Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

вро дпне против Македонија

3 posters

Go down

вро дпне против Македонија Empty Re: вро дпне против Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 05 2020, 15:27

Жмицко и небањатите се фатиле за последната сламка за спас што нема да ги спаси. Им ветуваат на албанските партии премиерско место ако коалицираат со нив а не со победникот на изборите СДСМ.

вро дпне против Македонија Img_2512

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вро дпне против Македонија Empty вро дпне против Македонија

Пишување by OPOZICIONER Пет Јун 05 2020, 16:28

Koalicioniot partner na SDSM gi otfrla baranjata za albanec premier. Znaci Micko se soglasil samo da go ublazat porazot. Se nadevaat mestoto premier da go prodadat da formiraat malcinska vlada i se spasat od progonot za kriminalite sto gi pravea i uste gi pravat.

вро дпне против Македонија Img_2173
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вро дпне против Македонија Empty Re: вро дпне против Македонија

Пишување by Luxor Пет Јун 05 2020, 16:53

Влатко Стојановски кандидат за пратеник од дпне. Или е толку будала што не знае дека Агатангел е митрополит и дека 2 х Господин се однесува само на Архиепископот Стефан или ова е отворена закана до МПЦ  од дпне оФците дека насилно ќе го сменат поглаварот на МПЦ ОА доколку дојдат на власт и ќе постават нивни послушник. Удрија и по Македонската Православна Црква, бетер се од османлиите, ништо не им е свето освен криминалот.

вро дпне против Македонија Img_2373
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

вро дпне против Македонија Empty Re: вро дпне против Македонија

Пишување by PRVOBOREC Пет Јун 05 2020, 18:38

Уште една лага на небањатите, сакаат да го сокријат договорот меѓу Жмицко и Ахмети за премиер албанец па лажат за Заев. Зошто небањатите не реагираат, каде е реакцијата на Жмицко на провокациите од Али?

вро дпне против Македонија Img_2516вро дпне против Македонија Img_2517вро дпне против Македонија Img_2518

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2450
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

вро дпне против Македонија Empty Re: вро дпне против Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот