Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Како дпне уништуваше животи

2 posters

Go down

Како дпне уништуваше животи Empty Како дпне уништуваше животи

Пишување by Luxor Чет Окт 08, 2020 9:54 am

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне уништуваше животи Empty Re: Како дпне уништуваше животи

Пишување by Luxor Чет Окт 08, 2020 9:56 am

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6221
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне уништуваше животи Empty Re: Како дпне уништуваше животи

Пишување by трендафил Чет Окт 08, 2020 2:34 pm

Велија Рамковски си го уништи животот со крадењето на 7 милиона евра затајувајќи данок. Тоа убаво се слуша и во приватните разговори што Заев сега ги има дадено до јавноста. СПоред разговорот неспорно е дека има затајување на 7 милиона евра (без пресметана камата) кои обвинетиот криминалец, сопственик на телевизијата, никогаш и се нема обидено да ги врати, а Заев го ослободи од затворска казна. СДСМ организираше протести во полза на криминалецот. АКо за Мерцедес од 600 илјади евра кој не е украден туку и понатаму е во сопственост на државата и се користи се пресудени мислам 12 години затвор вкупно, Велија Рамковски од добиените 13 години одлежа неполни 7 и го ослободивте. Затоа што е ваш сдсмовски криминалец, не е православен, не ја почитува античка Македонија. Тој беше пропагатор на ВМРО пред да почне истрагата за затаениот данок. Подигна во тоа време и споменик на Мисирков, надевајќи се дека тоа ќе го спаси од заслужената казна. Кога виде дека не оди, стана жесток поддржувач на СДСМ.
Рамковски имачу самиот доведе во стелај неколку свои фирми при што поради него банкротираа многу доверители што му давале роба. Но тогаш законите овозможуваа (СДСМ беше на власт) со затворањето на фирмата да се затвори и долгот. Да не се одговара со приватниот капитал со кој можеше да се отвори друга фирма.
За првиот разговор, меѓу Латас и Трајковски се користи примитивен говор, како на нашиов форум, но не се работи за јавна комуникација.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?

трендафил

Број на мислења : 9107
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Како дпне уништуваше животи Empty Re: Како дпне уништуваше животи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот