Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 35 of 35 Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Сеп 29 2023, 20:50

Настанот повеќе според мене офговара за темата за насилство врз жените од страна на министерот за евроинтеграции, односно за буфаризација на Македонија и Македонците според платформата што ја прифати СДСМ за зачленување во ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Окт 03 2023, 22:55

Колку треба да си луд, да пишеш наслов негователка од Велес им дала цигара на децата, да пробаат електронска......сериозно лудаци........

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Окт 04 2023, 21:14

Во случајот во Велес претпоставувам дека се работи за невнимание и дека воспитувачката ја оставила електронската цигара и децата ја дограбиле. Вообичаено за земја во која има осудени за тероризам луѓе што воопшто немале оружје во раце или се обвинети за насилно менување на власт, а ниту била прогласена нова власт ниту воопшто имало таков обид, а тие што насилно избраа претседател на Собранието не одговараа воопшто.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Чет Дек 14 2023, 22:10

(Фото) Закани по животот на уредникот на Инфомкас од лице фотографирано со Мицкоски


-Следно на дебелава мечка поп бел чаршав да му стави, пишува тој.

Значи, не го сакам и ценам Инфомакс, ама ич....ама што е многу е многу, повици за линчови, чуда, тоа е дно, дна. Миленко Неделковски, неколку дена пред настаниве со Вања, иамше нова листа за одстрел. ДПМНЕ, и нејзините „кучиња“ не се опаметуваат.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Spiridon likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Spiridon Пет Дек 15 2023, 12:38

Nisto novo vo vmro. Seenje strav, nasilstvo, zakani, uceni. Toa e nacinot na koj mislat da dojdat na vlast i so koj mislat da vladeat. Matricata ne se promenila.

Spiridon

Број на мислења : 17
Join date : 2023-07-27

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Дек 15 2023, 20:17

Колку што читам се работи за клетва, а не за повик на насилство. Никаде нема повик за убиство на новинарот, туку се изразува желба веројатно Господ да ја заврши работата, што од религиска гледна точка не е во ред. Во Македонија имало и полоши повици и пишувања против Мицкоски и други патриоти. Ако полицаецот кој фалсификувал службен извештај дека Јане Ченто не бил дома кога беше во домашен притвор е осуден со условна затворска казна и си одтанува на работното место, а нема никаква казна за тој што му наредил да го направи тоа, ниту за соучесниците што биле во наводната контрола, бидејчи за тѕоа и немало истрага, не з може да се очекува некој да одговара за клетва.

https://skopje1.mk/archives/268498

Ајде овде да напишам и за трагикомедијата во ЕУ при што Орбан излегол од салата кога е гласано Украина и Молдавија да ги почнат преговорите. Како еднаш во 18 години на натераа некој грчки, француски или бугарски политичар да излезе од салата кога се гласаше за наше членство, а добивавме налудничави пречки кои беа прифатени од сите членки на ЕУ (и на НАТО). Не знам дали има психијатри во ЕУ кои имаат храброст јавно да им кажат на политичарите дека се луди. Или зошто нашиот „стратешки партнер“, САД ги подржува Косоварите и Украинците, а фрлаше напакм бомби врз Македонците во Егејска Македонија и секпгаш ги поддржува македонските непријатели .

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Саб Дек 16 2023, 20:05

Spiridon-e добре дојде...читаш со кој имам работа.....Very Happy


Трендафил, си знаеш за внуците.......да не сум досаден ко тебе.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Spiridon Нед Дек 17 2023, 10:30

defo напиша:Spiridon-e добре дојде...читаш со кој имам работа.....Very Happy


Трендафил, си знаеш за внуците.......да не сум досаден ко тебе.

Blagodaram, dobro ve najdov. Go citnav malku covekot, hardkor vmro so usovrseno pasiv agresiv relativiziranje. Tipicno za kvazi neutralata na vmoronskata sekta.

Spiridon

Број на мислења : 17
Join date : 2023-07-27

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Дек 18 2023, 20:39

Погрешно е мислењето дека сите што се против политичкото бришење на македонската историја (со политичка одлука, а не со историски факти)се за ВМРО. Не е мал делот на тие што ќе гласаат за ВМРО само за да ги казнат ДУИ (носител на власта во Македонија, барем според Пржинскиот договор во кој премиер на техничка влада предлага водечката од партиите во власта) и СДСМ. Да потсетам и дека СДСМ, тогаш со име СКМ ветуваше дека ќе не однесе во комунизам, сега ветува дека ќе влеземе во ЕУ. Мислам дека резултатот ќе биде ист и ќе бараме друго решение (трета среќа).
Можеби во вашата средина ако за некој кажете дека е ВМРОвец значи дека е најлош. Јас одговарам на тоа што е напишано. Не ме интересира дали сте за ДУИ, СДСМ или странски платеници, Поради новиот член на форумов да напишам дека не сум член на ниту една партија одамна, а бев кусо време член на СДСМ (тогаш СКМ) деценија и половина пред преименувањето на партијата. Ако СДСМ во 1991 година наместо да се бореше за зачувување на СФРЈ наместо за самостојна Македонија, ако не си играше со името на државата о македонскиот идентитет, ќе го подржував.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Дек 18 2023, 21:37

трендафил напиша:Погрешно е мислењето дека сите што се против политичкото бришење на македонската историја (со политичка одлука, а не со историски факти)се за ВМРО. Не е мал делот на тие што ќе гласаат за ВМРО само за да ги казнат ДУИ (носител на власта во Македонија, барем според Пржинскиот договор во кој премиер на техничка влада предлага водечката од партиите во власта) и СДСМ. Да потсетам и дека СДСМ, тогаш со име СКМ ветуваше дека ќе не однесе во комунизам, сега ветува дека ќе влеземе во ЕУ. Мислам дека резултатот ќе биде ист и ќе бараме друго решение (трета среќа).
Можеби во вашата средина ако за некој кажете дека е ВМРОвец значи дека е најлош. Јас одговарам на тоа што е напишано. Не ме интересира дали сте за ДУИ, СДСМ или странски платеници, Поради новиот член на форумов да напишам дека не сум член на ниту една партија одамна, а бев кусо време член на СДСМ (тогаш СКМ) деценија и половина пред преименувањето на партијата. Ако СДСМ во 1991 година наместо да се бореше за зачувување на СФРЈ наместо за самостојна Македонија, ако не си играше со името на државата о македонскиот идентитет, ќе го подржував.

А сега си окороли ДПМНЕ-овец.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3454
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Дек 19 2023, 21:47

Разбирам дека во политиката како и во сексот ако една иста работа ти ја прави некој што го сакаш тоа е врв на љубов, а ако ти ја прави некој што го мразиш силување. На форум наместо да се бавиш со мене или некој друг, треба да напишеш со што не се согласуваш од тоа што сум го напишал и зошто. Јас не пишувам за никој дека е закоравен СДСМовец, тоа е негово лично право. СМетам и дека не може полуписмен политичар да изигрува врвен историчар, како Заев или Ковачевски на пример и да преговара за македонската историја, па фашисти и окупатори да прогласува за администратори и демократи. Во Бугарија нема Македонци во Уставот и не се почитуваат нивните човекови права. За ветото на Грција има пресуда од меѓународен суд дека се работи за кршење на меѓународното право. За СДСМ и во двата случаја не е вината до Грција и Бугарија, туку на Македонија. Подршка во малтретирањето на Македонија за жал имаше и од НАТО и од ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Gustav Сре Дек 20 2023, 13:47

Spiridon напиша:
defo напиша:Spiridon-e добре дојде...читаш со кој имам работа.....Very Happy


Трендафил, си знаеш за внуците.......да не сум досаден ко тебе.

Blagodaram, dobro ve najdov. Go citnav malku covekot, hardkor vmro so usovrseno pasiv agresiv relativiziranje. Tipicno za kvazi neutralata  na vmoronskata sekta.

Relativizacijata e alatka na populizmot i nacionalizmot. Cesto koristena vo istorijata na covestvoto. Nikogas ne donela nisto dobro.

Gustav

Број на мислења : 9
Join date : 2023-11-16

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Дек 21 2023, 20:30

Јас само се борам за моите индивидуални човекови права.
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11123
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 35 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 35 of 35 Previous  1 ... 19 ... 33, 34, 35

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот