Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 18 of 35 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Пон Фед 15 2021, 17:22

Au, otisol covekot.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Фед 15 2021, 20:33

Како што стојат работите Србија сега наскоро ќе започне со производство на вакцина.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 18 2021, 19:03

Кој ли се не им го дупи чобанот на мороните небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2884

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 20 2021, 20:58

Ајдееееееее.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2889

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Фед 20 2021, 21:17

Да не бевме диктатура (хибриден режим) ќе беше чудно што никој не се ни обидува да го прочита статутот на партијата, по кој со завршување на некој конгрес прекинува и мандатот на делегатите на истиот. Вонреден конгрес се свикува на друг начин. Режимот очигледно сака да ја потврди оценката на Економист и Хјуман рајтс воч или да потоне уште подлабоко во диктатурата. Еве линк до статутот на ВМРО. Во врска со вонреден конгрес најинтересен е член 31.

statut.pdf (vmro-dpmne.org.mk)

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 20 2021, 21:49

Ахахахахаааа еве еден лудак со лично искуство.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Фед 20 2021, 21:54


_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Фед 20 2021, 21:59

Небањатите: да живее Зоран Заев.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 21 2021, 17:04

Небањати абе кај се тие мигрантите против кои собиравте потписи.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 21 2021, 19:38

Добровечер небањати. Стварно зошто вака незаконски собирање потписи.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2894
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Фед 21 2021, 21:11

Спиете ли мирно небањати.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2897

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Чет Фед 25 2021, 19:11

Ајдеееее пропадна пописот, ахахахахааааа.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2903

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by SHARENI Пон Мар 01 2021, 11:54

SHARENI
SHARENI

Број на мислења : 844
Join date : 2016-11-20

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пон Мар 01 2021, 13:17

Ова се нарекува лижење кај што си плукал. Жално за научник од негов калибар. Но за жал имањето  знаење не значи и имање човечки вредности.  Ниту пак отпорност кон политичко влијание и корумпирање.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2542

https://telma.com.mk/2021/03/01/%D0%BA%D0%BE%D1%86%D0%B0%D1%80%D0%B5%D0%B2-%D1%81%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BC%D0%B8%D1%81%D0%BB%D0%B5%D1%9A%D0%B0-%D1%81%D0%B5-%D0%BC%D0%BE%D1%98-%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2/
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Пон Мар 01 2021, 17:33

Ima covekot politicki ambicii ili nekoj/i clenovi od semejstvoto za vrabotuvanje.

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Мар 01 2021, 21:13

Пријателче ми кажува Латас нешто трабуњал, дека Мицко, Бранко Црвенкоски, Максим Димитриевски  биле најголемите Македонци. Абе да си пукнеш во нога, дирек.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Мар 02 2021, 18:58

Nebula напиша:Ima covekot politicki ambicii ili nekoj/i clenovi od semejstvoto za vrabotuvanje.
Ако сме кај семејството секој Македонец знае за охриѓанецот Анастас Коцарев, врвен научник и патриот. Бил близок соработник на Марија Кири, а како патриот ги обединил македонските друштва во Швајцарија во Друштво на Македонците за независна Македонија. Претседателот на МАНУ е негов потомок.

Инаку Јасна Котеска, професор на Филолошкиот факултет ја повикува деканката да каже каков документ добила на 9 април 2020 година во врска со укинување на катедрата за македонски јазик и книжевност.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Мар 02 2021, 22:01

Штета што таков патриот како Анастас има потомок кој шири лажни вести. А Јасна нека го покаже документот со инструкции кој го добила на 28 2 2021 од штабот на една политичка партија.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Nebula Вто Мар 02 2021, 22:25

Dekankata nema sto da kaze nitu pokaze zatoa sto takov dokument ne postoi. Isto kako sto ne postoi dokumet so instrukcii za Jasna. Obicni  trik prasanja na koi pagaat samo blesavi nepismeni partiski botovi.

https://www.slobodnaevropa.mk/amp/31129256.html?withmediaplayer=1&__twitter_impression=true

Nebula

Број на мислења : 951
Join date : 2018-08-04

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 07 2021, 09:35

Копање очи меѓу небањатите. Ова ќе биде убав ден.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2922

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Мар 07 2021, 10:23

Тодоров е тој што веројатно уценет поради некој криминал во времето кога беше министер стана слуга на Заев, хибридниот владетел што сака да определи кој ќе биде лидер на опозицијата. За жал Заев со помош на милионите на СОрос и евроатлантската меѓународна банда не раздели то тој степен што ќе треба долго време за да се обединиме барем окулу една работа.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Нед Мар 07 2021, 11:00

Важно да цитирам „си ги копате очите" меѓу себе. Со таква килава опозиција СДСМ ќе владее сто години.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Мар 07 2021, 16:45

Тоа што, ајде да земам пример од друга земја, Квислинг бил заевист, не значи дека сите норвежани биле фашисти. Нормално дека Македонците не можат со љубов да гледаат кон предавниците. Сигурно е дека не може да го сакаш некој што е предавник. За жал и ВМРО си ги врзува рацете со тоа што смета дека МОРА да станеме членка на ЕУ. Секогаш има избор. Сметавме и дека вакцини ќе добиеме од пријателските земји, пред се преку ЕУ. Со тоа се сложувам, но јасно е кој ни е пријател и дека тоа не е ЕУ.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Нед Мар 07 2021, 17:23

Нема тука патриоти и предавници туку гола борба за власт. Инаку точно тие што ги браниш бараа оставка од Заев затоа што не ги прифатил бугатските уцени и не почнал преговори со ЕУ под нивните услови.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Мар 07 2021, 18:43

Ајдеее почна клањето кај небањатите.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Img_2926

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 18 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 18 of 35 Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 26 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот