Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стари лаги од дпне

+9
PRVOBOREC
SHARENI
defo
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
OPOZICIONER
Luxor
13 posters

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by alienmk Пон Сеп 07 2020, 14:27

So meseci se protestira za cenata na strujata. Poznati manipulacii na partiite da gi prisvojat zaslugite i lazno pretstavat deka im e griza za graganite.

Стари лаги од дпне - Page 5 Img_2031

alienmk

Број на мислења : 368
Join date : 2018-11-22

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Пон Сеп 07 2020, 20:26

Доколку СДСМ не го патентирал правото на вакви протести, не гледам зошто и ВМРО не би искористило ваква можност, кога СДСМ, нека ми прости ЛГБТ заедницата, на педерски начин наместо пред избори ја покачи цената на струјата веднаш после тоа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пон Сеп 07 2020, 20:36

alienmk напиша:So meseci se protestira za cenata na strujata. Poznati manipulacii na partiite da gi prisvojat zaslugite i lazno pretstavat deka im e griza za graganite.

Стари лаги од дпне - Page 5 Img_2031

Точно е дека изворните протести траат од поодамна. Небањатите гнаси само фингираат сакајки да си ги припишат на свое конто несвесни дека што и да прават народот не ги сака, и на изборите покажа во кој правец сакаат да се движи земјата, а тоа не е ќорсокакот во кој небањатите сакаат да ја втурнат.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Dino Пон Сеп 07 2020, 20:50

Samo ova e tocno, budalite pak neka im slapat race, neka gi glasat i neka cekat partiite da ja opravat.

Стари лаги од дпне - Page 5 Img_2086

Dino

Број на мислења : 633
Join date : 2016-11-30

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 09:58

Ако добро те разбирам МЕПСО не превзема струја од малите хидроцентрали во некои периоди, туку ги троши резервите на јаглен за РЕК Битола. Ова затоа што во Македонија никогаш нема поголемо производство на струја од хидро и други извори на обновлива енергија отколку што е потрошувчката. Тоа само будала (ајде да го користам твојот речник за да ме разбереш) би можел да го прави.
Тврдиш ли дека производител на струја протестира поради покачување на истата, а мислиш дека тоа не е доблест туку нешто лошо.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Сеп 08 2020, 12:22

Ахахахахаха болни небањати.

Стари лаги од дпне - Page 5 Ehytve10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 17:58

Колку што гледам оваа година нема честитка на Гугл за денот на независноста. Веројатно не не сметаат за независни кога друг ни формира влада и ни диктира уставни промени. Патем, нели пастирот Заев ќе го донесеше Гугл во Македонија како странска инвестиција?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 18:07

Јадновидецот Трендо конечно успеа да ги предвиди мислите на правен субјект. Браво. Штета што опизициското лудило ти пречи да признаеш дека Грујо врска нема со честитката на Гугл кој во тоа време честиташе на сите земји. Зошто тоа не го прави сега не само за Македонија веројатно ќе утврдиш ти со своите јасновидски способности.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Вто Сеп 08 2020, 18:45

Да имаше сега честитка претпоставувам дека ќе беше ставена како успех на дуото Ахмети-Заев. Сега кога нема се враќатте во историјата на тема за актуелна политика. За потсетување, во моментов лидер на ВМРО не е Груевски туку Мицковски (и покрај вашите напори вие да изберете лидер на опозицијата наместо членовите на најголемата партија во Македонија).

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Вто Сеп 08 2020, 18:47

Тоа што таква татина маза е „лидер" е загрижувачкото. Неспособна опозиција значи послаба контрола над власта.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Сре Сеп 23 2020, 13:47

Три пакети економски мерки реализирани, четвртиот во најава, просечна плата расте ама асистентот на тато мора да излаже.

Стари лаги од дпне - Page 5 Img_2440
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Сре Сеп 23 2020, 21:43

Јас како граѓанин немам добиено никаква помош од државата. Помошта всушност и не беше помош туку предизборен поткуп. Што треба, да лаже Мицковски како што лажеше Заев дека има илјадници фантоми на избирачкиот список.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 20 2020, 20:59

Ало небањати, се убивте од лажење и пак ќе бидете згазени на изборите морони едни.

СДСМ: Во очај и фрустрација, ВМРО-ДПМНЕ урива рекорди по број на изнесени лаги, затоа уште долго ќе биде опозиција
20 октомври , 2020
ВМРО-ДПМНЕ до толку е навлезена во матрицата на лажни вести, што нивната денешна прес-конференција е рекордна по бројот на изнесени лаги.
Прво, лага е дека Маринела Тушева била претседател на управниот одбор на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, вистината е дека таа била член на Управниот одбор една година, во периодот 2017-2018 година и тоа како претставник на Министерството за образование каде и била вработена. – стои во најновото соопштение од СДСМ.
Посочената Јулијана Саздова не е дел од проектот, a посочениот Нако Ташков не е вујко на Тушева, како што лажно тврди портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ.
Во однос на лагите од белиот дворец околу проектот, вистината е дека проектот е одобрен, дека за тоа се информирани Наставничкиот совет и Училишниот одбор. Не се завршени сите процедури околу проектот, не е потпишан договор за негова реализација и затоа се уште и не се префрлени средства од Националната агенција.
Проектот кој во партнерство со организација од Кипар им овозможува на ученици од средното училиште од Штип пракса во хотели на Кипар е одобрен пред дваесеттина денови, така што целосно отпаѓа конструкцијата на ВМРО-ДПМНЕ за наводно влијание на Тушева.
Во недостиг на идеи, во недостиг од поддршка од граѓаните и во голем очај од поразот на изборите, ВМРО-ДПМНЕ продолжува да го прави она што единствено го знае – да шири лажни вести и да конструира непостоечки случаи со крајна цел на лична дисквалификација на политички противници.
Токму заради таквото незрело и деструктивно дејствување, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски три пати по ред губат на избори. Токму поради таквото однесување тие се во опозиција и уште долго остануваат таму. – потенцираат од влaдејачката партија.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Вто Окт 20 2020, 21:18

Може и да има некој пропуст поради недостапност до податоците, но факт е дека владата препорача смена на Лидија Димова. Таа не е именувана директно од владата, но членовите на управниот одбор што требада ја разрешат се именувани од повеќе министерства.

https://sdk.mk/index.php/makedonija/vladata-ja-razreshi-lidija-dimova-petse-mirchevski-ostanuva-direktor-na-sozr-sasho-tasevski-na-bjb/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Вто Окт 20 2020, 21:25

Ova se lagite za koi se zboruva a ne dali proektot e dobar ili ne.

Прво, лага е дека Маринела Тушева била претседател на управниот одбор на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, вистината е дека таа била член на Управниот одбор една година, во периодот 2017-2018 година и тоа како претставник на Министерството за образование каде и била вработена. – стои во најновото соопштение од СДСМ.
Посочената Јулијана Саздова не е дел од проектот, a посочениот Нако Ташков не е вујко на Тушева, како што лажно тврди портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ.
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 956
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Сре Окт 21 2020, 08:34

Опозицијата нема увид во вработените и во тоа кој во кој проект учествува затоа што посебно вториот податок е криен од јавноста, па можни се и грешки. Генерално и власта прифати дека агенцијата не работи добро, па им наложи на членовите на управниот одбор кои директно или индиректно (преку министерствата) го именува, да ја разрешат Димова. И покрај нејзините заслуги во Шарената револуција, кога како шофер развезуваше куртони, бои и друга опрема потребна за опоганување на спомениците, освен за тие на видни Албанци (Скендербег, Хасан Приштина, на УЧК ...) и тие што Заев се спрема да ги прогласи за Бугари (цар Самоил, светите браќа Кирил и Методиј, Гоце Делчев, Даме Груев и други). Споменикот на АСНОМ беше офарбан, па АСНОМ се исфрли од Уставот, а веројатно учесниците на заседанието ќе бидат прогласени за главни виновници што уште постојат Македонци и Македонија. Можеби трас-трас судството и Луј Витон судството посмртно ќе ги обвини и осуди.
Ебве и едно мислење на човек што не е од ВМРО-ДПМНЕ.
https://expres.mk/atanasov-ako-gi-izgubime-delchev-i-ilinden-go-gubime-vmro-i-cel-stolb-od-identitetot-video/

Ајде на оваа тема да напишам и дека во вакви економски услови владата следната недела треба да распише конкурс за нови 800 рамковни вработувања, од кои 640 за Албанци.

https://www.slobodenpecat.mk/izvor-od-dui-za-lajm-slednata-nedela-nov-konkurs-za-vrabotuvane-na-800-administrativczi-od-koi-640-ke-bidat-albanczi/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Сре Окт 21 2020, 11:05

Престани да лажеш. Во истата институција има и вработени дпне оФци што значи дека имате пристап до информациите. Јавни се имињата на директорот и членовите на управниот одбор, така да лагата за Тушева, плус лажењето дека Ташков и е вујко доволно потврдува дека е злонамерно смислена со цел манипулација со јавноста. Само во опозиционерското лудило сте заборавиле дека тие факти лесно се проверуваат. Димова од друга страна постапи надмено и нетранспарентно, нешто што функционер не смее да го направи. Како демократска и транспарентна партија СДСМ реагираше без оглед на заслугите на функционерот. Нешто што за вас лудите психопати од дпне е несфатливо.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Сре Окт 21 2020, 12:37

Односот на Димова го намали рејтингот на СДСМ, а со тоа што нема дадено пари и за некој проект на Албанци (иако за волја на вистината поради неспособност или незаинтересираност нема таков проект но требало да се измисли според рамковната) ја нема ни поддршката на Ахмети. Па реално немала поддршка од никој во власта. Во секој случај смената на Димова е прв успех на опозицијата. Генерално и власта призна дека опозицијата е во право и покрај ситни грешки (кои ти ги нарекуваш лаги) во презентирањето на ситуацијата. До сега власта никогаш не смени некој функционер (иако некои мораа сами да си дадат оставка, како Ден Дончев на пример).
Кога сме кај лагите, дали СДСМ ветуваше дека во една година ќе ја задолжи државата за 1,2 милијарди евра (ако до крајот на годината оваа бројка не се зголеми) или дека 45 илјади луѓе ќе ја загубат работата или дека ќе ги надмине сите црни рекорди во врска со короната?

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Сре Окт 21 2020, 13:35

Кога тоа јадачите на фекалии или на македонски говна правеа анкета па утврдија дека односот на Димова го намалил рејтингот на СДСМ? Или се се сведува на вообичаеното тресење зелени.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6577
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Сре Окт 21 2020, 16:18

Таков е впечатокот кога се следат емисиите во кои се јавуваат гледачите или слушателите.

Интересно е тоа што владата ги испраќа административците, и здравите, да работат од дома, а во приватните фирми одлучи и хронично болните да одат на работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Сре Окт 21 2020, 16:23

Немаат небањатите никакви мерки, целта им е да одолговлекуваат и овозможат што повеќе народ да се инфицира и умира а за тоа да ја обвинат владата.Стари лаги од дпне - Page 5 Img_2715

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2438
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by трендафил Сре Окт 21 2020, 16:53

Вчера ВМРО побара 2 (и со зборови два) дена за да ги разгледа мерките што комисијата ги предложи пред десетина дена, а во Собранието влегоа по повеќе од една недела. Сега седницата не е ни закажана. Што би рекле од влечењето до сега 80% е од страна на власта. ВМРО предлага комисија чии одлуки ќе се спроведуваат веднаш, без да поминуваат преку влада. И тоа не два туку еден ден по добивањето на предлогот од владата доставен во Собранието.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11011
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 5 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот