Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+16
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
20 posters

Страна 1 of 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:23

Овде ќе ги прикажеме лудите платеници, функционери и останати ширачи на паника од злосторничкото здружение за уништување на Македонија и македонците наречено според организација која се борела за Македонија и македонците а со која лудите од ВРО - ДПНЕ немаат никаква врска.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:26

Новата тактика за уништување на државата и народот осмислена во Будимпешта а спроведувана од членови на злосторничкото здружение во Македонија е ширење лажни вести и предизвикување хаос и паника во државата. Крајна цел е уништување на Македонија и престанок на нејзиното постоење како држава и на македонците како нација.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:28

Немаме намера да ги елаборираме и да докажуваме дека нивните тврдења се лага. Тоа се гледа и секој со макар малку мозок ќе го сфати тоа. Доволно е да ги посочиме непријателите на државата и нацијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:33

ЛАЖНА ВЕСТ Е ДЕКА ИМА 100 000 ОТПУШТЕНИ КОИ НЕМА ДА ЗЕМАТ ПЛАТА.
ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НЕМА НИКАКВИ ИНГЕРЕНЦИИ ВО ТАА ОБЛАСТ.
ЛУДАКОВ ШТО ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗЕМА ПЛАТА ОД БУЏЕТОТ.
ЗОШТО НЕ ГИ СПОМНУВА МИЛИОНЕРИТЕ ОД НЕГОВОТО ЗЛОСТОРНИЧКО ЗДРУЖЕНИЕ?

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2235
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:36

ИСТИОТ ЛУДАК ЗАБОРАВИЛ ДЕКА НАМЕСТО БОЛНИЦИ И ОПРЕМА НЕГОВИОТ ПАСТИР ГРАДЕШЕ ГИПСАНИ И СТИРОПОРНИ ФАСАДИ И СПОМЕНИЦИ НА МРТВИ ЛУЃЕ И ПРИТОА УКРАДЕ ПЕТ МИЛИЈАРДИ ЕВРА.
ЗНАЧИ ТВРДЕЊЕТО НА ЛУДАКОВ Е ЛАГА.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2236
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:39

И ОВОЈ ЛУДАК/ЧКА ШИРИ ЛАЖНА ВЕСТ. СЕ ТЕСТИРААТ СИТЕ СОМНИТЕЛНИ СЛУЧАИ. СВЕТСКОТО ИСКУСТВО ПОКАЖА ДЕКА ВРВОТ НА ЕПИДЕМИЈАТА ДОПРВА ДОАЃА.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2237
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 14:42

УШТЕ ЕДЕН ЛУДАК СО ЛАЖНИ ИНФОРМАЦИИ. СРЕЌА ШТО Е ЛУД ПА ЗАБОРАВИЛ ДЕКА ГРАНИЦИТЕ И ГРАНИЧНИТЕ ПРЕМИНИ СЕ ПОД НАДЛЕЖНОСТ НА МВР. ЗНАЧИ ЛИ ТОА ДЕКА ЗЛОСТОРНИЧКОТО ЗДРУЖЕНИЕ ГО ПУШТИЛО ПО ВОДА ЧУЛЕВ БИДЕЈКИ ЗА ИЗНЕНАДУВАЊЕ ВО СИТУАЦИЈАВА ПОКАЖУВА ЗДРАВ РАЗУМ И ЗАСЕГА ДОБРО СИ ЈА ВРШИ РАБОТАТА.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2238
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Zhane Пет Мар 20 2020, 14:55

Nema da uspees da postignes. Momentalno celoto rakovodstvo, site stabovi kako i celi redakcii na nivnite mediumi rabotat na produciranje lagi i manipulacii za predizvikuvanje strav, panika i nezadovolstvo kaj gragjanite i uste dvapati po tolku clenovi na koi im e vetena rabota vo administracija od po desetina profili gi sirat tie lagi na socijalnite mrezi.

Zhane

Број на мислења : 177
Join date : 2019-05-26

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 15:02

Барем ќе се обидам.
ЛУДАЦИТЕ ОД ВРО - ДПНЕ ГО НАПАЃААТ ФИЛИПЧЕ. ИМ ПРЕЧИ ШТО ПРОФЕСИОНАЛНО РАБОТИ И ГО СПРЕЧУВА ШИРЕЊЕТО НА ЕПИДЕМИЈАТА СО ШТО ИМ ГИ УНИШТУВА НАДЕЖИТЕ ДЕКА ЌЕ УСПЕАТ ДА ПРЕДИЗВИКААТ ХАОС ВО ДРЖАВАТА.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2239
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI Пет Мар 20 2020, 15:11

Eve dvajca gadovi koi pisuvaat kolumni so lagi, navredi i kleveti sakajki da predizvikaat kolaps oti mislat deka nivnite lesinarski osobini vo takvi uslovi najmnogu ke dojdat do izraz pa ke mozat poskapo da se prodadat.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2136
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI Пет Мар 20 2020, 15:14

Toj dolniot e Lupco Cvetanovski urednik na kuir a toj pogore e direktorot na alfa.
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI Пет Мар 20 2020, 15:21

Eve i kelaviot kriminalec i naracuvac na lustracii i sudski presudi laze. Rabotnicite ne se otpusteni tuku isprateni na kolektiven odmor vo vremetraenje od 14 dena.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2137
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пет Мар 20 2020, 15:44

Да не го заборавиме фејкњузерот и терористот кој упадна во парламент да ги убие лидерите и пратениците од партиите кои собраа мнозинство за формирање влада за да неговата небањата партија не падне од власт а потоа бараше амнестија со образложение дека во парламентот влегол да моча и со тоа потполно го заслужи алијасот мочко кој сега други обвинува за терање партиски агенди.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2316

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пет Мар 20 2020, 15:54

Наредниот месец луѓето и плата ќе земат и леб ќе имаат ама и ќе се сетат дека на говното Горан Костовски му плаќаат од нивни џеб а он јаде говна против државата и се обидува да ги фрли во паника и депресија со што ќе им го уништи животот за да одработи за небањатите што го вдомија во кабинетот на фикусот.ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2317

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Пет Мар 20 2020, 16:03

Eve sto go macelo mockoto.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2107
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Пет Мар 20 2020, 16:08

Obid za krevanje panika i sirenje lagi skrien zad prasanje. Arno mu odgovoril.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2108
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by TRAJCHE Пет Мар 20 2020, 16:11

Eve i ovaa sto sama sebe se narekuva mrsa objavuva lazni fotosopirani dokumenti za navodni otpustanja od rabota.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2109
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 675
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Мар 20 2020, 17:19

Dali ti iskazhuvash ludachka zhelba da bidesh baniran davajki kvalifikacii za forumot ili jas gresham?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Albatros Пет Мар 20 2020, 17:23

Nevistina se tvrdenjata za preporakite od SZO a procentot na zaboleni ne e nisto pogolem od ocekuvanoto. Zacuduva tvrdenjeto za nekakvi posledici. Ako zborime za ekonomski tie ke bea isti i so neprestano testiranje na site 2 milioni gragani. Ako zborime za zdravstvenite togas toa e uste edna nevistina zatoa sto za sreka zrtvi seuste nema. Da se nadevame deka taka i ke ostane.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Etj4sg10

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Пет Мар 20 2020, 17:32

Proekcija...psihijatriski termin za glupaci kako ovoj podolu koi svoite zhelbi ili zhelbite na odredena grupa na koja i pripagjaat gi pripishuvaat na drug/i.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2159
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Пет Мар 20 2020, 17:42

Nemam shto da dodadam.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2160
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Мар 20 2020, 18:06

ЕВЕ УШТЕ ЕДЕН ЛУДАК. ГИ ПУШТААТ ЕДЕН МЕСЕЦ ДОМА НА ПЛАТЕНО ОТСУСТВО ЗОШТО НЕ РАБОТАТ ФАБРИКИТЕ ОД КОИ НАБАВУВААТ ДЕЛОВИ. ШТО ДА ПРАВИ ВЛАДАТА, ДА ПОЧНЕ ДА ПРОИЗВЕДУВА ДЕЛОВИ? И КАКО ОВИЕ СЕ ИЛЈАДНИЦИ КОИ ОСТАНУВААТ БЕЗ РАБОТА ОСВЕН ВО ЛУДИОТ УМ НА ЛАЖГОТО?

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Img_2240
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Мар 20 2020, 18:28

А вие нелудаците мислите дека со вакво менаџирање на кризата пандемијата во Македонија ќе заврши за 30 дена?
Да потсетам на неколку изјави на Фикипќе во неколку дена. Прво изјави дека 50 респиратори ќе пристигнат до крајот на оваа недела, па вчера на прашање на новинарот на Инфомакс во врска со понудените цени изјави дека со прашањето се ширеле лажно вести и дека постапката за набавка уште не е завршена, денеска пак дека респираторите биле блокирани на граница во Бразил. Вие препаментнире што мислите, дали се аконтативно платен? Во меѓувреме очекуваме 200 вакви машини од Кина. Само портпаролот на владата Филипќе изгледа сака и транспортот да го плати Кинам па затоа истите не се стигнати во Македонија. Кина нели беше еден од нашите непријатели (заедно со Русија) па моравме да го смениме името и идентитетот на многу граѓани за да не спасуваат НАТО и ЕУ. ЕУ патем денес вели дека нема помош за Западен Балкан. Србија денес дозволи извоз на брашно за Македонија. Изгледа по логиката на нелудаците ни помагаат непријателите.
Нелудаците изгледа мислат дека Господ го црпнал нивниот лидер од нива во неговото село Муртино, па имаат божја заштита од вирусот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Пет Мар 20 2020, 18:38

Koga Atina p.n.e. bila napadnata atinjanite reshile da pobaraat pomosh od Sparta. Ispratile delegacija i na prashanjeto zoshto se dojdeni odgovorile so dolg govor poln prazni floskuli, poluvistini i donekade lagi. Koga go zavrshile govorot spartancite im rekle : „Ne mozheme da vi pomogneme, pochetokot na vashiot govor go zaboravivme a od krajot ne mozheme da sfatime shto sakate".

Sekoja slichnost so tvoeto pishuvanje e namerna.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Мар 20 2020, 19:38

Ќе го тргнам на страна тоа што некој хејтер мисли дека ако друг прогласи за лудак тој е автоматски паметен. На линкот подолу ја имаш целата приказна за набавката на респираторите. Не дај Боже утре да излезе дека се меопходни, а ги нема затоа што на некој евентуално му било поважно да дрпне милион евра отколку квалитетот и испораката на машините што можат да спасат животи.

https://infomax.mk/wp/видеои-сега-кога-се-е-јасно-министре-ф/

Патем не слушам за мерки за штедење ниту од владата, ниту од некоја општина и пренамена на средствата за борба против корона вирусот и последиците од него.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот