Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како дпне победувале на избори

+2
трендафил
Luxor
6 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Сре Мар 10 2021, 19:35

Сега слушам на Сител дека ДУИ е партијата што го блокира скенирањето на отисоци од прст на изборите. Сега се бара концензус, па наводно ако една партија е против, не може да се спроведе законот. Уставот можеше да се смени без консензус.
Не знам зошто толку сите заевисти сте преокупирани со лидерот на ВМРО. Тоа не е моја и твоја работа, не дај Боже власта да се меша во тоа, туку на членовите и органите на таа партија согласно нивниот статут. Разбирам дека за хидриден режим и за неговите поддржувачи е нормално Заев да определи кандидат за претседател на најголемата политичка партија во Македонија и тој да биде единствен кандидат како што е во партиите на власта (СДСМ и ДУИ).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 21 2021, 22:08

Еве како чобанот на небањатите Жмицко победил на изборите за лидер на небањатите лицемери.Како дпне победувале на избори - Page 2 Img_2949
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Сре Мар 24 2021, 15:48

Разликата е во тоа што кога победи Мицковски ВМРО не беше на власт. Гласаа делегатите на едно место и секој можеше да го набљудува текот на гласањето. Немаше случај како на изборите во СДСМ еден, поточно една гласачка во Битола да гласа најмалку два пати.

СДСМ без демант за Бетмен Велит, колку членови гласале два пати за Заев - Expres.mk

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Albatros Сре Мар 24 2021, 16:09

E pa dobro togas, znaci ste imale pravo da organizirate severnokorejski izbori so eden kandidat i duri bez moznost na livceto da se glasa protiv i taka da go instalirate Mickoski na celo na vmro.

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Сре Мар 24 2021, 19:30

Секогаш може да се гласа против со прешкртување на името или допишување на друго име. Не се фаќај за формалности. Заев кога стана лидер на СДСМ прво што направи е тој да ги избира претседателите на општинските организации. Има ли измени во тој поглед или сега реизбраниот лидер ќе ги бира нив и другите членови на раководството на партијата? На демократски начин.
Ако Жаклина гласала два пати во Битола (берем до сега нема демант на оваа вест) да прашам имаше ли бугарски воз во изборот на Заев. И немаше ли СДСМ над 100 илјади членови. Каде исчезна половина од нив?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Сре Мар 24 2021, 19:35

Зошто некој би демантирал глупости од личност која плачеше за амнестија лажејки дека влегол само да моча. Ако беше невин требаше да биде маж како Дурловски. Инаку секако си во право, штом сте во опозиција имате право да бидете диктаторска партија која на монтиран конгрес со севернокорејски методи го избира Жмицко за оФчар.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Пон Мај 30 2022, 19:25

Интересен случај на последните парламентарни избори. Во својот извештај за работа не до СДСМ туку до Министерството за одбрана со кој ги оправдува парите по договор за дело, професор меѓу другото пишува и дека напишал 10 објави на Фејсбук во полза на коалицијата Можеме. Се надевам дека парите му се исплатени и дека нема да бара камата од мене и други

https://off.net.mk/lokalno/bulshit-detektor/temelko-e-se-shto-treba-da-znaete-za-makedonija

Како дпне победувале на избори - Page 2 355464-temelko-e-se-shto-treba-da-znaete-za-makedonija

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Luxor Пон Мај 30 2022, 20:39

Ц ц ц, а ти пишуваш бесплатно? Не си веројатно толку наивен да не им бараш да те плаќаат по збор?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Вто Мај 31 2022, 20:00

Секој поаѓа од себе. Ако не пишува бесплатно мисли дека така е и со другите.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 01 2022, 20:54

Небањатите во очекување на пресудата за одземање на шампитата.


Како дпне победувале на избори - Page 2 Img_1196

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by трендафил Саб Jул 23 2022, 10:23

Браво на СДСМ. Успеа да ги обедини сите Македонци што сакаат да останат тоа и се против политиката на бугаризација на нашиот народ што евроатлантската меѓународна банда ја спроведува преку марионетската власт што ја воспостави во 2017 година и уште успева да ја одржи иако е очигледно дека тоа им е се потешко. Сега се обедините сите Македонци. И тие од СДСМ од кои дел учествуваа и на протестите против капитулацијата со Бугарија што ја потпишаа во име на членство во ЕУ во која би требало да влеземе како територија на која не живеат Македонци. Не ни се оспорува само користењето на македонскиот јазик, но се очекува дека ако станеме Бугари сами да го смениме тоа. За среќа ниту еден паметен човек не прифати да спроведе таква гнасна операција против својот народ. Ментално нормален човек според моето лаичко мислење (не сум психојатар) не може да биде предавник на својот народ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне победувале на избори - Page 2 Empty Re: Како дпне победувале на избори

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот