Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

3 posters

Go down

СДСМ :ЛАГИТЕ НА .... Empty СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

Пишување by osa Пон Фед 27 2017, 01:40

Граѓанска и единствена Македонија чекори кон подобра иднина за сите, и ниту една лага на Никола Груевски тоа нема да го спречи, велат од СДСМ во писмена реакција по Фејсбук статусот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски.

„Мнозинството граѓани, над 612 000, храбро и сплотено избраа промени, избраа живот и подобра иднина. Мнозинството граѓани гласаа за ставање крај на корпутивниот режим на Груевски и фамилијата. Македонија наскоро ќе добие влада на граѓаните. Промените се случуваат, граѓанска единствена и слободна Македонија оди напред и тоа никој не може да го спречи.

Никола Груевски цели десет години злосторнички се однесуваше кон Македонија и нејзините национални и стратешки интереси.

Груевски и неговите најблиски соработници ќе одговараат пред институциите на системот за грабежот, криминалот, корупцијата, личните, професионални и семејни трагедии што им ги нанесоа на граѓаните на Република Македонија.

Лагите на обвинетиот Груевски за наводни редефенирања, федерализации и кантонизации на државата се последица на стравот од соочување со правдата која доаѓа.

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16274
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ :ЛАГИТЕ НА .... Empty Re: СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

Пишување by трендафил Пон Фед 27 2017, 09:16

Не знам од каде е оваа бројка. Нешто не ми се верува дека 612 илјади граѓани ја поддржале платформата на Еди Рама. Во секој случај ќе видиме наскоро колку стапа ќе заиграат и дали Заев и СДСМ ќе ги бранат 612 илјади граѓани. Вашиот портпарол, Бујар Османи, тврди дека сте прифатиле се што не бара промена на Уставот, а Уставот не можете да го смените од една единствена причина, немате 2/3 мнозинство. Што не значи дека нема да се обидете на следните избори повторно да направите фалсификат како во 1994 година, по кој прифативте дека за нашето име треба да преговараме со Грција. И кога направивте приватизација.


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ :ЛАГИТЕ НА .... Empty Re: СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

Пишување by Teo Пон Фед 27 2017, 17:28

Ajde ne lazhi...Platformata e na tvojot pastir Grujo...Izrabotena od negovata vlada i objavena na sajtot na taa ista vlada ushte vo 2015 godina...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ :ЛАГИТЕ НА .... Empty Re: СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

Пишување by трендафил Пет Мар 03 2017, 11:40

Ако си во право, не знам зошто ДУИ мисли дека таа платформа може да ја исполни само Зоран Заев, ако во меѓувреме не станал Agim Zajeviqi.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10631
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ :ЛАГИТЕ НА .... Empty Re: СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

Пишување by Teo Пет Мар 03 2017, 13:26

Naprotiv, dui misli deka samo pastirot vash koj i ja smisli platformata mozhe da ja ostvari...Zatoa i pravat se da dojde do novi izbori organizirani od segashnata dui-dpmne vlada koi se razbira bi gi falsifikuva za da dobijat dvotretinsko mnozinstvo vo parlamentot i da go smenat ustavot raznebituvajki ja makedonskata drzhava...
Teo
Teo

Број на мислења : 5074
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

СДСМ :ЛАГИТЕ НА .... Empty Re: СДСМ :ЛАГИТЕ НА ....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот