Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА

+2
Teo
Luxor
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Саб Окт 19 2019, 10:28

Руската амбасада веќе побарала расчистување на случајот.

Дали е на повидок мега скандал во кој е вмешан Мицковски и неговите соработници?

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Untitl38


Почесниот руски конзул и бизнисмен Сергеј Самсоненко денес обвини дека преку фалсификувани документи и спрега со судската власт негов поранешен соработник се обидува да да му наплати два милиони евра.

Поранешниот соработник на Самсоненко е Ратко Капушевски кој важи за човек од доверба на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Имаме сомнеж дека се работи за организирана шема, со спрега со фирми, посредници и дел од надлежните, позната во светот како организирано превземање на објект со намалување на цената, негово фиктивно обезвреднување и нанесување на штета. Ова не може да биде случајно ниту пак да се организира без спрега на повеќе субјекти“, смета Александар Новаковскима адвокат на Сергеј Самсоненко.

Се поставува прашање дали е на повидок нов скандал каде што Мицковски задно со неговите соработници се обидуваат да наплатат пари од Самсоненко.

Капушевски е поранешен директорт на СЦ “Борис Трајковски”.

За поранешната блискост на Капушевско со Самсоненко пред неколку години Миленко Неделковски објави текст во кој што беше прозван токму човекот од доверба на Мицковски како главен виновник за лошата состојба на ФК Вардар. Во текстот Капушевски е спомнат како потписник на сметките на Самсоненко што дава уште еден сомнеж околу обвинувањата за фалсификат.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Es10

Останува органите на прогонот да одговорат на обвинувањата од Самсоненко.

https://revolucioner.press/2019/10/18/%D0%B4%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D0%BA-%D0%BC%D0%B5%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D0%B0%D0%BB-%D0%B2%D0%BE-%D0%BA%D0%BE%D1%98-%D0%B5/?fbclid=IwAR3FsdFZdRYwn6q6jPQ2yrDAOiIyXfPsxyQl4j6pdNSHemn5PL0mf_zjxLQ
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 10:52

Putin lichno mu se javil na Zaev, a Medvedev mozhe i kje se vidi so nego koga kje dojde vo Belgrad.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by OPOZICIONER Саб Окт 19 2019, 11:58

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Untitl14
ДПНЕ КРИМИНАЛНА Zzz10
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 15:25

Ако добро ве разбирам сметате дека министерот за внатрешни и неговите соработници и обвинителите се дибеци што не можат да расчистат со наводниот криминал што го споменувате, па тоа мора да го прави некој непознат портал со револуционерно име и некои ботови по социјалните мрежи. Ме изненадува таква недоверба во власта од луѓе што гинат за неа на форумов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 15:35

Krivo ti e shto istrzhuvachkoto novinarstvo vo Makedonija zema zamav? Ili zatoa shto ne ti ja ispolnuvaat zhelbata i namesto realni vesti prenesuvaat lagi i kleveti za vlasta?
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 15:47

Колку што гледам единствено име на новинар објавено во написот е тоа на Миленко Неделковски за наводен напис од пред неколку години. Да бидам директен, мислам дека не се работи за истражувачко новинарство во случајов, туку за платен новинар со парите од „Рекет“. Да се појавеше ваков напис за Заев, Спасовки до сега ќе лоцираше кој е новинарот што го напишал текстот и истото ќе го објавеа ботовите на СДСМ. Доколку нема обвинение во следните неколку недели биди сигурен дека се работи за уште една лага на СДСМ. Признавам помала од таа дека минатата година сме добиле датум за преговори со ЕУ.
Гледам дека на сајтот ја нема веста дека не сме го добиле датумот што го добивме минатата година. Барем така кажа Заев ако не лажел.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 16:05

Sega ne ti e po volja shto ministerot za nadvoresni si ja vrshi rabotata...kakva demagogija...Dobro barem shto si priznal deka obvinitelstvoto e nezavisno i sovesno inaku pokrenuvanje obvinenie ili ne, ne bi bil reper...

Ups...I Ljupche vika deka ne e laga...

https://lider.com.mk/makedonija/samsonenko-obvinuva-deka-so-falsifkat-i-uceni-se-obiduvaat-da-mu-go-zemat-oficirski-dom/
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 17:11

Не забележав дека е споменат веројатно идниот премиер во напишаното на Лидер. Чудно е и тоа што за кривична пријава кај Русковска од февруари уште нема никаква реакција на обвинителството. После се чудиме зошто немаме датум за преговори.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Саб Окт 19 2019, 17:14

Не е спомнат ама затоа се сликал со Капушевски па според вашата дпне-оФчја логика мора да е вмешан во криминалот.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Untitl38
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Саб Окт 19 2019, 17:20

Не се сликани во канцеларија на Мицковски, туку во спортска сала. Ако оваа вест треба да биде противтежа за ваљда одземањето на датумот за преговори со ЕУ што го добивме минатата година според премиерот во заминување кој не си поднесе оставка, веројатно некој има проблем со начинот на размислување. Ќе го оставам обвинителството да си ја заврши работата затоа што многу ефикасно кога се работи за опозицијата. А во случајов мирува од февруари месец кога добило кривична пријава.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Саб Окт 19 2019, 17:39

Kakov bre datum, pochnete so mantrite imeto kje go vratime, Goce ne go davame i slichno...Ili ne smeete poshto cenzusoidi...
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Пон Окт 21 2019, 09:32

ДПНЕ КРИМИНАЛНА 221
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Чет Ное 14 2019, 17:03

C c c, katastrofa se. Site znaat deka se dpsmne-predavnichka.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Ejvxiw10
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Teo Саб Ное 16 2019, 13:06

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Img_2089
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Bosonoga Саб Ное 16 2019, 17:07

Da go opravdame naslovot na temata.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Img_2017
Bosonoga
Bosonoga

Број на мислења : 981
Join date : 2017-03-15

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Саб Ное 16 2019, 19:47

Сакаш ли да кажеш дека СДСМ има добивка од изборите. Според истиот Државен завод за ревизија долгот на твојата партија е 2.476.974,00 денари. Вкупно легално сте потрошиле 121.751.791,00 денари. Плус на црно за поткуп на гласачи.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Саб Ное 16 2019, 20:20

Беден спин, акцентот е на незаконското затворање на сметката на дпне, сметката на СДСМ не е затворена. Што упатува на тоа дека додека СДСМ има намера да си ги плати долговите додека вие како и сите криминалци со затворање на сметката се надевате дека ќе успеете да избегнете плаќање на долговите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Пон Ное 18 2019, 13:53

Како ќе го плати ВМРО долгот кога по налог на Заев осомничената како криминалка Катица Јанева му ја блокира сметката, па не може да ги користи парите од партиските членарини како што има направено СДСМ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Пон Ное 18 2019, 14:03

Пак спинуваш, или веќе тотално ди забегал. Се работи за сметка која е отворена само за претседателските и не е опфатена во никакви истраги. Тоа е привремена сметка и се затвара штом се исплатат долговите за услугите користени за изборите. Криминалецот Јанушев ја затворил незаконски без да ги исплати сите долгови. Другпат информирај се пред да почнеш да лажеш. А од каде пари за плаќање требало да мислат претходно. Сметката не им е блокирана после претседателските туку порано. Еве ти предлог, нрка ве финансира почесниот претседател.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Пон Ное 18 2019, 14:59

На таа времена сметка не може да се префрлат пари од партиската членарина на ВМРО-ДПМНЕ затоа што им е блокирана партиската сметка. Сметката е блокирана од страна на Катица Јанева, за која обвинителството и првичниот суд мислат дека е криминалец, па затоа е во Шутка. СДСМ од членарини има префрлено 306 илјади евра, а ВМРО иако поголема партија 0 (нула). Погледни на крај од извештаите во вкупни приходи и расходи.

http://dzr.mk/Uploads/2_Gordana_Siljanovska_Davkova_Vkupen_finansiski_izvestaj_Izborna_kampanja_pretsedatelski_izbori_2019_REDUCE.pdf

http://dzr.mk/Uploads/2_Gordana_Siljanovska_Davkova_Vkupen_finansiski_izvestaj_Izborna_kampanja_pretsedatelski_izbori_2019_REDUCE.pdf

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Пон Ное 18 2019, 16:55

Па кој ви е крив што сте криминалци.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Вто Ное 19 2019, 12:24

Колку што гледам веројатно криминалец е таа што ја блокира сметката на ВМРО, сегашниот притвореник во Шутка Катица Јанева.
Ајде да напишам дека и клеветите против Мицковски за наводен судир на интереси при изградбата на мали хидроелектрани ДКСК едногласно ги отфрли. Дека се работеше за клевета на секој што мозокот му работи барем малку му беше јасно. Не знам зошто и следбениците на Заев што имаат мозок не го користат.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Luxor Вто Ное 19 2019, 16:16

Излези од лудилото, ако не можеш сам побарај стручна помош. Не е обвинителот тој што блокира сметки. Тоа дава само предлог, судот го замрзнува имотот. А за имотот на дпне-оФците кои поднесоа жалба на решението одлуката ја донесе судскиот совет.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by PRVOBOREC Саб Jул 30 2022, 11:59

На што спадна кутри Жмицко.

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Img_1217ДПНЕ КРИМИНАЛНА Fy5vin10ДПНЕ КРИМИНАЛНА Fy5vin11

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by трендафил Саб Jул 30 2022, 12:12

Двојцата искористиле ист графички дизајн. Заев со својот IQ тешко дека би можел да направи ваков графички дизајн.
Едно лично прашање. Дали си го почувствувал земјотресот во 1963? Јас сум жив сведок на катастрофата.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ДПНЕ КРИМИНАЛНА Empty Re: ДПНЕ КРИМИНАЛНА

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот