и Бранко Црвенковски, Хари Костов и Владо Бучковски. Министри за внатрешни работи беа и вашите Љубе Бошковски, Хари Костов, Силјан Аврамовски, Љубомир Михајловски и на два пати Оливер Спасовски. А настанот кај Карпарлак се случи затоа што делуваа македонските предавници по наредба на чадорот. Хеликоптерите и авионите летаа невооружени. Имаше и други пропусти за кои никој не одговараше.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10521
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Luxor Саб Фед 04 2017, 08:13

Пак си тресел зелени. Другпат помалку да лажеш.

Криминалите на ДПМНЕ 59E62E4A1624934DA55A912180C43298
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6473
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Криминалите на ДПМНЕ Empty Re: Криминалите на ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот