Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+16
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
20 posters

Страна 3 of 35 Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Мар 23 2020, 17:51

Џепарошот куртон латас шири лажни вести. Очајни се.ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2332ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2333

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пон Мар 23 2020, 18:16

Удбашите фатени на дело.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2247
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Мар 24 2020, 11:31

Немаат мозок стварно. Небањат вработен во МНАВ им диставил во белата шампита дека карго авион слетал на 19 март. И они преку Глупче веднаш конструираат лаги и теории на загивор инсинуирајки на криминал. Обид да профитираат од здравствената криза. Точно знаат што и зошто имало во авионот ама не смеат да кажат и затоз лажат. Џошто прку Глупче и Куракамишева не го прашаат Наќе? На аеродромот нема полиција? Немаат дополнителен заменик министер во финансии под чија контрола е царина? Ако нивните кодоши од мнав им јавиле за авионот тогаш сигурно и кодошите од мвр и царина си ја завршиле уште полесно работата. Зошто небањатите молчат и шират лаги преку Глупче платеникот од унгарски пари и нивниот правен гуру Куракамишева?ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2334

https://lider.com.mk/makedonija/misterijata-prodolzuva-vladata-ne-otkriva-shto-donese-avionot-od-viena/
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Мар 25 2020, 18:06

А бе дпне-оФци што е ова од вашиот Макрон? Оној што го величавте и му пушевте дека ставил вето за преговори на Македонија во октомври. Се сеќавате како му го лижевте газот на неговиот телал Тимоње кој шеташе низ Македонија и сереше правдајки го својот газда Макрон? Како го правдавте нивното антимакедонско делување тврдејки дека се во право што ги блокираат преговорите иако цела Европа тврдеше спротивно? Е па еве колку вредат тие морони на кои им се пикавте длабоко во шупак. Аргументирано од порталот на вашата Славица.
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2256
ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2257

И сега би сакал да ве прашам дпне-оФци зошто повторно и во оваа криза сте против сопствениот народ? Зошто пласирате лажни вести дека владата и Филипче биле неспособни да се справат со кризата? Зошто вашите Жмицко, Стоилковски и Јанушев јавно лажат дека македонските лекари немале опрема и голораки (каква колосална глупост) се бореле против короната? Излегол еден лекар да каже дека немаме опрема? Или барем да каже дека нема услови за работа? Вашите оФчари не се бројат во оваа група, доктори не се ама докажани лажливци се. Додека цел свет ни оддава признание дека и покрај вашите опструкции сме меѓу земјите што најуспешно се справуваат со кризата вие како и секогаш повторно докажавте дека сте најголеми душмани на македонците.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Чет Мар 26 2020, 20:45

Бардовци, Негорци, се слушаме? Или експертот Наќе требаше да биде одговорен за ова?ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2259
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Чет Мар 26 2020, 22:43

sekoja chest ...ubava anketa ...samo taka da prodolzi  vladata

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Мар 28 2020, 14:25

Приватни лица печатеа на 3Д принтери визири за лекарите на сопствена иницијатива. Портпаролот Филипче мисли само на конференциите за печат на кои бега од незгодни прашања на новинари што не се на платниот список на СДСМ или Сорос и одговара на прашања што самиот си ги поставува. Матичните лекари дури сега добија маски откако ги добивме како милостина од странски земји. Цената на респиратори требаше да биде со заработка од милион евра за СДСМ, а од секој тест за корона се крадат по 60 евра споредено со цените на приватните болници (кои наплаќаат поскапо за своите услуги од јавното здравство, што е нормално затоа што немаат инфраструктура подарена од народот. Неколку недели се дозволуваше влез од кризните жаришта без изолација. Треба ли да напишам уште нешто за однесувањето на власта кон кризата?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by osa Саб Мар 28 2020, 14:41

трендафил напиша:Приватни лица печатеа на 3Д принтери визири за лекарите на сопствена иницијатива. Портпаролот Филипче мисли само на конференциите за печат на кои бега од незгодни прашања на новинари што не се на платниот список на СДСМ или Сорос и одговара на прашања што самиот си ги поставува. Матичните лекари дури сега добија маски откако ги добивме како милостина од странски земји. Цената на респиратори требаше да биде со заработка од милион евра за СДСМ, а од секој тест за корона се крадат по 60 евра споредено со цените на приватните болници (кои наплаќаат поскапо за своите услуги од јавното здравство, што е нормално затоа што немаат инфраструктура подарена од народот. Неколку недели се дозволуваше влез од кризните жаришта без изолација. Треба ли да напишам уште нешто за однесувањето на власта кон кризата?
prvo tresete gluposti deka nikoj ne ni pomaga ...sega velish milostinja ...daj odluchise dali e dobro ili ne shto imame maski ....zarem drugite drzavi i oni imaat MILOSTINA ..sramota stvarmo ...zoshto treba matichnite da dobijat maski ? oni se poseben subjekt -koncesioneri i sami trebashe da si nabavat a ne da chekaat od vladata i sega vashite koncesioneri matichni (poshto u vashe vreme gi zazemaa site ordinacii za mali pari plus i pacientite gi zemaa na toj nachin)za shto ke dobijat kapitacija po pacient ? i kade ke odat tie pari vo dpmne ke doniraat za izbori taka?...okolu testovite kaza jasno ministerot ama ti kade mozesh da razberesh ....koga ke zagusti vo privatnite odma odat vo drzavnite bolnici ...ne e eden sluchaj kade veli :nemozeshe timot od remedika (sostaven od dvajca trojca kolku se zbrale )da go reshi problemot i pacientot e prefrlen na klinikata vo kompleks majka tereza .....a tamu ima i tim i aparatura i se ,a toa koshta poskapo

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16413
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Мар 28 2020, 15:34

Матичните требаше да добијат маски затоа што СДСМ им ги префрли сите надлежности за лечење на сите болни освен тие од корона и најтешките случаи. Нормална држава ќе обезбедеше маски и за населението во време кога малопродажна цена им беше неколку денари по парче. Клиничкиот центар е на највисоко здравствено ниво, барем така беше пред доаѓањето на Заеви на власт. Порано немаше случаи пациенти да се разболуваат од доктор, како што имаме сега. Имаме и очигледни примери за обид за кражба кога се работи за респираторите и за злоупотреба на пари кога се работи за тестовите. Ако некој наплаќа 1.200 денари за тест нормално е понекогаш да испрати пациент во болница што наплаќа 4.950 денари за истата услуга. Дали сакаш да кажеш дека нема пациенти што од јавното здравство се препраќаат во приватните клиники, што би рекле и обратен процес. Или за тоа не ви зборуваат во штабот. Мислиш ли и дека нема лудаци во СДСМ, како што е насловот на оваа тема според фашистичките параметри според кои секој што не го поддржува фирерот не е здрав.

Дали Заеви имаат донирано нешто за здравството или се можеби зафатени со местење на законите за да дрпнат што повеќе народни пари за своите фирми и фирмите на нивниот бизнис партнер Сашо Мијалков.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Саб Мар 28 2020, 15:54

Trendafile, gledam upormo verglash za cenata na testovite za COVID-19. Pa bidejki si takov ekspert verojatmo znaesh ds mi odgovorish na nemolku prashanjs.
1. Primeroci od shto analiziraat testovite koi gi koristat Sistina i Filip vtori?
2. Shto tie testovi detektiraat vo analiziranite primeroci?
3. Koj nachin na analiza se koristi pri toa testiranje?
4. Primeroci od shto analiziraat testovite vo drzhavna?
5. Shto detektiraat testovite vo drzhavna?
6. Koj nachin na analiza se koristi vo drzhavna?
7. Koga e napravena metodologijata za chinenje na analizite, takvi kakvi shto pravi drzhavna?
8. Dali spored pravilata na SZO rezultatite od testiranjata od tipot shto gi pravat Sistina i Filip vtori moraat da se potvrdat so testiranje od tipot shto se pravi vo drzhavna?
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Мар 28 2020, 17:28

Ќе ти одговорам индиректно. Бугарија ги набавува истите тестови како тие во Институтот за јавно здравје (не во државна) по 15,50 евра (950 денари). Тестовите во Систина се различни од тие кај Жан Митрев и ИЈЗ и детектираат присуство на антитела. Ако има антитела значи или дека пациентот е болен или дека бил болен. Бидејќи кај нас болеста не е присутна подолго време до сега немало случај некој да е позитивен, а да оздравел, но тој што е позитивен, само тој, пожелно е да се провери со поскапиот тест. Се добива и во време и во пари. А времето кај пандемијата е пресудно. Парите не се толку големи. Не ќе беа посебно ако не влеговме во пандемијата со буџетски дефицит направен за изборна корупција.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Саб Мар 28 2020, 18:33

Posredno ili ne si izlazhal ili mozhebi imash pogreshni informacii za testovite vo Filip vtori. I tie spagaat vo takanarechenite rapid testovi kako onie vo Sistina, se izveduvaat na primerok od krv i pokazhuvaat prisustvo na antitela. Testovite vo drzhavna se izveduvaat na primerok od bris, kade vo procesot RNK se konvertira vo DNK i vo nea se potvrduva prisustvoto na samiot virus. Toa se RT-PCR testovi koi se stoprocentno sigurni. Razlikata vo cena se javuva zaradi razlichnata metodologija na obrabotka.
Ne vidov dokaz deka Bugarija sproveduva RT-PCR testovi po istata cena po koja gi nabavuva. Inaku nabavnata cena na testovite vo drzhavna e 1200 denari.

PS. Teshka glupokja e toa za budzetskiot deficit.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Саб Апр 04 2020, 20:16

Обид на вро дпне лудаците помошта за загрозените семејства од страна на Заев и некои други ситуирани членови на СДСМ да ја прикажат како предизборна корупција. Нека им каже некој на лудациве дека изборите се одложени и тоа не може да биде оправдувања што нивната луда секта наместо да помогне шири лажни вести со цел што повеќе граѓани да се разболат и умрат. А народот за нивната злоба ќе им се заблагодари на изборите кога и да се одржат.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Апр 07 2020, 16:39

Какво неверојатно лудило.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Evas1x10
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by cvetka Вто Апр 07 2020, 18:59

Ne mi se veruva deka blesaviot misli deka Zaev i SDSM bile na vlast vo 2014. Verojatno od nekoj vmrovski stab plasirale stara vest sakajki da ja ocrnat segasnava vlast i ovoj bez da proveri se istrcal.

cvetka

Број на мислења : 244
Join date : 2019-05-30

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Чет Апр 09 2020, 15:41

Уште еден силен аргумент зошто лудите психопати од дпне не смеат да дојдат на власт.


ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Evj1w211
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Апр 10 2020, 17:50

Ете тие се тие мајмунски гени на членов на дпне оФците. Со мајмунскиот мозок не може да сфати дека постои статистика и лесно се докажува дека платите се зголемени а уште потешко му е со тие мајмунски гени во себе да разбере што е девалвација.ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2280
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Апр 10 2020, 17:56

А колкава е според ДЗС просечната плата за март 2020 година. Според сите сознанија таа е намалена и помала од просечната плата што СДСМ ја наследи од ВМРО. Што велат лудаците од СДСМ?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Апр 10 2020, 18:16

Морам да ги информирам лудаците од дпне дека просечната плата за март 2020 не е се уште пресметана од ДЗС. Веројатно ќе биде намалена затоа што половина стопанство не работи заради пандемијата која лудите дпне оФци се обидуваат да ја искористат за добивање на политички поени врз болеста и смртта на нивни сограѓани.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Albatros Пет Апр 10 2020, 18:45

Toa sto likot go napisal na silikata e prosta partiska manipulacija. Od doaganjeto na sdsm na vlast platite belezat zgolemuvanje. Toa pred se se dolzi na nedostatokot na rabotna sila na pazarot na trud, pokacuvanjeto na minimalnata plata i pokacuvanjata na platite vo administracijata. Verojatnoto namaluvanje na prosecnata plata za mart ne e povrzano so nikakvo dejstvo na sdsm tuku so pojavata na koronata vo Evropa vklucitelno i Makedonija kade prviot slucaj bese registriran na 26 fevruari. Ako veke odime vo detali od 3 januari vo Makedonija vladee tehnicka vlada vo koj ucestvo ima i partijata koja likot ocevidno ja zastapuva. Inflacijata vo Makedonija barem vo poslednite 15 godini se dvizi vo granicite od 2 do 3 % sto e sosema normalno. Poslednata devalvacija se sluci vo 1997 godina i toa tvrdenje e cista moronstina, isto kako i tvrdenjeto za zadolzuvanje, zatoa sto sekoja dosegasna vlada predviduvala deficit vo budzetot i go dopolnuvala so krediti redovno sekoja godina. Realizacijata na budzetot za januari i fevruari bese vo granicite na predvidenoto pa i toa tvrdenje e lazno, zatoa sto padot na realizacijata povtorno se dolzi na pandemijata a ne na vlasta vo koja da povtorime ucestvuva i vmro.

Albatros

Број на мислења : 821
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Апр 14 2020, 00:04

Лудата дпне оФца докажува дека има помалку мозок од инсектот чие име го избрал за ник. Ете такви идиоти како мрав ќе ви ја кројат судбината ако на денот на изборите не излезете масовно да гласате за СДСМ.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2285ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2286
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Апр 14 2020, 17:25

Новиот план на вро дпне за дестабилизација на државата пласиран преку лудиот Чиз во кој предвидуваат масовно инфицирање и умирање на македонците за да можат да лажат дека СДСМ се виновни за тоа. Или поточно:„ние лудите дпне оФци сме загрижени вие граѓаните да не умрете од глад (опасност која е непостоечка) и затоа сакаме да излезете на масовни собири не почитувајки ги препораките на МЗ и да се заразите и умрете од корона (за што постои голема веројатност) за да можеме преку вашите мртви тела да дојдеме на власт".

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Img_2292
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Апр 29 2020, 16:10

Е ова се говадата небањати, без срам и образ ја гледаат јавноста у очи и лажат дека некој друг по наредба на некој трет лаже. Небањатиот Димче му се пика безобразно у шупак на Жмицко иако на видеото се гледа дека обезбедувањето на офчарот му Жмицко носи заштитни ракавици и маски. А самиот Чулев изјави дека единствен доказ му е изјава на вработена во теретаната. Кривично ќе одговараат и Жмицко и Чулев, Жмицко за загрозување на јавното здравје а Чулев заради злоупотреба на полицијата за партиски цели.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДССМ-ЌЕ

Пишување by трендафил Сре Апр 29 2020, 22:33

Во изјавата на Чулев се споменува и видео надзорот и повеќе од една изјава на вработен.

https://www.facebook.com/NakjeChulev/posts/153581739501962

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Апр 30 2020, 12:25

ДПМНЕ ОПЕТ НА СТАРО

Шо да кажам, Груески уште живее во нив, тамам мислев да не гласам на избори и сеа ме натераа пак да гласам..........

_________________
Да ја подржуваш Русија е исто како да ја подржуваш Бугарија во спорот со нас.
defo
defo

Број на мислења : 3423
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 3 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 35 Previous  1, 2, 3, 4 ... 19 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот