Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 17 of 35 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Саб Јан 23 2021, 18:03

Се краделе капаци од шахти во 2015. Ти тврдиш дека тоа е доказ за зголемена сиромаштија. Плус лажеш дека во 2015 немало луѓе кои шетале по населбите откупувале стари работи. И мислиш дека тоа е во интерес на дпмне. Со таква опозиција Заев уште сега може да почне да размислува за составот на владата во наредниот мандат од 2024 до 2028.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Јан 23 2021, 18:37

ДУИ беше на власт и во 2015 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 23 2021, 18:48

Добровечер набањати. Наминав само да не се чувствувате запоставени.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2822

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 24 2021, 20:44

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2827

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 25 2021, 11:45

Ова во Охрид небањат краде бекатонски плочки.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Јан 25 2021, 11:59

PRVOBOREC напиша:Ова во Охрид небањат краде бекатонски плочки.


Македонски Брод, судејќи по маркава на возилово, гарант е од Пласница cyclops cyclops cyclops Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball Basketball
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Јан 25 2021, 12:51

А бе јас регистрацијата гледам. А штом краде мора да е небањат. Или од тие заштитените соживотни.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пет Јан 29 2021, 20:26

А бе овој и тој небањатиот рексона немаат мозок или мислат дека мозок немаат небањатите морони што ги мочаат од високо.


ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2838
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Јан 30 2021, 15:37

Се работи за проста математика. 62-2+60. Исто и 58+2+60. Не знам дали тоа ќе се отствари. Но не се отствари ни тоа дека бројот на пратеници што ја поддржуваат власта ќе се зголеми, како што изјавуваше лицето З.З. (ајде да не спомувам име). Очигледно во Собранието нема стока за продавање како во претходниот состав.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Саб Јан 30 2021, 21:01

Само мрднатите небањати и нивните креатури оправдуваат силување.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2843

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Јан 31 2021, 14:07

На една тема пишуваш дека Левица е поблиска до СДСМ отколку до ВМРО, на друга дека ако нешто напишал некој од Левица виновно е ВМРО. Можеби ќе згрешам затоа што основата на коментарите на твитер си ја дал делумно, само левата страна, но ми изгледа дека пишува за случаи кога некој сака секс во време на настанот, а после тоа не, па се чувствува силувано. Чувството е реално, но за тоа не е виновна ни другата страна. Доколку не се работи за некој видовит.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Нед Јан 31 2021, 22:02

Небањатите јунаци и Силванева Бонева.


_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Фед 01 2021, 13:11

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Miki10
Овој појќе од НАДА го тажит, ам шо да не го тажит, секна изворчето, последно разбрав дека и куќата кај шо живее  во Злокуќани ќе му летне, под хипотека му била од некоја банка.

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Фед 01 2021, 16:17

Што ќе гледаме кога Македонија ќе стане суверена држава и ќе им секне чешмичето на стотици луѓе што никогаш ништо не работеле во живот освен што пренесувале туѓа пропаганда. Сега како преодна фаза од странски пари се префрлени на македонски буџетски, но што ќе прават после. Мислам на тие што не претерувале и нема д бидат во затвор.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пон Фед 01 2021, 17:06

Македонија е и суверена и независна држава. Така тресевте зелени и кога Трамп дојде на власт. Сега на Путин се клањате или Џи Сингпин?
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Фед 01 2021, 19:17

Суверена земја не рекетира и корумпира свои гласачи за да го смени името на државата по желба на други ниту да пласире гнасна лага дека со новото име ќе добиеме датум за преговори за ЕУ.
Во суверена земја не го брани идниот премиер обезбедувач од амбасадата на САД, како што беше случај кај нас на 27 април 2017 година.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 01 2021, 19:47

Браво бе небањати, зошто да се образувате за нешто што никогаш нема да го користите.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2848
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Вто Фед 02 2021, 16:49

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 EtO0yG4WYAAPspI?format=jpg&name=medium

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Фед 02 2021, 17:23

Тоа сигурно, ќе платеше со народни пари десет пати поскапо квалитетни вакцини за себе и тие околу него, руски и кинески да ги тестираат на орките што ги затвараше во кафези на митинзите а режимските мегафони ќе тврдеа како секој ден вакцинираме илјадници луѓе. Најголемиот проблем на Заев и неколку луѓе околу наго е што мислат дека во држава во која корупцијата е вкоренета 30 години а менталитетот на граѓаните е апсолутно клиентелистички може нешто да биде променето на подобро.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6586
Join date : 2016-10-02

defo likes this post

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Фед 02 2021, 18:58

Русите и кинезите не се народи што не го познаваат правењето на вакцини.Напротив. И едните и другите ги тестираа на доброволци од своите земји. Русите први ја пуштија вакцината во оптек. Мислам дека ние се одлучивме за западните вакцини од слугаторски менталитет на власта кон тие што ги донесоа на власт. Сега кога гледаат дека биле будалетинки за се, почнувајќи од недобивањето на датум за преговори со ЕУ , па до ова последно дупење со вакцините, се вртатија во реалноста. Овој експеримент на Заев за жал ќе се плати со животи и здравје на македонците/граѓани на рс Македонија (ајде да употребан северџански израз за да ме разберат сите учесници на форумов. Да не се плашат од евроатлантската меѓународна банда дека ако останеме подолго време без вакцини вирусот кај нас и другите земји што имаат власт неспособна да одвои неколку милиона евра за вакцини вирусот може да измутира во тип за кој не важи вакцината па да се врати пандемијата и кај нив, не би добиле вакцини нимогаш.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11131
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 02 2021, 19:11

Убав ли беше чивасот стар 12 години небањати?

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2853

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Etk0gk10

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Etk0vj10

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Сре Фед 03 2021, 21:31

Се одбор дружина небањата.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2855

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Фед 08 2021, 16:07

Поздрави од Германија небањати криминални морони.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2861

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Фед 09 2021, 18:26

Ајдеее сега курето на уставен ќе ја рушел казната.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Img_2865

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2449
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by defo Пон Фед 15 2021, 13:09

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 EuQm2beWYAMAumv?format=jpg&name=900x900

_________________
Интернетот, социјалните мрежи демократијата ја претворија во желба за анархија и хаос.
defo
defo

Број на мислења : 3457
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 17 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 35 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 26 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот