Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стари лаги од дпне

+9
PRVOBOREC
SHARENI
defo
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
OPOZICIONER
Luxor
13 posters

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by osa Саб Дек 28 2019, 15:22

jakichko ...demek betmen suv barut

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Дек 31 2019, 12:32

Посакувал правда, ама така што за нова година на граѓаните ќе им подари неуставен министер и ќе го милитаризира МВР присилувајки ги пратениците во парламентот да го прекршат уставот.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2126

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 04 2020, 12:52

Кога Мизрахи лаже, кога ја злоупотребува позицијата технички министер за да ветува нешто што од таа позиција не може да го оствари или кога тврди дека МТСП не смее да биде злоупотребено, нешто што таа го направила веднаш по стапувањето на функцијата. Не знам дали техничката министерка мисли дека небањатите се над законот па за нив не важи правилото да не се злоупотребува МТСП или заради професионална деформација (ветеринарка) мисли дека граѓаните се животни па може да ги лаже без тие да сфатат.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2130Стари лаги од дпне - Page 3 Zombod13

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 06 2020, 13:43

Обид на небањатите со монтирани фотографии преку глупче златев на кој инстантно се надоврзува в.д. пастирот на небањатите да го обвинат СДСМ за антисемитизам. Очајот е сеприсутен а ефектот еднаков на нула. Освен небањатите нема никакви реакции затоа што Мерсиха по никој основ камоли по национален не ја навредува Мизрахи. Учеството на в.д. пастирот Жмицко јасно докажува дека губат на сите полиња.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2132Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2133

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 06 2020, 13:51

И да не заборавиме, Мерсиха не е и никогаш не била член на СДСМ. Небањатите лажливци се очајни, сигурно ги губат изборите и ќе платат за криминалите што ги правеа. Имаат лажливдц на чело и народот го знае тоа.

https://mk.m.wikipedia.org/wiki/Мерсиха_Смаиловиќ

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by TRAJCHE Пон Јан 06 2020, 14:13

Bilo koj sto i da kaze dpmne ke go povrzuva so SDSM samo za da pobedat na izborite. Nema da uspeat ama ke se obiduvaat dodeka ne gi cujat rezultatite od izborite. Togas ke pocnat da placat deka izborite se falsifikuvani.
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Сре Јан 08 2020, 17:28

Лажна вест. Една од многуте што ќе ги слушаме до изборите. Немајки никакви аргументи за било каква злоупотреба одлучено е да се добиваат поени со лажење. Што е уште една од причините зошто дпне ќе ги изгуби изборите.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2135
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Bosonoga Чет Јан 09 2020, 17:12

Mnogu tocno e ova.

Стари лаги од дпне - Page 3 Untitl15
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 14 2020, 13:10

Уште една лажна вест од небањатите.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2148

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 14 2020, 14:04

Еве на што се повикува Јанушев. На во фотошоп променета табела и годината од 2015 променета во 2019 година. Идиотите заборавиле дека ако извештајот е од 2019 ќе стои Северна Македонија. И точно затоа никој на дава линк до извештајот, затоа што таков извештај не постои. Небањатите по стара навика лажат и се надеваат дека ќе се најде некој будала да им поверува.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2149
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Вто Јан 14 2020, 15:19

Изјава на обвинет за криминални дејствија против министерот кој им ја растури мафијата.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2155
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by defo Вто Јан 14 2020, 21:48

Каков очај биле ццц....и некој ке ги гласа...па само будала може да ги гласа........Многумина се офајдија од серијата „Македонија“, за публиката ни епизодa

Никола Немов, американски продуцент со македонско потекло, пристигнува во Македонија на повик на премиерот и на министерката за култура за да сними серија, која треба да му ја раскаже на светот вистината за Македонија, за борбата на македонскиот народ, независноста и идентитетот. Арно ама, сите се навртеле против Никола Немов (како меѓународниот фактор против Никола Груевски додека беше премиер) и никој не сакал да му овозможи да ја
екранизира вистината за Македонија!

Американски, германски, британски шпиони, како и домашни предавници го спречуваат Немов да го сними серијалот, налик на тоа како „го спречија“ Никола Груевски да го одбрани македонскиот идентитет. Ова беше сижето на сценариото за првата сезона од несудениот филмски серијал „Македонија“, пропаганден памфлет наменет за привиден спас на Никола Груевски кој на хрватскиот „Јадран филм“ требаше да му донесе над 4.5 милиони евра од државната каса.По фирмите, следувале и исплатите на ангажираните, особено македонски историчари кои со своите јавни настапи оставиле впечаток дека се наклонети кон политиката на Никола Груевски. На банкарските изводи ги прочитавме имињата на Никола Жежов, Виолета Ачковска, Никола Србов, но и на Теон Џинго, Мирјана Нинцовска, Марко Китевски, Александар Русјаков. Сите заработиле хонорар од 4.000 до 7.000 евра.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3473
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by osa Вто Јан 14 2020, 22:02

bravo defo ...mnogu ubavo si gi "pretstavil " idnite oponenti koj mozebi nekoj ke ima moznost da gi glasa ....

_________________
Кога некој премногу паметно зборува,
малкумина го разбираат

osa
osa

Број на мислења : 16504
Join date : 2015-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by SHARENI Сре Јан 15 2020, 21:59

Mnogu lazat.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2044
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 16 2020, 10:59

Затоа наместо да тера партиска агенда и да ја крие неспособноста зад лажни обвинувања за антисемитизам попаметно и е да ја продолжи политиката на Мила Царовска за сместување во мали групни домови и подобрување на условите за живот.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2153

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by SHARENI Чет Јан 16 2020, 15:39

Lazgo so tapija. Eve link, nikade vo negovata lazliva izjava nema nisto sto bi go inkriminiralo Nikolovski nitu pak bilo kakov dokaz deka ima gram vistina vo negovata izjava. Jasno e deka generalniot sekretar i ministerot Dimkovski im se trn vo oko posebno na ovoj nesposobniov kogo Dimkovski puzder go napravi javno na televizija.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2045

https://makfax.com.mk/makedonija/трипуновски-љупчо-николовски-и-траја/
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Јан 16 2020, 15:57

А нивниот предлог е амнестија за сите небањати криминалци и нивно ставање над законот но и апсење на сите политички неистомисленици со лажни обвинувања и монтирани случаи како што правеа додека беа на власт.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2154

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by TRAJCHE Пон Јан 20 2020, 14:36

Dosta bea lagite vlasta ne true preku Drisla. Vistinata e deka deponijata bese pod kontrola na itelijanite od FCL Ambiente koi na celo stavija direktor protiv koj se vodi istraga vo Bugarija za uvezuvanje opasen otpad a vo nivni race bese dadena od gradonacalnikot na dpmne Koce Trajanovski. Konecno gradot Skopje i gradonacalnikot Silegov ke ja prezemat a somnitelniot direktor uste utre ke bide razresen.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2037
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 20 2020, 18:11

Ниту нивните веќе не им веруваат.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2172

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 21 2020, 18:40

Оваа небањатата подолу што на најавата на Стево за посета на Израел лаже и го обвинува СДСМ за антисемитизам пингајки го израелскиот премиер е правнука на Ѓоре Китинчев кого бугарските окупатори за време на првата светска војна го назначиле за кмет на Скопје. И внука на Спиро Китинчев, син на Ѓоре кого за време на окупацијата на Македонија бугарските фашисти го назначиле исто како и татко му порано, за кмет на Скопје. Да, да, тој бил соработник на истите тие бугарски фашисти кои ги собрале евреите од Македонија во вагони и ги испратиле на кланица во концлогорите. Да сум евреин би ми било срам да бидам член на иста партија со таква личност камо ли да дозволам да ме брани.

Стари лаги од дпне - Page 3 Zombod14

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by SHARENI Чет Јан 23 2020, 12:04

Koj go truel narodot.

Стари лаги од дпне - Page 3 Eo5qqf10
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Саб Јан 25 2020, 12:49

Razotkrieni vednas.

Стари лаги од дпне - Page 3 Zombod10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 26 2020, 10:52

Еве класичен пример на небањата лажливка. Владата го создала рекет. На небањатите не им е важно да кажат вистина туку лага. Па ако помине добро, ако не ќе излажат нешто друго.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2187
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 26 2020, 11:13

Еве како се креираат лагите. Небањатиот се цитира сам себе и напишаната конструкција што му е дадена од штаб а за да изгледа веродостојно става слика од Фокус со адвокатот на Боки 13 иако сликата е стара и напишаното во Фокус врска нема до говната што тој ги јаде.

Стари лаги од дпне - Page 3 Img_2188

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Нед Јан 26 2020, 19:32

8 минути лаги од Момировски и Ристевска, папагалско повторување на писанието во фашистичкиот медиум и после колапсот и жестокото спротивставување на струмичани кон лагите на фашистичкиот медиум да пробаат со трик прашање но и тоа не им успева. Затоа мораат да лажат дека ете нивни впечаток е дека во Струмица владее страв и дека зад камерите сите ги потврдувале лагите на фашистичкиот медиум. Толку е очигледно што е смешно.

https://alfa.mk/alfa-vo-strumica-zad-kamerite-potvrda-za-la-verita-pred-kamerite-nikoj-ne-chul-nishto/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 3 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот