Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+16
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
20 posters

Страна 33 of 34 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Пет Окт 14 2022, 11:10

Partiski botovi ne ubeduvam. Prezentiram fakti za blesite sami da se educiraat.

Nebula

Број на мислења : 943
Join date : 2018-08-04

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Окт 14 2022, 11:46

Nebula напиша:Partiski botovi ne ubeduvam. Prezentiram fakti za blesite sami da se educiraat.

За да можат поубедливо да лажат?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Окт 14 2022, 19:44

Целта на форумитре е да се дискутира (со факти или без нив) со другите учесници во врска со различни теми. Без разлика кој е и што е тој што нешто напишал. Гледам препотентните ботови кои ја поддржуваат власта и не сакаат да видат дека по доаѓањето на Заев на власт, а посебно по Преспанскиот договор и Договорот за пријателство со Бугарија живееме полошо. ЗНам дека ппорано фашистите
а сега либералите (неофашистите) се сметаат за виша раса, дека имаат екслузивно право да бидат ботови и дека само нивната вистина е вистина, но тука не можам да ви помогнам. Ќе го прашам директно Небула уште еднаш дали во некоја друга земја од нашата временска зона, од кои некои имаат и поголема територија надвор од нашите 15 степени географска должина размислуваат за промена на времето. Во Македонија не е проблем тоа што еден час порано или подоцна ќе се стемнува според часовниците, туку тоа што РЕК Битола на пример се користеше за перење пари. Еден тон јаглем Сеад Кичан (кој е во затвор) го наплажаше ископан и донесен на депонијата на централата двојно поевтино отколку што сега зема Вице Заев. И ископаната количина е многу помала, па производството во струја откако влеговме во НАТО е помало од децении порано. За тоа сигурно не е виновна опозицијата колку и да веруваат ботовите на СДСМ и ДУИ во тоа. Јасно е зошто државата не набави јаглен и гас на време кога беа поевтини. Власта ја осиримаши земјата, а сиримавиот плаќа два пати во желба да заштеди.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Окт 16 2022, 12:03

Говна небањати некрофилски.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Img_1311

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Окт 16 2022, 13:54

Бог да го прости. И Марин беше еден од тие што се покаја што ја поддржа куртон револуцијата, која се покажа антимакедонска, односно проалбанска, прогрчка и пробугарска. Со покајувањето не може да му се земе за зло што во еден период поверувал на лажгото од Муртино дека актуелната затвореничка во Идризово Катица Јанева ќе допринесе за подобрување на правосудниот систем во Македонија. Во последните неколку години довербата во судството се намали за 5 пати, барем според американците. Нашите агенции не се ни трудат да направат анкета со оваа тема, затоа што владата прави многу поголеми глупости што ги засегаат сите граѓани.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Нед Окт 16 2022, 16:10

Вакви кои се радуваат на туѓа смрт претендираат да бидат власт. Ова е вистинското лице на дпне.

PRVOBOREC напиша:Говна небањати некрофилски.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Img_1311
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

osa likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by reiter 1 Нед Окт 16 2022, 21:14

немојте за Бабиќ..

reiter 1

Број на мислења : 5
Join date : 2022-10-16

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 06:49

Ajдe poвторно да напишам дека Бабиќ, Бог да го прости, не беше лидер на Куртон револуцијата спроведена од странски тајни слуѓжби преку домашни соработници и само и поверувал дека се работи за револуција што треба да ја подобри состојбата во Македонија, а не да и го смени името, а Македонците да ги трансформира во Бугари. Во моментов во Украина има луѓе што му посакуваат смрт на Путин, но и луѓе што посакуваат смрт на секој Русин. И не само во Украина туку и кај тие што ја поддржуваат и кога украинските фашисти сакаа тоа што Бугаритре ни го прават на нас да им го направат на Русите во Украина. Кај Бугарите разликата е што тоа што им го прават на Македонците во Бугарија сакаат да го направат и на Македонците во Македонија и дијаспората.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Окт 17 2022, 09:25

трендафил напиша:Ajдe poвторно да напишам дека Бабиќ, Бог да го прости, не беше лидер на Куртон револуцијата спроведена од странски тајни слуѓжби преку домашни соработници и само и поверувал дека се работи за револуција што треба да ја подобри состојбата во Македонија, а не да и го смени името, а Македонците да ги трансформира во Бугари. Во моментов во Украина има луѓе што му посакуваат смрт на Путин, но и луѓе што посакуваат смрт на секој Русин. И не само во Украина туку и кај тие што ја поддржуваат и кога украинските фашисти сакаа тоа што Бугаритре ни го прават на нас да им го направат на Русите во Украина. Кај Бугарите разликата е што тоа што им го прават на Македонците во Бугарија сакаат да го направат и на Македонците во Македонија и дијаспората.

Говно Путинистичко. Лајно од луѓе сте бе. Вакви лајна немало и не постоеле. Срам да ти е.Магаре старо.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 17 2022, 20:47

Да напишеше дека сум говно американско ќе бев поголемо говно затоа што тие ги имаат озвшено најголемите злосторства во последниот век. Да почнам од атомскатите бомби фрлени врз Хирошима и Нагасаки, загинатите германски цивили во бомбардирањата на германските градови во втората светска војна, а да завршам со убиствата на неколку илјади само деца за да се убие некој непријател на САД во арапските земји.
Можеш да напишеш каква сакаш навреда, но тоа не значи дека украинската профашистичка власт по портокаловата револуција не ги кршеше правата на Русите кои живеат како малцинство таму и дека не го почитуваше договорот потпишан во Минск. Тоа што Путин нема свиткана кичма како Заев е благодарение на тоа што ја подигна Русија од мртвите кај што сакаа да ја испратат. Инфлацијата инаку не е резултат на војната во Украина, туку на пуштањето во промет на голема количина на евра и долари во време на пандемијата. Кога ЕУ купи вакцини за милијарда луѓе, а истите почна да ги донира пред истек на рокот на траење. Да немашее војна во Украина ќе имаше пандемија на мајмунски сипаници или нов тип на корона вирус.
Треба ли да бидам говно Клинтоново, Бајденово или Бојко Борисово за да ме почитуваш како човек. ЗОшто не можеш на нормален начин да се однесуваш кон луѓе што не мислат као тебе и да одговориш на друг начин и да се обидеш да ме убедиш дека користењето на нуклеарно оружје (осиромашен ураниоум) во Србија, Црна Гора и Република Српска не е воено злосторство и дека правата на АЛбанците се поважни од правата на Русите. Мислиш дека Русија сакаше да започне војна за да ги заштити своите сонародници што како малцинство живеааја до пред референдумите во Украина? Или дека војната ја посакуваа тие што го донесоа Зеленски на власт.
Не знам дали знаеш дека од 60 милијарди долари помош на Украина од САД 54 милијарди се кредити.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Ное 08 2022, 14:03

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Antoni10

Е мој луди ДПМНЕ-овчиња, типов тераше и подржуваше кампања, здравје со игла не влегува, а педерасов примил и 4 доза?!?
Додека глупи мој ДПМНЕ-овци вас ви умреа драги лица кои можда, баш таа вакцина ќе им го спасеше животот копитово си се заштитило. Ех бе.

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Ное 09 2022, 17:49

Не знам дека Антонио водел антиваксерска кампања, но власта е таа што треба да се спротистави на такви кампањи. Но исто така народот треба да и верува на власта. И јас имам добиено две бустер дози, но за жал не од најновата варијанта на вакцината, затоа што Македонија нема набавено вакцини кои ги опфаќаат најновите сојови на вирусот. Мислам дека АНтонио не е виновен за тоа што јас пре 5 (и со зборови пет) месеци правев компјутерска томографија на кичмата, а уште не можам да добијам резултат затоа што нема кој да ја погледне снимката и да напише извештај. Кај мене фала Богу не се работи за животно загрозување нту за болест што може брзо да напредува, но толку чекаат и луѓе заболени од болести кај кои има брзи промени, па состојба од пред повеќе месеци веќе не е релевантна.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Чет Ное 10 2022, 08:21

трендафил напиша:Не знам дека Антонио водел антиваксерска кампања, но власта е таа што треба да се спротистави на такви кампањи. Но исто така народот треба да и верува на власта. И јас имам добиено две бустер

Браво за твојата доверба во власта на СДСМ.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Чет Ное 10 2022, 13:45

Никогаш не се информирам од еден извор, посебнио не кога се работи за мојот живот. Факт е дека со ковидот, не само кај нас, секој беше препуштен на својата среќа. Умираа и вакцинирани, а невакцинирани немаа никакви знаци на болест и беа откривани случајно, на пример поради патување. Јас морав да се вакцинирам и поради тоа што без сертификат не можев да одам на прегледи за друга болест. На пример не ќе можев да добијам упат за компјутерска томографија на почеток од февруари во ден во кој имаше 30-тина починати. Снимање ми закажаа и беше направено на 20 јуни, по 4,5 месеци, а сега по нови 4,5 месеци уште немам добиено резултати затоа што благодарение на власта нема кој лекар да ја види снимката. Не знам дали вакво нешто може да се случи на друго место освен во Македонија, т.н. северна. А пред неуспешниот референдум за Преспанскиот договор имаше ветување дека ќе може да се лечиме во земјите од ЕУ. Не велам дека не може, но ако си платиме. Ако платам и на Камчев, кој пред некој ден ја одслужи казната за двете дела за кои беше осуден, резултати ќе добијам истиот ден. Но тој не е СДСМовец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Ное 11 2022, 16:56

Сега Трендо, ќе минуваш во Левица или ќе прифатиш дека си горд ванчомихајловист?

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Img_2623

https://24info.mk/%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%BA%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%BE-%D0%BC%D0%B8%D1%85%D0%B0%D1%98%D0%BB%D0%BE%D0%B2-%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D0%BB-%D0%BE%D0%B4-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B8/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Ное 12 2022, 09:27

ВМРО го предложи законот, кој за жал до ден денешен власта не го објавува во Службениот весник па не стапува на сила и не може да се примени. Ако имате информации од штабот, еве прашувам кога мислите да го објавите законот и со тоа да почнат да течат роковите во кои мора да се ускладат имињата на бугарските фашистички клубови. Ќе напишам, ЗА ЖАЛ, Ванчо Михајлов во еден период бил лидер на ВМРО и се борел како Заев, сега Ковачевски и АЛи Ахмети (и другите потписници на Тиранската платформа) за Македонија како посебна држава, но без Македонци. АКтуелната власт не е против Македонци, но не такви како што не создал Господ, туку со кастрирана историја и со самото тоа со кастриран идентитет, односно со старо име, а нов идентитет. Во суштина политиката на ЗОран Заев и сегашното СДСМ е политиката на Ванчо Михајлов. Реално Лазар Колишевски има многу повеќе направено за Македонија од било кој лидер што сме го имале по самостојноста. Реално направил се и ги отворил сите потребни национални институции, па на новите повеќепартиски лидери им останало само да ги одржуваат. За жал Заев многу има срушено (не физички), па на пример наместо македонски се станати национални, односно не се веќе македонски.
Не разбирам ниту зошто бугарите ако сметаат дека не биле фашисти бараат на спомениците на жртвите на нивната војска ви времето на НОБ бараат да се избрише бугарски, а не фашистички, затоа што историски факт е дека злосторството го има извршено бугарската, а не војска на некоја друга фашистичка држава. АКо не биле фашисти, би требало да бараат да се избрише тој збор, па да пишува на спомениците дека злосторството го извршиле бугарските окупатори, а не фашистичките окупатори како што договорил Заев со Борисов.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Ное 22 2022, 13:09

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Img_1339ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Fikaze10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Дек 01 2022, 19:03

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Img_1346

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2423
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Дек 02 2022, 09:54

Во Скопје би било најдобро да има нови избори по разводот помеѓу градоначалничката и партијата што ја предложи, но не верувам дека градалничката би прифатила предвремени избори на кои би учествувала како самостоен или кандидат на новата љубов, СДСМ и ДУИ. Во двата случаја би ги загубила изборите. Што се однесува до ветувањето за жал не верувам дека градоначалничката сега ќе го исполни ветувањето, инаку има уште три години до крајот на мандатот, па вио нормални услови тоа веројатно би се исполнило. Во време на изборите исто така никој не знаеше дека Македонија ќе влезе во војна со Русија како верен слуга на евроатлантската меѓународна банда и дека ќе воведе самоубиствени санкции кон оваа земја, што драстично ги загрози економските услови на сите индивидуи и субјекти во земјата. Тоа не се случило во ниедна војна по Втората светска војна, не знам дали да почнам од војните во Кореа, Витнам, дури ни кога имавме војна во соседството кога НАТО окупира и отдзема дел од Србија (Косово). Дури ни кога Косово ја нападна нашата земја со помош на предавниците од Македонија, сега со име ДУИ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Дек 05 2022, 08:18

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Screen12

Говнава ДПМНЕ-оски си се исти....направиа хејт и го возат и натаму, дури и врз грбот на нечија несреќа....морони!!!!

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 14:18

Ако станува збор за Маја Јаневска таа нема починато од болест во АФрика, туку е застрелана.

https://telma.com.mk/2022/12/05/kako-zaginala-makedonkata-vo-juzhna-afrika-janeska-pronajdena-so-prostrelna-rana-vo-glavata/

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Сре Дек 07 2022, 15:50

трендафил напиша:Ако станува збор за Маја Јаневска таа нема починато од болест во АФрика, туку е застрелана.

https://telma.com.mk/2022/12/05/kako-zaginala-makedonkata-vo-juzhna-afrika-janeska-pronajdena-so-prostrelna-rana-vo-glavata/

И ситењево е ОК. А она шо не го кажуваат медиумите финансирани од унгарско масло, девојкава, помогнала во тоа Макеоднија да уствари дипломатски контакт со Јужно Афричка Република. Шо ете е еден плус, уште еден пријател во светов, каков таков, пријател. Ама тоа твојата исфуцкана глава, неможе да го сфати?!?!?

_________________
Се има свој почеток и крај. Крајот зависи од тоа измеѓу.
defo
defo

Број на мислења : 3395
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 16:31

Знам дека ме мразиш па нема потреба да користиш говор на омраза. Инаку не знам дека Маја допринела ЈАР да не признае ниту кога, односно дали било тоа под нашето од Бога фаено (природно) име или со сегашново, мутантно.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Сре Дек 07 2022, 16:43

трендафил напиша:Инаку не знам дека Маја допринела ЈАР да не признае  

Ако ти не знаеш, не значи дека не е така. Инаку ЈАР е дел од БРИКС па затоа изненадува фактот што дпне оФците и се нафрлија постхумно. Затоа полека со ширењето омраза, вашиот идол Путин може да ви се налути.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6564
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Сре Дек 07 2022, 19:49

Признавање со опоганетото иоме на мојата татковина не ми значи ништо. Ниту признавањето на македонската дипломатија дека е неспособма сама да воспостави дипломатски односи со некоја земја, туку една инфлуенсерка е поспособна за тоа.
Во врска со Путин кого евроатлантската меѓународна банда и нивните слуги го прогласуваат дека е виновен за се не сакам да дискутирам. Само ќе потсетам дека инфлацијата, цените на нафта и други производи почнаа повеќе месеци пред почетокот на војната во Украина. И Русија и објави вијна само на Украина, не на цел свет, откако повеќе години стрпливо чекаше Украина сда почне да ја применува спогодбата од Минск.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 10954
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 33 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 33 of 34 Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот