Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Има ли криминал во СДСМ

+6
SHARENI
TRAJCHE
OPOZICIONER
Teo
Luxor
трендафил
10 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Јун 17 2019, 10:39

Поранешниот уредник на повеќе весници, последно во Слободен печат од каде е принуден да си замине како непослушен, Бранко Геровски, објавува сомнеж дека луѓе од и (или) блиски до власта за ракетирање и криминал. Дали од тука се можеби парите со кои власта се рекламира наводно со 480 км патишта за две години?

https://plusinfo.mk/како-куртулил-трпе-од-банда-опасни-рек/
https://plusinfo.mk/како-трајанка-одбила-да-им-даде-општин/
https://plusinfo.mk/како-коки-кики-и-компанија-рекетарски/

Во последната колумна е објавен и сомнеж дека во ова учествува и некој од СЈО при што веројатно се користат криминално снимените материјали со чија помош и ја добивме оваа власт.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Пон Јун 17 2019, 11:43

Геровски засега објавува гласини кои допреле до него. На МВР и ЈО останува да ги потврдат или отфрлат. Истрага во секој случај мора да се спроведе и доколку навистина Геровски е во право обвинителството за организиран криминал и судството треба во најбрз можен законски рок да го завршат случајот по можност со највисоки казни ако се докаже вина без оглед за кои личности се работи.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Јун 17 2019, 18:01

Од снименото видео на кое јасно се слуша и гледа дека Заев бара по едно евро кај Вицето и уште едно име за црквата немаше никаква полза и тој не ја доби заслужената казна. Не верувам и дека ќе има нешто од гласините. Да беа гласините за Груевски ќе се формираше уште едно ново обвинителство за специјални задачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Јун 17 2019, 19:11

Zasluzheno e toa shto sudot kje presudi, ako presudata e osloboditelna togash Zaev zasluzheno e na sloboda. Za razlika od tvojot idol Grujokio koj e kriminalec vo begstvo.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Јун 17 2019, 19:40

И двата случаја не се завршени. Груевски има жалба до Врховниот суд. Исто и обвинителството за случајот со едно евро кај Вицето. Плус Заев е амнестиран од Црвенковски за случајот Глобал тежок 8 милиони евра. Колку што утре ќе не задолжи владата повторно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Пон Јун 17 2019, 19:44

Ne e akcentot na Zaev tuku na tvoeto glupavo tvrdenje deka ne ja dobil zasluzhenata kazna. Vo prevod vie od KPOSM ste odluchile deka vashiot politichki protivnik e vinoven ushte pred da zavrshi sudskata postapka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Јун 17 2019, 19:49

Немаше судска постапка за Глобал затоа што претседателот на Република Македонија кој пред и после тој мандат беше претседател на СДСМ го помилува обвинетиот Заев. Колку што виде оваа година Дурловски не прифати амнестија и на суд докажа дека е невин во обвинението за тероризам. Заев не го направи тоа туку ја прифати амнестијата, а со самото тоа и вината.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Пон Јун 17 2019, 20:06

Сеедно дали имало постапка или не, ти си пишал "заслужената казна" со што си пресудил без да бидеш релевантен да го правиш тоа што пак јасно укажува дека зад твоето тврдење стои политичка а не правна мотивација.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Вто Јун 18 2019, 10:22

Веројатно не постои поактивен член на форумов што не напишал нешто слично, односно не обвинил некој не осуден за криминал, па не знам зошто секогаш јас имам специјален третман. Ако цитирам некоја вест што ќе се покаже за неточна ме обвинувате дека сум лажго. Не е лажго само тој што рече дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ. Ако ти причинува задоволство еве ќе се извинам за тоа што врз основа на видео снимката што судот ја отфрли како доказ. Мојата оценка е врз основа на тоа што го видов и слушнав на снимката достапна за јавноста,

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Вто Јун 18 2019, 10:45

Новинарот Героски вели дека добива закани меѓу другото и со обвинителството и ЗНМ.

https://plusinfo.mk/предупредувам-рекетарите-сакаат-да-г/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Вто Јун 18 2019, 11:32

Рекетарите се повикуваат на институција која нив треба да ги гони. Верувам дека ЈО за организиран криминал си ја знае работата и ќе постапи исправно.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Чет Јун 20 2019, 21:53

Gerovski so ushte edna kolumna. Znaejki deka toj e seriozen i vnimatelen chovek i so ogled na skoro jasnoto opishuvanje na likovite ne mozham a da ne se pridruzham na negoviot sovet, Zaev navistina mora pod itno da reagira i da go otkachi toj "kamen od vratot" kako shto pishuva Gerovski.

https://plusinfo.mk/%d0%b5%d0%b2%d0%b5-%d0%b7%d0%be%d1%88%d1%82%d0%be-%d0%b2%d0%bb%d0%b0%d1%81%d1%82%d0%b0-%d0%b5-%d0%b2%d0%be-%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%b8/
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пет Јун 21 2019, 08:06


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пет Јун 28 2019, 22:20

Нова бомба за криминал на партијата што ги загуби изборите, а владее со Македонија.

https://rutube.ru/video/0479cb7099c2e7a634e6c43d49267e2f/
https://expres.mk/gensekot-na-zaev-dogovara-sporen-tender-vreden-7-milioni-evra-audiotranskri_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Пет Јун 28 2019, 23:38

Сечено, лепено, монтирано, нема веродостојна анализа дали гласовите им припаѓаат на тие за кои се тврди и што е најважно незаконска и криминална снимка која не може да биде никаков доказ и нема никаква вредност на суд.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Нед Јун 30 2019, 21:12

Се разбира дека снимката не може да се користи како доказ, такво право имаше само СЈО до пред година и пол, но врз основа на неа лесно може да се обезбедат материјални докази. Лесно може и некој од учесниците во настанот да добие статус на заштитен сведок и спогодба за помала казна. Основно прашање е дали генералниот секретар на владата евентуално работел, ако случајот е реален, за своја сметка или по наредба на некој со повисока функција од него.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by OPOZICIONER Нед Јун 30 2019, 21:41

kako samo moze da zborish neshto shto nema dopirna tochka so realnosta ,i vladata izleze so demant i objasni plus kaza deka ke gi dostavi site dokumenti do obvinitelstvoto i se ke bide javno i transparentno
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 955
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by TRAJCHE Пон Jул 01 2019, 13:35

Ushte i Goce Delchev go stavash trendafile vo ovaa tema ?
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by SHARENI Пон Jул 01 2019, 15:14

Koga ke kaze Gero koi se ovie koki ,kiki ,baki ?
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 842
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пон Jул 01 2019, 18:34

TRAJCHE напиша:Ushte i Goce Delchev go stavash trendafile vo ovaa tema ?
Ако власта врши велепредавство или зела пари за да го прогласи Гоце Делчев за Бугарин, тоа е сигурно криминал.

Борјан Јовановски (Боки 13) самиот призна дека е еден од актерите во приказните на Геровски. Ако еден од доаените на македонското новинарство пишува со вистински имиња може да се соочи со тужба за клевета доколку тој самиот наместо обвинителството не обезбеди материјални докази. Нелегално снимени материјали се дозволени само за СЈО и се применуваат само против ВМРО. Дури и без проверка на автентичноста на снимката.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Вто Jул 02 2019, 21:48

Генералниот секретар на владата Драги Рашковски за кого излезе бомба дека можеби местел тендер за набавка на опрема за контрола на авио сообраќајот со нападите врз новинарите кои ја обелоденија аферата успеа да ги обедини ЗНМ и МАН и прв пат се случува и двете новинарски организации да осудат еден ист настан. Обично кога едните ќе зборуваат другите молчат.

https://expres.mk/znm-neprimeren-i-drzok-odnos-na-gen-sekot-rashkovski/
https://expres.mk/man-zakanite-na-rashkovski-se-direkten-politichki-pritisok/

Слична реакција и агенцијата.

https://expres.mk/avmu-go-citira-sovetot-na-evropa-zakanite-od-rashkovski-se-pritisok-vrz-mediumite/

Ќе проработи ли метлата или и метларот учествува во поделбата на вообичаените 10 до 15% што се спомнуваат во бомбата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Teo Вто Jул 02 2019, 22:01

Ne treba da cheka metla, sam treba da si dade ostavka.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Пет Jул 05 2019, 21:39

Рашковски бомба бр.2


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Luxor Пет Jул 05 2019, 21:45

Нешто доцниш со веста, снемавте интернет во штабот?

Има ли криминал во СДСМ IMG-20190705-214254-049
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6575
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by трендафил Саб Jул 06 2019, 22:02

Баш ме радува што си ме „претркал“ во борбата против извесниот криминал. Денес Рашковски повикува да се праша фирмата Леонардо дали тој им побарал мито. Ако фирмата дала мито, сигурно нема да го признае тоа, затоа што и давањето поткуп е криминал. Не само земањето.
Имаме и нова приказна за рекетарската група за која пишува Геровски. Се проширува бројот на учесници и се изнесува сомнеж дека е извршен обид за рекет врз мобиле оператор. Случај што наводно го истражува и ЕУ.

https://plusinfo.mk/рекетарска-сага-коки-се-обидел-да-изну/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11003
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Има ли криминал во СДСМ Empty Re: Има ли криминал во СДСМ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот