Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

2 posters

Go down

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ Empty Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

Пишување by defo Нед Jул 03 2016, 15:08

Потикнат од една мала но заборавена сторија, наречена ултра модерен комплекс Љубаништа - Охрид. Секако ова што тој комплекс не се изгради е добро, со што на инертноста и незаинтерисаноста на Охриѓани, виша сила или сплет на околности езерото остана нечепнато.
Колку за циркузантот кој кум Ставре го донесе, и го прошетаа со Гаргамел (Бакрач Охридскиот градоначалник), Субрата Рој, одлежа 7 месеци во затвор, заради измами во пирамидално штедење.


Во Македонија остави неколку стотици селани ни нагоре ни надолу со затворањето, не-рестартирањето на агро комбинатото Џумалија, и околу 20 фамилии од хотел Славија Охрид без работа.


Наместо да прерасне во луксузен ресорт, хотелот „Славија“ на Субрата Рој со години не работи

Ова е само една од измамите во последниве 10 години, на економскиот тим на ДПМНЕ, за секоја наредна, или некоја на која се сеќавата слободно напишете.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ Empty Re: Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Пон Jул 04 2016, 08:42

Не се работи за измама на власта на избори, како што имавме со вработувањето по еден од секое семејство или со некоалицирање со терористи, туку за приватна инвестиција во која сопственикот банкротирал. Државните инвестиции во Охрид се исполнети. Изградена е болницата, беше модернизирана и дополнително се модернизира костозглобна ...

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ Empty Re: Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

Пишување by defo Пон Jул 04 2016, 20:32

трендафил напиша:Не се работи за измама на власта на избори, како што имавме со вработувањето по еден од секое семејство или со некоалицирање со терористи, туку за приватна инвестиција во која сопственикот банкротирал. Државните инвестиции во Охрид се исполнети. Изградена е болницата, беше модернизирана и дополнително се модернизира костозглобна ...


Види вака..костозглобна се гради веќе 5 година по ред......а Охридската болница е тројно преплатена а фушерајски завршена........пази имам блиска особа што работи таму и ми ги има кажано условите кои се..така да.....не спинувај.....ако имаш на темата нешто кажи..а за тоа дека го браниш ДПМНЕ знаеме..галиба се имаш добро офајдено, па сега ти фуфка дека ќе напипаш ќорка или си недоволно интелегентен па си се вработил преку врски, на функција за која немаш капацитет па сега дудлаш за да останеш на позиција. Па за некој месец два ќе почнеш да го браниш СДСМ.
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ Empty Re: Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

Пишување by трендафил Вто Jул 05 2016, 19:28

Не спинувам туку пишувам што е направено. Двете болници во Охрид не се исти како што беа во 2006та година ниту по опрема, ниту по функциите што тогаш и сега се извршуваа. Во секој случај не оспорувам дека неколку ветувања не се исполнети во последните 10 години. Сигурно има неколкукратно повеќе од тие што се наведени на форумов. Но ниту една не е во ранг на ветувањето дека ќе се вработи по еден од секое семејство, односно околу половина милион невработени, колку што има семејства во Македонија. Иако признавам и дека СДСМ исполни некои работи што не ги вети кога последен пат победи на избори. На пример во мојата општина Чаир, како и во Кичево и Струга Македонците да ги направи малцинско население.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ Empty Re: Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

Пишување by defo Пет Aвг 05 2016, 20:52

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ CpFyoT8XgAA4zHT
Секое превозно возило мора да има лента http://www.invest.com
Тоа е околу 5.000 ден.од возило.
Еве што финансираат
Ветувањата и лагите на ДПМНЕ CpFyqK_WIAAFHTX
defo
defo

Број на мислења : 3303
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Ветувањата и лагите на ДПМНЕ Empty Re: Ветувањата и лагите на ДПМНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот