Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стари лаги од дпне

+9
PRVOBOREC
SHARENI
defo
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
OPOZICIONER
Luxor
13 posters

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Пет Ное 15, 2019 8:19 pm

Jasno pishuva, site koi ne se na spisokot lazhat, zatoa ne se obiduvaj so spinovi. Izgleda glupo koga se koprcash potonat do gusha vo kal.

Teo напиша:Imash mal problem Trendafile, Toni Shanac i Aleksandar Mitivski velat deka treba da ti pluknat vo ustata lazhliva.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2084

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2085


https://infomax.mk/wp/ова-се-основачите-на-вмро-дпмне-сите/
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пет Ное 15, 2019 9:10 pm

ВМРО е основано во Минхен на состанокот од 31 мај до 2 јуни 1990 година. Се по тоа се само формалности и проширување на партијата. Ме изненадува непознавање на македонската историја од пред неполни 3 децении.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Пет Ное 15, 2019 9:34 pm

Nemoj ti mene prikazni sega, jasno ti e napishano. Osven ako tvrdish deka Shanac i pobeguljata od OM lazhat. Sepak tie se po informirani od tebe a Shanac e i del od rakovodstvoto. Zatoa ako ne sakash da ti „plukaat vo lazhlivata usta” toa raschisti go so niv.
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Вто Ное 19, 2019 6:19 pm

Не кажувам приказни туку историски факти од времето на кое сум жив сведок. Не сум активен на Твитер или Фејсбук па не контактирам со Тони Михајловски или некој друг, па пренеси му ти што напишав на нашиов форум.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Teo Вто Ное 19, 2019 6:22 pm

Bravo Trendafile, pa ti si bil vo Minhen koga e formirano dpsmne. Kako toa Shanac i pobeguljata te ispushtile od spisokot i sakaat da ti plukaat vo usta. 😂😂😂
Teo
Teo

Број на мислења : 5054
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Чет Ное 21, 2019 10:58 pm

Гнасиве од „денешен" се нарекуваат новинари а всушност се лешинари кои не бираат средства и искористуваат човечки судбини да ги наклеветат политичките противници.

Макрадули не „рекламира“ мустаќи, туку како и секој нормален и сочувствителен човек секој ноември пушта мустаќи во склоп на светската акција movember за подигање на свеста и борба против ракот на простата.

И како сега да им веруваш на лешинарите од „денешен“ дека се загрижени за здравјето и чистиот воздух на своите сограѓани кога исмеваат поддршка за дел од тие исти сограѓани кои се борат со рак.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2121
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пет Ное 22, 2019 11:43 am

Бадијала пушта мустаќи ако не го прочисти воздухот. Иако, да потсетам тој е заменик, а министерството има и министер кој изгледа цело време бадијала го плаќаме, затоа што Макрадули секаде го претставува министерството. На едноставно прашање, дали воздухот сега е почист отколку пред доаѓањето на СДСМ на власт, одговорот е НЕ. и како за се ЌЕ биде. Епа кога ЌЕ почне воздухот да станува почист ќе ја поддржам работата на власта која и да биде во моментот.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пет Ное 22, 2019 12:01 pm

Поддршка за болните од рак на простата за тебе е бадијала? Не ти беше срам да го напишеш тоа? Упс, заборавив, бие дпне-оФците докажано сте спремни да газите преку лешови само да се докопате до власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пет Ное 22, 2019 1:05 pm

Со намалување на загаденоста би се намалил бројот на заболени од рак вклучувајќи ги и тие со рак на простата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пет Ное 22, 2019 1:11 pm

Па зошто не ја намаливте за 11 години на власт? СДСМ барем презема нешто, вие само лажевте дека преземате. А дека сте бедни лешинари докажав, од тоа бегање нема.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пет Ное 22, 2019 8:14 pm

Каква леснотија на лажење. Распрашај се кога беа воведени интегрираните дозволи за индустријата. Кога беше воведено автоматско објавување на податоците за загаденост во реално време и беа поставени мерни станици во сите поголеми градови? Сега власта има купено маски но не ги дели затоа што се малку и не знае како да ги подели, а да не се створи револт кај поголемиот дел од населението.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пет Ное 22, 2019 11:42 pm

Што има да се распрашувам, јасно е дека сте лешинари кои од светска акција за борба против рак правите пародија. Среќа луѓе читаат и сфаќаат колу сте бездушни во лудачката желба да дојдете на власт.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Саб Ное 23, 2019 11:47 am

Небањатите лажливци  пак се обидуваат.

Стари лаги од дпне - Page 2 Ekdgr410

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Саб Ное 23, 2019 11:58 am

Еве уште еднаш долу што напишав и без трошка срам бев нападнат за наводно лажење. Што од напишаното не е точно. По што заклучи дека сите што не знаат за врската на брковите и ракот на простата се лудаци. Може ли човек што не е заслепен со омраза да изведе таков заклучок. Сакате ли да ме убедите дека министерот за здравство и премиерот не ја поддржуваат борбата против рак на простата затоа што не носат бркови.

Каква леснотија на лажење. Распрашај се кога беа воведени интегрираните дозволи за индустријата. Кога беше воведено автоматско објавување на податоците за загаденост во реално време и беа поставени мерни станици во сите поголеми градови? Сега власта има купено маски но не ги дели затоа што се малку и не знае како да ги подели, а да не се створи револт кај поголемиот дел од населението.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9178
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Саб Ное 23, 2019 1:36 pm

Како не знаеш кога јас фино објаснив а ти продолжи да ги браниш лешинарите со што практично се вклучи во нивно друштво.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6229
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 05, 2019 5:52 pm

Небањати лажливци.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2098

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 08, 2019 8:22 pm

Дијабетичарите со поддршка за владата и против небањатите кои со пари на граѓаните купуваа инсулин со сомнителен квалитет за да можат да украдат што повеќе и што дури и од опозиција сакаат да ги убиваат дијабетичарите.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2100

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2101
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 12, 2019 10:33 am

Гнаси небањати.

Стари лаги од дпне - Page 2 Zombod10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 13, 2019 1:25 pm

Ова за вас е небањати, вие сте тие квази патриоти со бугарски пасоши.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2107

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Нед Дек 15, 2019 6:31 pm

Кога небањат сака да излаже во корист на својата партија ама е полуписмен и не знае математика.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2108Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2109

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 16, 2019 4:47 pm

Уште еден обид глупостите на небањатите да се припишат на СДСМ. Овој пат Бетмен Серит се усра.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пет Дек 20, 2019 6:00 pm

Небањатите пак го изедоа немиен.

Стари лаги од дпне - Page 2 2019_110

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пон Дек 23, 2019 2:10 pm

Како гомново небањато лаже. Судија назначен од неговите небањати намерно ја прекршувал постапката за да можат судиите од апелација исто избрани од небањатите да ја поништат пресудата. И за тоа небањањатиот се обидува со лаги и манипулации да ги обвини СДСМ.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2112Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2113

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 1961
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by TRAJCHE Пон Дек 23, 2019 2:20 pm

Za sramota se, oni mislat ima budali sto ke im poveruvaat.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 615
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Саб Дек 28, 2019 2:26 pm

Pak mu go spustile na Betmen serit.

Стари лаги од дпне - Page 2 Img_2018
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 890
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 2 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот