Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како дпне победувале на избори

+2
трендафил
Luxor
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Како дпне победувале на избори Empty Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Саб Jул 04 2020, 12:23

Освен 2006 и можеби 2008 се друго било фалсификат.

Како дпне победувале на избори Img_2396
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Саб Jул 04 2020, 12:26

Првиот разговор трае 1 минута и 19 секунди и во него Јанушев и Јанакиески разговараат за тоа каде треба да бидат однесени лаптопи, пришто повторно се слуша дека се споменува лице со име Даниела, како и во вчерашните разговори.

„Таа Даниела и тој Ратко, жими се, слушај ми го зборот, нека помине денот, утре ќе ги убијам“, вели Јанушев во дел од разговорот.

Тие разговараат за тоа каде треба да бидат лаптопите и луѓето, дали во „месните во Буњаковец“ или во „Борис Трајковски“. Иако од разговорот не се споменува кое е лицето Ратко, сепак, името коинцидира со поранешниот директор на Спортскиот центар „Борис Трајковски, Ратко Капушевски. Од содржината на разговорот се добива впечаток дека тој е снимен во ден кога се гласало, бидејќи Јанушев во еден дел кажува дека и тој гласал и дека не може се врати во Скопје зашто врне.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Саб Jул 04 2020, 12:29

Вториот разговор, пак, е во траење од 1 минута и 25 секунди. Во него соговорниците зборуваат за список за вработени во Телеком кој Јанушев го пратил кај Жарко Луковски. Луковски е поранешен директор на Телеком, кој почина минатата година. Тој беше осомничен во случајот „Базни станици“ на СЈО. Во „бомбите“ од 2015 година имаше снимки во кои тој разговара со Јанакиески за списоци за гласање на вработените во Телеком за ВМРО-ДПМНЕ.

Разговорот е со следната содржина:

Јанакиески: А бе, овој вика, Жарко Луковски, не си му ја пуштил листата на Телеком на редовни по договор

Јанушев: Шефе, више не знам кај е … Чекај да видам, не викам ’не‘, не знам на кого више шо му е пратено. Луковски … само малце … Како не сум му ја пуштиш, сум му ја пуштил и ти си баш у це-це ставен. На 29 март.

Јанакиески: Во колку саат? Прочистена?

Јанушев: Чекај, ај да отворам во секој случај ама мислам дека прочистена, тоа беше финтата, да му пратам прочистена. Да бе шефе, тие 2 000 души ги дадоа дека се сите од Центар.

Јанакиески: Не 2 000, 700

Јанушев: Чекај, биди на линија … Кај ја ставив Телеком … Телеком Центар … Таа е 448 луѓе

Јанакиески: … Во колку саат?

Јанушев: Чекај да видам само овде на меилов, во 12 и пол ноќта, да му ја препратам?
https://360stepeni.mk/audio-dva-novi-razgovora-na-janushev-i-janakieski-od-den-na-glasane-i-za-spisotsi-od-telekom/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Саб Jул 04 2020, 20:19

И да има список, секој од списокот може да гласа за кого сака кога ќе отиде на гласање. Се работи за некој вид анкета на потенцијални гласачи. Проблем е кога има бугарски воз кога некој добива ливче со заокружен кандидат, а своето ливче мора да го врати празно, па потоа заокружено му се дава на друг. Такво нешто немало на изборите кога ВМРО беше на власт. На последните локални избори имаше чудни нешта, на пример гласачко ливче од скопски Карпош во Охрид.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 13:16

Да ја збогатиме темата и криминалното портфолио на Јанушев.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 13:17

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 13:17

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 13:18

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 13:19

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by defo Пон Jул 06 2020, 15:29

Луксор брат, сериозно ова мислиш дека на некој неутровамарана и вамарана, би им го сменал паметот. Еве отворено ти викам не. Јас мислам дека овие бомби прават поголема штета од корист.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Пон Jул 06 2020, 18:57

Гледам некој си лечи комплекси и отворил тема за партија што не постои во регистарот на партии во Македонија, ниту учествува на избори. За теми од историјата имаме друг форум. Нели СДСМ се фалеше дека гледа во иднината.

https://vecer.mk/node/508565

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Jул 06 2020, 19:23

Гледам конечно си сфатил дека не сте партија туку криминална секта која секако ќе престане да постои после катастрофата што ќе ја доживеете на 15 јули.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Вто Jул 07 2020, 12:55

@ defo

Немам намера да им го менувам мислењето на дпне оФците туку да ги потсетам неопределените ако случајно заборавиле почнало да им се чини дека сите се исти.

Јанушев во главна улога и денес. Размислете, боксирачот на жени, манипулаторот со списоци и исклучувачот на лифтови утре ќе ви ја крои судбината.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Вто Jул 07 2020, 12:55

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Вто Jул 07 2020, 12:56

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by TRAJCHE Сре Jул 08 2020, 12:49

Nova bomba, i ako ne gresam site dosega objaveni se za nositeli na listi vo izbornite edinici. I mislam toa e celta, da se pokaze deka dpmne nisto ne smenilo tuku nastapuva so istite kriminalci i so istite metodi i deka ako pobedi taka i ke vladee, kriminalno kako sto i vladeese 12 godini.

Како дпне победувале на избори Img_2192

TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 679
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by defo Чет Jул 09 2020, 10:48

Како дпне победувале на избори 10761310

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Чет Jул 09 2020, 11:26

Тоа беа тие на оној Бранко му го заборавив презимето.  А на овие избори носител на листа им е криминалецот задолжен за соработка со Нефи.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Пет Окт 16 2020, 15:41

Ако добро те разбирам сакаш да не убедиш дека СДСМ победува сега на изборите во Охрид затоа што го има Нефи за сојузник.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Вто Мар 09 2021, 18:07

Според изборниот законик од локалните избори индентификација на гласачите треба да се прави со скенирање на отисок од прст. Владата во буњетот нема обезбедено средства за соодветна опрема, а не одговара ниту на барањата на ДИК за набавка на читачите. Дали хибридниот режим сака да украде уште едни избори?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Сре Мар 10 2021, 18:44

Повеќе од половина година има до локалните а дпне веќе го признава поразот и бара оправдувања.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Сре Мар 10 2021, 19:01

Барање да се спроведе закон не е оправдување. Тој што не сака да се спроведе законот бара оправдување за кражба на изборите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Сре Мар 10 2021, 19:05

Па ти тврдиш дека СДСМ ќе ги украде изборите. Очигледно јасно ви е дека Апашиев и Леванка ви го преполовија членството. Така е кога имате за претседател личност што плаче да пие кафе со Апашиев наместо да ја јакне партијата.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Сре Мар 10 2021, 19:14

Ништо не тврдев. Точно е дека се сомневам дека СДСМ и ДУИ крадат на изборите, и многу ми е тешко да поверувам дека за 3 секунди може да гласа по еден гласач како што се случи на референдумот на кој се лажеше дека со прифаќањето на Преспанскиот договор ќе станеме членка на ЕУ. Отисокот од прст ќе оневозможи друг да гласа за некого, посебно на избори кои најверојатно ќе се одржат под маски.
Наместо да се грижат за тоа кој е лидер на друга партија, СДСМовците би требало да бидат повеќе загрижени за тоа што во нивната партија ќе има само еден кандидат. Со еден кандидат не знам зошто прават трошоци за непосредно гласање на сите членови.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Сре Мар 10 2021, 19:27

Зошто да не се грижат, се додека Жмицко и Апашиев се тепаат за членството на дпне победата им е загарантирана.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот