Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Идеологијата на дпне оФците

5 posters

Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by Luxor Пет Апр 09 2021, 20:48

Кои сме тие ние? И кого сме убиле?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by трендафил Саб Апр 10 2021, 12:33

Изгледа за последната операција пишуваме на погрешна тема. Овој пат изгледа ДЕА соработувала само со еден дел од обвинителството, а МВР е известено неколку минути пред апсењето, па операцијата е успешна.
Ајде да одговорам и некои порано поставени прашања. Под „вие' ги подразбирам верниците во Заев, за тоа кого убило СДСМ списокот е долг. Постарите случаи се разрешени, на пример петте студенти од Струмица, 48 во Куманово, 53 велешани, но не е познато кој го ликвидира семејството Мудинови во Велес.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by Nebula Саб Апр 10 2021, 13:28

Ne postoi poblesavo i poodvratno nesto od partiski bot.

Nebula

Број на мислења : 948
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Идеологијата на дпне оФците

Пишување by Luxor Саб Апр 10 2021, 14:59

Сите убиени биле членови на ВМРО, дел од нив контрачетници, дел биле припадници на административните органи на бугарските власти во Македонија или интелектуалци кои се декларирале како бугари. Во тоа време на чело на ВМРО  е Ванчо Михајлов кој секогаш јасно и гласно тврдел дека македонците се бугари. Немало ни н од македонски народ ниту пак ј од македонски јазик во нивната идеологија. Се бореле за независна и обединета Македонија, држава на македонските бугари. Тие што ти во својата омраза ги нарекуваш „убијци" се бореле за Македонија на Македонците, за македонска нација и македонски јазик. Нешто што со добивањето на власта и контролата над Вардарска Македонија усоеале да го остварат. Токму заради такви будали како тебе бугарите можат да ги поставуваат своите барања. Затоа што според тебе борците за македонски народ и јазик се убијци а борците за Македонија држава на бугарите се херои. Со самото тоа што си го напишал си признал дека  до 1945 не постоеле Македонци. Не може Михајлов да биде предавник а тие што биле во неговата организација и се бореле за истите идеи што ги имал тој да ги претставуваш како македонци по националност и борци за македонска нација. Затоа што носителите на идејата за македонска нација и јазик биле точно тие од спротивната страна. Тие ти овозможиле денес да го нарекуваш својот јазик македонски а сам себе да се нарекуваш Македонец, што во никој случај не го заслужуваш. Од едноставна причина што ти како што се гледа немаш идеологија, за патриотизам и да не збориме, лажеш и манипулираш со историјата се со цел твоето криминално здружение да дојде на власт за да го ограбува и малтретира народот. Вашата единствена идеологија е криминалот. Затоа и сте како што призна твојот оФчар Жмицко на браникот на криминалот
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by PRVOBOREC Саб Апр 10 2021, 15:24

Јас кога викам дека на мрднатите небањати морони у штабовите мозокот им го заменуваат со говна не верувате. Еве ви сега чист доказ.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by Teo Саб Апр 10 2021, 15:59

Odlichno napishano. Mozham da se soglasam deka na vnatreshnata mickovistichka kriminalna organizacija debili predavnici na makedonskoto nacionalno edinstvo ili skrateno vmro dpmne edinstvenata ideologija im e kriminalot a predavstvoto im e vsadeno vo genite.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by Teo Саб Апр 10 2021, 15:59

Temata e zakluchena.
Teo
Teo

Број на мислења : 5085
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Идеологијата на дпне оФците Empty Re: Идеологијата на дпне оФците

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот