Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стари лаги од дпне

+9
PRVOBOREC
SHARENI
defo
Bosonoga
osa
Teo
трендафил
OPOZICIONER
Luxor
13 posters

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by TRAJCHE Пон Јан 27 2020, 14:07

Mnogu lazat dpmne.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2042
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Вто Јан 28 2020, 11:20

Глупче Златев објавил дека според бројот на телефонот Сашо Мијалков бил член на Јавна соба, сајтот што споделуваше експлицитни фотографии. Самиот тој бил член, дознавме кога сам си кажа. Прашањето е кој го уценува Глупче заради учеството во манијачење малолетнички да објавува лажно или вистинито кој се бил член таму. Ќе дознаеме набрзо кога Глупче ќе почне да врти и други имиња. Тој сам е доволно глуп, страшлив и неспособен да направи такво нешто. Но знаејки која политичка опција застапува Глупче и знаејки ги моделите на таа опција за оцрнување на политичките противници со поврзување со постоечки и непостоечки афери нема да биде изненадување небањатите да се обидат да ги инволвираат и во ова политчките противници без оглед дали тоа ќе биде лага.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by TRAJCHE Сре Јан 29 2020, 13:13

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2044
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 31 2020, 17:51

Стари лаги од дпне - Page 4 Epnnxx10Стари лаги од дпне - Page 4 Epnnyo10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 31 2020, 21:44

Западатот дигнал раце од Заев, ќе го тргнеле СДСМ од власт, ги поддржувале небањатите да победат на избори. Како само се лажат самите себе па и си веруваат на лагите.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2198

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Вто Фед 04 2020, 12:36

Zasrami se Ganke, bivsa ministerka za kultura a siris lazni vesti.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2056Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2057
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by SHARENI Сре Фед 05 2020, 10:41

Tocno e ova.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2065
SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 05 2020, 10:55

Лажни протести, тоа е се што им остана додека не го претрпат поразот на 12 април.Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2204

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Сре Фед 05 2020, 15:49

Propadna uste edna lazna zagrizenost za pravdata.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2061
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пет Фед 07 2020, 18:10

Стари лаги од дпне - Page 4 2020_010
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Саб Фед 08 2020, 15:41

Нормално дека ќе молчи. За разлика од Мизрахи тој не може да се крие зад холокаустот и антисемитизмот. А таа го злоупотребува тоа да го дупи во мозок членството, демек патриоти за да соберат неколку бедни политички поени. Сепак освен будалите никој друг не им верува. За нив ќе гласаат само будалите и тие кои имаат или очекуваат директна лична корист. Поразот на дпне без оглед на злоупотребите што ги прават нанесувајки максимална штета на народот и државата е неминовен.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2175
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Пет Фед 14 2020, 17:54

Провидна лага од Димовски. Неуспешен обид по којзнае кој пат оосредно да го обвинат Заев за рекет иако цела јавност ги виде и слушна доказите дека освен што лично го пријавил во обвинителството за организиран криминал друга врска меѓу Заев и случајот нема.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2229

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пон Фед 17 2020, 20:02

Порталот Магазин објави вест од маршот за правда.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2186
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пон Фед 17 2020, 20:06

Посебно, со големи букви нагласуваат некакво лудило кај Заев предизвикано од некаква свесност дека ќе загуби. Но, ова подолу е целиот текст што го објавиле и никој нормален од тоа не би можел да сфати како стигнале до насловот.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2187Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2188
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Пон Фед 17 2020, 20:08

Очигледно некој полудел но тоа не е Заев туку Македонка Димкин и баграта околу неа што самите себе се нарекуваат нивинари.

Стари лаги од дпне - Page 4 20021710
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by SHARENI Вто Фед 18 2020, 19:42

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 845
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 20 2020, 19:31

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2237

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by TRAJCHE Саб Фед 22 2020, 13:00

Dimce Arsovski od dpmne tret den ja laze javnosta.

Стари лаги од дпне - Page 4 Screen11

Eve kako tocno stojat rabotite.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2075Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2076
TRAJCHE
TRAJCHE

Број на мислења : 681
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Luxor Чет Фед 27 2020, 15:01

Виде дека на лажно наречениот протест за правда му излегоа двајца без тројца па сега си бара оправдувања зошто на митинзите на дпне ќе биде пусто и празно.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2201
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by OPOZICIONER Нед Мар 01 2020, 15:50

Em lazat em ne znaat kako.

Министерство за здравство: ВМРО-ДПМНЕ со неточни, несериозни и лажни информации собира дневно-политички поени

низа лаги, клевети и неточни информации за министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче.

Еве што се излажал Стоилковски и за што треба да се извини:

Прво, родителите на сопругата на министерот Филипче не располагаат со земјиште од 13 илјади квадратни метри, туку со околу 5000 квадратни метри, од кои најголемиот дел се земјоделство земјиште. Семејството гради само семејна куќа, на плац од 600 квадрати. Земјиштето е купено во 2015 година кога Венко Филипче не беше на функција министер за здравство.

Второ, компанијата која наводно се поврзува со министерот Филипче апсолутно не е на ниеден начин поврзана со него, ниту пак тој доделувал тендери за истата во висина од 7 милиони евра како што обвинува Стоилковски.

Трето, фирмата „Синерџи“ во Министерството за здравство има аплицирано на само една јавна набавка, којашто е во висина од 35 милиони денари, добиена во регуларна тендерска процедура.

Четврто и најсмешно, сопругата на министерот воопшто не се вика Маја како што наведува Стоилковски, што уште еднаш се докажа какви неточни, несериозни и лажни информации пласира Стоилкоски за дневно политички поени.

Оваа срамна прес-конференција со лажни обвинувања се должат на успешната работа на министерот и желбата на ВМРО-ДПМНЕ да ја дискредитира таа работа по секоја цена.

Уште пострашно е што во период кога министерот и медицинскиот персонал е посветен на справување со корона вирусот, Стоилковски и ВМРО-ДПМНЕ се обидуваат преку лаги да ја дефокусираат јавноста.

https://www.brif.mk/ministerstvo-za-zdravstvo-vmro-dpmne-so-netochni-neseriozni-i-lazhni-informacii-sobira-dnevno-politichki-poeni/
OPOZICIONER
OPOZICIONER

Број на мислења : 963
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Мај 28 2020, 23:29

Еве небањатите пак лажат сакајки да предизвикаат незадоволство и револт кај граѓаните.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2499

https://vesnik.com/node/100510

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2500

https://a1on.mk/macedonia/makedonija-dodadena-na-listata-zemji-cii-gragjani-moze-da-patuvaat-vo-crna-gora/

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 03 2020, 17:22

Нема за што се не излажаа и кој се не ги фати во лага небањатите.


Стари лаги од дпне - Page 4 Ezl6lq10Стари лаги од дпне - Page 4 Ezl6ln10Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2507

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Чет Јун 04 2020, 12:34

Еве ја правдата на небањатите, местење судски процеси, лажни обвиненија и нарачани пресуди.

Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2511

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by PRVOBOREC Сре Јун 10 2020, 11:57

Пак сте лажеле небањати морони. Уште малку и на 5 јули ќе си ја добиете наградата за лажните вести што ги шири највисокото ваше раководство.Стари лаги од дпне - Page 4 Img_2526

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Albatros Нед Сеп 06 2020, 19:31

Vmro kako da se izgubeni vo prostorot i vremeto i seuste ne mozat da veruvaat deka izborite pominaa a tie se gubitnicite.

Стари лаги од дпне - Page 4 Ehp1wo10Стари лаги од дпне - Page 4 Ehp1wn10

Albatros

Број на мислења : 822
Join date : 2018-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Стари лаги од дпне - Page 4 Empty Re: Стари лаги од дпне

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот