Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стари лаги од дпне

+9
PRVOBOREC
SHARENI
defo
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
OPOZICIONER
Luxor
13 posters

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Стари лаги од дпне Empty Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 01 2019, 10:56

Пак лажат дури сушат. Се обидуваат старата тактика демек водиме многу пред СДСМ да им ја продадат на неопределените и да си го охрабрат членството. Со нарачани анкети од нивни ПР агенции го манипулираат народот.

Прво преку маркет вижн на соработникот напастирот Цветиновски објавија дека водат 1,5 % за потоа преку ипис на нивниот Божиновски за само 24 часа тој %  да го качат на 3%. И на крајот во соопштение да тврдат дека разликата е 6%. Да не ги спомнувам манипулациите со бројките на двете нивни агенции.  Ниту имаат водство ниту пак рејтингот ом е качен, Заев и СДСМ убедливо водат и победата им е загарантирана.

Стари лаги од дпне Img_2054
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 01 2019, 11:07

Еве ги и анкетите што беа објавени. На ниедна го нема податокот за маргинална грешка која кај овие две агенции изнесува 3%.

Стари лаги од дпне Mkd-4310
Стари лаги од дпне Images11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Вто Окт 01 2019, 11:32

Чудно како дпне-оФците сами себе се лажат и си веруваат. ИПИС за Сител има различни проценти од анкетата на Маркет висион за МКД. Сепак и двете агенции излажале со приближно иста предност за дпне. Договор куќа гради а стопати повторена лага од различни извори станува вистина. Ама народот не е будала ова лажење ќе им се удри од глава.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Вто Окт 01 2019, 11:34

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Саб Окт 05 2019, 09:28

Уште една бесрамна лага од небањатите. Владата ниту доделува ниту укинува социјална понош. Целта е да се прикаже дека во Македонија владее сиронаштија а владата ги малтретира сиромашните и воедно да се прикаже грижа на небањатите за бедните која се разбира е лажна. Обидот се сведува пред се да се оцрни министерката Царовска која направи за социјалците повеќе од сите досегшни министри заедно, од осамостојувањето до денес.

Стари лаги од дпне Img_2055

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Вто Окт 15 2019, 11:44

Milosovski pak laze za dobivanjeto datum. Tvrdi deka Danska, Holandija i Spanija delumno ja poddrzale Francija sto e golema laga. Tocnoto napisano e deka Makron e izoliran a trite drugi spomnati zemji sepak dale poddrska i za Albanija.

Стари лаги од дпне 110
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 15:28

Уште ли сметаш дека Милошевски не ја кажал вистината???
Бидејќи не смеам да ги споменам модераторите за да не бидам баниран, да прашам има ли некој друг на форумов да го смени насловот кој го содржи најпримитивниот и најчест во употреба збор од говорот на омраза - небањати.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 15:33

Ti znaesh germanski? Ako da, togash nema potreba da prashuvash neli? Ako ne, sekogash postoi google translate pa kje ti se razjasni.
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Саб Окт 19 2019, 17:18

трендафил напиша:Уште ли сметаш дека Милошевски не ја кажал вистината???
Бидејќи не смеам да ги споменам модераторите за да не бидам баниран, да прашам има ли некој друг на форумов да го смени насловот кој го содржи најпримитивниот и најчест во употреба збор од говорот на омраза - небањати.

Еве кога ќе се обратиш учтиво веднаш ќе ти ја исполнам желбата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Стари вистини од ВМРО

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 17:30

Благодарам на политичката неутралност што како модератор ја спроведуваш на форумов.

Во врска со статусот на Милошевски не го ни читав текстот на ЦДФ туку коментирав според реалните настани случени по пишувањето на тој статус. Дека ни е одземен датумот за преговори ако Заев не лажеше дека сме го добиле минатата година или дека не сме го добиле доколку лажеше. Ни во 2009 година немаше повеќе земји туку една, Грција, што не блокираше. Фактот е дека ниту тогаш ниту сега нема да добиеме датум. Останува дека си го сменивме името за кандидатура за членство во НАТО (за која се надевам дека ќе помине, но никогаш не се знае), а дека тоа е помалку важно за членството во ЕУ. Кога ќе добиеме датум, ќе имаме проблеми пред се со Бугарија но и со Грција кои ќе уценуваат на одредени поглавја за да изнудат повеќе.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 17:38

Na tvoe mesto bi se koncentriral na izborite a ne na datumot...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 17:41

За избори ќе мислам кога ќе се распишат. Што ќе мислам од сега на избори ако бидат следната година во ова време.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 17:44

Mozhe da bidat i vo dekemvri ako mnozinstvoto se dogovori da se raspushti parlamentot...Otidoa togash vashite sto dena vlada vo nepovrat...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 18:00

Знам дека размислувате за такво нешто, но ве следи Макрон. Го нема ни Бејли.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 18:13

Koj go prashuva Makron za bilo shto...Ima naprolet lokalni pa kje treba povekje da sledi shto pravi Le Pen koja mu dishe vo vratot...Plus shto ustavot go dozvoluva toa...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 20:38

Партијата на Ле Пен е десничарска, блиска до ВМРО, па веројатно би го прифатила лобирањето на најголемата партија во Македонија и би гласала за датум за преговори на Македонија. За разлика од левичарот , социјал-либералот Емануел Макрон.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 21:39

Le Pen e krajna desnica...I jasno se izjasnuva protiv proshiruvanje na unijata...Makron zatoa i blokirashe nadevajki se deka taka ke i odzeme del od glasovite...
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 20 2019, 11:01

Мислев дека италијанските куртон платенички медиуми се сепак подобри од нашите но тие да ти биле за никаде. Ла верита и Гајзерт се обиделе да склепаат некаква приказна и се изгубиле во лавиринтот. Обрнете внимание на датумот.

Во ноември 2018 година Силјан Мицевски, човекот што се занимава со градежништво, на една стара госпоѓа, Лилјана Тодоровска ѝ платил 750 илјади евра за една брилијантна идеја за изградба на пензионерски домови. Госпоѓата кога ги примила парите на сметка, во банката била придружувана од двајца претставници на Меѓународниот сојуз, кои ја земале целата сума и потоа исчезнале со парите. Во овој случај, официјално под истрага се таткото на Боки 13 и Јасна Мандиќ, потпретседателката на Меѓународен сојуз.

А сега гледајте и читајте ги глупостите.

„За време на нашето истражување  добивме потврда дека Управата за финансиско разузнавање (УФР), сомневајќи се на некои незаконски дејства при трансакцијата на парите на Силјан Мицевски, го замрзнала плаќањето пд 750.000 евра извршено во корист на Тодоровска. Почитувајќи ги легалните процедури, УФР за потенцијалното кривично дело уредно го известило Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, на чие чело е обвинителката Вилма Русковска. Таа тогаш го имала целото право да определи притвор на неопределено време и да почне истрага“Довде се убаво но.......ова не е ништо ново ниту спектакуларно освен што словенечкиот куртон новинар лаже дека тоа е негово откритие. Телевизија Телма ова истото го објавува на 5 август 2019. криминалецот Гајзер закаснил неколку месеци со конструкцијата чија цел е единствено да се вмеша Заев во случајот што и го прави на многу идиотски начин.Сепак, според нашите информации, пишува новинарот на Ла верита Ларис Кајзер, а и од сведочењето на обвинителот Наум Пановски пред републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески, следниот ден Заев лично ја побарал Русковска наредувајќи ѝ да ги одблокира парите.

Ова е од Телма.

Спорните 720 илјади евра по уплатата на сметка на пензионерката биле замрзнати од обвинителството и финансиската полиција, но по истрагата биле ослободени затоа што сите инволвирани тврделе дека станува збор за надежен проект со пензионерски домови.

Исто и ова, и како што гледате само се потврдува тезата од изјавите за јавност на самите учесници дека во истрагата тие навистина тврделе дека парите се проект со пензионерски домови.

Силјан Мицевски од ГП Пелистер смета дека не бил измамен туку дека верувал во идејата. Првин планирале да градат европски центар за возарсни лица во Охрид, но тамошниот градоначалник Јовановски починал ненадејно. Парите ги префрлил на име на Тодоровска затоа што знаел дека е нејзина идеја. Доколку не се реализра проектот ќе бара поврат на парите кои досега ги дал.

Телма се ова го објавува во август а лажливецот од словенија кој е обвинет за измами во неговата родна земја без никакви докази се обидува во аферата да го инволвира и премиерот затоа што мора да ги одработи парите од Будимпешта.

Се поставува прашањето за обвинителот Наум Пановски. Според словенечкиот морон тој самоиницијативно, го јадела совеста замисли, отишол кај Јовевски и се му раскажал.

Обвинителот Пановски самоиницијативно, борејќи се со сопствената совест, во август му ги раскажал фактите што ги знаеше на државниот обвинител.

Како Пановски ги знаел "фактите" е непознато. Дали тој присуствувал на разговорот, дали некој му го кажал тоа или Гајзер само измислува не е важно, важно тој своите лаги во италијанскиот куртон ги прогласил за факти при што се обидел да ги обвини сите кои им пречат на Жмицко и небањатите, а тоа се Заев, Русковска и Јовевски. Се разбира можно е и Пановски воопшто ништо да не знае и е само колатерална штета на лагите на италијанскиот куртон медиум.

Целта е јасна, тие дури и не ја кријат не сфаќајки дека токму тоа што се обидуваат да го направат го прави Заев посилен. Македонците не се будали па да не знаат да соберат два и два и да донесат свои заклучоци па мора да чекаат куртон медиумот Ла Верита и криминалецот од Словенија Гајзер да им кажуваат што да мислат.

Приказни како оваа со никакви докази и користење поточно крадење материјали од македонски медиуми секој мпоже да измисли. Па така еве мене ме гризе совеста и морам да ги кажам "фактите што ги знам". Груевски и Жмицко се сретнале со Гајзер двапати. Еднаш во Будимпешта заедно и еднаш во Загреб на која средба Груевски не присуствувал. Жмицко однел тоа што успеале да украдат од обвинителството и што беше објавено и е крунски доказ дека Заев не е инволвиран. Љупче Златев и оној Митовски од Инфомакс се генијалци за будалата Гајзер кој со секој обид да го вмеша Заев во случајот само повеќе ја докажува неговата невиност.

Но ова кажува уште нешто, небањатите се плашат, стравот од избори е всаден во нив, доказ за тоа е дека овој напис со стари веќе објавувани материјали по македонските медиуми со додадени лажни конструкции го пуштаат сега во паника дека ќе ги изгубат изборите што премиерот ги најави. Во стравот очите се големи па прават моронски обиди некако да се спасат. За среќа тие обиди само повеќе ја зацврстуваат позицијата на власта и на премиерот Заев а небањатите со такви идиотштини си прават штета сами на себе.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 20 2019, 12:11

Стигна потврдата дека криминалецот од Словенија и куртон медиумот од Италија лажат во интерес на небањатите. Уште еден доказ дека наместо да му наштетат небањатите само ја зацврстуваат позицијата на премиерот Заев. Како то Заев се јавил на Русковска која во тоа време воопшто не била шеф на обвинителството за организиран криминал и и наредил да ги одблокира парите кои веќе една година биле исплатени знаат само идиотите кои целава приказна се обидоа да ја продадат како вистина.

Ниту сум дал таков исказ пред обвинителот Љубомир Јовески, ниту Вилма Рускоска била шеф на Основното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во периодот кога беа блокирани и деблокирани посочените средства, ниту по нечија наредба биле одмрзнати за 48 часа, напротив без блокирани неколку месеци.
Ова за Дојче веле го изјави обвинителот Наум Пановски откако италијанскиот весник „Ла верита" објави дека тој „сведочел пред републичкиот јавен обвинител, Љубомир Јовески, дека (по блокирањето на парите за пензионерката Тодоровска уплатени од ГП „Пелистер“ – н.з) следниот ден Заев лично ја побарал Русковска наредувајќи ѝ да ги одблокира парите".

Тврдењата на „Ла Верита“ воопшто не соодветствуваат со фактите. Рускоска беше избрана за шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција на 14-ти ноември 2018 година.  

„Ла верита“ пишува дека дека „во ноември 2018 година Силјан Мицевски, човекот што се занимава со градежништво, на една стара госпоѓа, Лилјана Тодоровска ѝ платил 750 илјади евра за една брилијантна идеја за изградба на пензионерски домови".

Но, парите на Тодоровска (719.000 евра) не и биле префрлени во ноември 2018 година како што наведува италијанскиот весник, туку една година претходно - ноември 2017 година. Истите биле деблокирани речиси по шестмесеча истрага - на 12-ти април 2018 година, а подигнати од Тодоровска следниот ден. Тоа е точно седум месеци пред Рускоска да биде назначена за шеф на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, кое во тој период имаше назначено вршител на должноста - обвинителката Гордана Самаќоска.

https://www.dw.com/mk/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BC-%D0%BF%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B2-%D0%BB%D0%B0-%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B0-%D0%BF%D0%B8%D1%88%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B0%D0%B3%D0%B8/a-50905886?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пон Окт 21 2019, 09:31

Стари лаги од дпне 125
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пон Окт 28 2019, 19:56

Изгледа дека единствената вистина во Македонија е дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ, затоа што тоа го говореа Заев и СМРДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пет Ное 15 2019, 10:36

Ова е Виктор Грозданов, небањат лажливец.  Излажал уште штом зинал, т.е. го напишал првиот ред од лажната конструкција што тој ја нарекува колумна.

Стари лаги од дпне Img_2061

А ова се вистинските основачи на партијата на небањатите  лажливи криминалци.

Стари лаги од дпне 41632310
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пет Ное 15 2019, 20:03

Според тогашниот закон како основачи можеа да се потпишат само жители на Социјалистичка Република Македонија. Да не си заслепен од омраза ќе видеше дека во списокот го нема ниту Драган Богдановски, на пример. На списокот се формално потпишани основачи, а ги нема сите идеолошки татковци на ВМРО-ДПМНЕ.
Тажно е кога некој што не пишува за лагите дека сме добиле датум за преговори со ЕУ или за лажното прашање на референдумот дека Преспанскиот договор тоа го обезбедува и другите според некои 98% лажни ветувања од програмата со која загуби на изборите но со притисок на странци дојде на власт СДСМ и не ги исполни.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Пет Ное 15 2019, 20:09

Imash mal problem Trendafile, Toni Shanac i Aleksandar Mitivski velat deka treba da ti pluknat vo ustata lazhliva.

Стари лаги од дпне Img_2084

Стари лаги од дпне Img_2085


https://infomax.mk/wp/ова-се-основачите-на-вмро-дпмне-сите/
Teo
Teo

Број на мислења : 5088
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пет Ное 15 2019, 20:15

Тони мисли на лакташите кои сакаат да се прикажат како основачи за да искористат нешто. На списокоѕ има и луѓе што си ги продадоа акциите. Љубчо Герогиевски на пример му се продаде на Зоран Заев.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот