Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

3 posters

Go down

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Empty ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

Пишување by Luxor Пон Сеп 24 2018, 09:14

На фејсбук профилот, професор доктор (што е трагедија за македонското право) Тања Каракамишева го напишала следниот пост.

Каракамишева за заканите од Спасовски: Ги фатија сите криминалци, сите убијци, сите лопови, па сега на ред дојдоа граѓаните!

Ги фатија сите криминалци, сите убијци, сите лопови па сега на ред дојдоа граѓаните!

Прашање до министерот Спасовски!

ДАЛИ МВР ЌЕ ГИ КАЗНУВА СИТЕ ОНИЕ ШТО БУКВАЛНО СЕКОЈА СЕКУНДА НЕ ТОРМОЗАТ СО МАЛОУМНИ СПОТОВИ ВО КОИ ИМА КУП ЛАГИ И МАНИПУЛАЦИИ?

ДАЛИ НЕКОЈ ОД ВЛАСТА ЌЕ ОДГОВАРА ЗА ЛАЖНОТО И МАНИПУЛАТИВНО РЕФЕРЕНДУМСКО ПРАШАЊЕ ДЕКА ОВОЈ РЕФЕРЕНДУМ Е ЗА ЕУ И НАТО, а всушност е само и само за промена на ИМЕТО И ИДЕНТИТЕТОТ?


Ќе одговара ли некој за сите овие лаги и глупости?

Кога се џиткаш Оливер со закани и уцени треба да си свесен дека правото да се гласа и да не се гласа е ЕДНАКВО ЗАШТИТЕНО!

А ДУХОВНАТА ТОРТУРА ШТО ЈА ПРАВИШ НАД ГРАЃАНИТЕ Е ЗАБРАНЕТА СО УСТАВ И КАЗНИВА СО ЗАКОН!

НЕМА ДА ВИ ПОМИНЕ!

Пишува: Проф. д-р Тања Каракамишева на Фејсбук

http://javno.mk/karakamisheva-za-zakanite-od-spasovski-gi-fatija-site-kriminaltsi-site-ubijtsi-site-lopovi-pa-sega-na-red-dojdoa-graganite/

Нејзината манипулацијаљ со изјавата на МВР Оливер Спасовски, очекувано ја пренесуваат порталите кои не можат да ги прежалат парите што како мито ги примаа од дпмне за да шират лаги за успешното водство на пастир Никола.

http://mn.mk/aktuelno/15222-Spasovski-neka-pocne-da-apsi-%E2%80%93-od-sebe

https://news24.net.mk/spasovski-ke-kaznuva-ako-povikuvate-da-ne-se-glasa-na-referendumot-preku-internet/

https://republika.mk/962845

Спинувањето оди дотаму што еден од порталите напишал дека СПАСОВСКИ ЌЕ КАЗНУВА АКО ПОВИКУВАТЕ ДА НЕ СЕ ГЛАСА НА РЕФЕРЕНДУМОТ ПРЕКУ ИНТЕРНЕТ.

Се ова е лага и мануипулација произлезена од главниот советник на Христијан Мицковски (попознат за јавноста како ХидроЖмицкоТакис ) Тања Каракамишева (во јавноста позната како Пирана).

Всушност Пираната има две цели, прво да го спречи МВР во извршување на задачите кои произлегуваат од позитивните закони и второ да отвори простор на дпмне-офците за закани уцени и насилно одвраќање на граѓаните од гласањето на референдумот.

Доказот за тоа го наоѓаме во вистинската изјава на Оливер Спасовски пренесена од неутралните медиуми.


Спасовски - Институциите гарантираат беспрекорно спроведување на референдумот

Правото на глас е неприкосновено и никој не смее да го загрози. Тајноста на гласот е гарантирана, а институциите ќе гарантираат беспрекорно спроведување на референдумот на 30 септември, порача денеска министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Секој граѓанин, како што истакна во видео-обраќање Спасовски, треба да гласа по сопствено убедување и сопствена волја.

„Гласот на граѓаните одлучува за иднината на Македонија. Полицијата е на висина на задачата да овозможи демократски гласачки амбиент и слободно изразување на волјата на граѓаните“, рече Спасовски.

Тој најави дека ќе биде санкциониран секој обид за попречување на остварувањето право на глас.

„Македонија е слободна демократска земја со европски манири. Секаков вид притисок, закана или уцена при чинот на гласањето ќе биде спречен и санкциониран согласно законите. Ова важи и за активностите на интернет. Секој обид за попречување на остварувањето на правото на глас ќе биде санкциониран“, наведе Спасовски.

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29505165.html

Од изјавата јасно произлегува дека МВР ќе ги санкционира сите оние што насилно, со закани и уцени ќе се обидат да ги спречат граѓаните да излезат на референдумот. Никаде нема ниту збор за казнување во случај на повикување на бојкот.

Но, Пираната и вморонските медиуми не се задоволни со гарантирање на слободата правото на секој гласач да се изјасни како што мисли или пак воопшто да не се изјасни на референдумот. Во нивните мозоци атрофирани од долгите години престој во шупакот на пастирот, слобода би била кога тие како за време на нивната страховлада, насилно ги спречуваат или тераат луѓето да гласаат или не по нивна волја.

Сеште се свежи примерите кога дпмне-офците во глутници стоеја пред изборните места, довикуваа, се закануваа, им попречуваа на луѓето да стигнат на гласачкото место, ги заокружуваа и јавно ги злоупотребуваа личните податоци објавувајки имиња и закани преку медиумите и социјалните мрежи.

Токму за тие времиња плаче Карапирана и жмроњите од порталите регистрирани во даночните раеви. Затоа се и нападите кон Оливер Спасовски и МВР кои во случајов работат на оневозможување било какво закани, уцени и насилничко однесување со цел спречување на излегување на референдум.

Тоа го вклучува и насилничкото однесување на интернет, попознато како сајбер булинг кое во последно време во недостаток на реална присутност и моќ на теренот дпмне-офците масовно го користат, ширејки лаги, конструирани случаи, објавување на идентитети како и закани за последици за личноста која ќе излезе на гласање и нејзиното семејство, кои во себе не ретко вклучуваат физички закани па и закани за ликвидации (што во државава е казниво според закон) .

Затоа му честитам на министерот Спасовски и МВР за доследноста и решеноста да обезбедат фер, демократско и слободно изјаснување на граѓаните на претстојниот референдум.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Empty Re: ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

Пишување by Teo Пон Сеп 24 2018, 19:52

Ne lazhe samo Karakamisheva...Mozhebi taa e eden od kreatorite na manipulaciite shto se shirat vo javnosta, no kalashturata koja gho prodade Ljube Boshkovski za 100K evra, Natalija Ivcheva i nejziniot portal Infomaks ne se nishto podobri...Klasichen primer e zloupotrebata na presot na MNR Nikola Dimitrov...Infomax pishuva...

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА 1110

Lazhe deka ministerot se zbunil i deka odgovaral pod nekakov strav od Bugarija...Sepak verojatno od strav od tuzhba zaradi lazhno izneseni podatoci od ficijalen pres na MNR podolu tekstualno go dava tochniot odgovor na ministerot...Od koj jasno mozhe da se vidi lagata plasirana vo naslovot...Ministerot povekje od jasno go karakterizira Ilinden kako eden od stolbovite na makedonskata drzhava...Navistina podlo i zlonamerno od eden portal...Koj pretendira da ja brani Makedonija...I treba da se brani ama od takvi gnidi kako niv...Eve go odgovorot na Dimitrov...

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Q10
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Empty Re: ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

Пишување by Teo Пон Сеп 24 2018, 20:10

I ushte edni gadovi shto se obiduvaat da lazhat ama ovoj pat navistina bezochno...Portalot Magazin bezobrazno lazhe deka go imaat tekstot na novata preambula vo Ustavot...

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА 117

Gnasite ja prepishale preambulata od Ustavot...

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА 215

I posle gi promenile zborovite spored toa kako shto im odgovara...So cel da gi ubedat tie shto chitaat deka toa e nekako vvladin dokument...

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА 313

Za totalno da gi potcenat chitatelite kako dokaz stavaat memorandum od 1993 ispraten od grchkiot minister do generalniot sekretar na OON...Shto voopshto ne iznenaduva imajki ja vo predvid celnata grupa na portalot...

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА 411
ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА 510

Taka gnasite se obiduvaat da kreiraat lazhna slika deka navistina doshle do nekakvi dokumenti i deka navistina preambulata kje bide promeneta taka kako shto tie tvrdat...Celta e jasna, da se predizvika nezadovolstvo kaj narodot, i da se sprechi uspeshnosta na referendumot...Iako navistina ne znam dali megju makedoncite postoi takov moron shto kje nasedne na ovie improvizirani manipulacii...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Empty Re: ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

Пишување by трендафил Вто Сеп 25 2018, 08:57

Во изјавата на Спасовски не се спомнуваат полначите на кутии и тие што во време на изборниот молк ќе повикуваат на гласање. А во врска со преамбулата, ако беше објавен и нејзиниот предлог, уште подобро да беше ставена на посебен референдум ќе немаше дискусија околу тоа.
Вчера имавме изјава и од Али Ахмети дека „ Бојкотот е оружје на злобниот, не е категорија на демократијата!“ Не знам дали човекот навистина добива и заслужува швајцарска пензија поради проблеми со умот или мисли дека ние сме будали и сме заборавиле дека Албанците ги бојкотираа сите досегашни референдуми, а дека СДСМ бојкотираше еден. Што би рекле дека имаме злобна недемократска власт. Или тоа што важи за едниот не важи за другиот. Затоа ли сакате да ја избришете историјата.

https://www.24.mk/ahmeti-od-saraj-poracha-bojkotot-e-oruzhje-na-zlobniot-ne-e-kategorija-na-demokratijata

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10635
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Empty Re: ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

Пишување by Luxor Вто Сеп 25 2018, 10:37

Па тие не го организирааљт референдумот, тику се зафатени по судовите точно заади тие нивни активности. Вчера чувме како Антонијо Бугароан набавувал фалсификувани лични карти и сакал да им ги подметнува на луѓето за да ги апсат. Дури и Гоца е згрозена од злобата во пореметениот ум на Хер Флик.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6495
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА Empty Re: ЛАГИТЕ НА КАРАКАМИШЕВА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот