Форум Мелница
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

+18
PRVOBOREC
OPOZICIONER
Delta
zozoti
Teo
трендафил
Luxor
alienmk
Dino
Nebula
Bosonoga
defo
cvetka
osa
Albatros
TRAJCHE
SHARENI
Zhane
22 posters

Страна 10 of 35 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Next

Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пет Окт 02 2020, 21:47

И Заев вети дека ќе поднесе оставка ако не победи на избори во минатото па не го стори тоа. Мицкоски понуди оставка, но истата не му беше прифатена. Но во секој случај тоа е работа на членовите на ВМРО, а не моја, твоја или на Богојески кој на изборите го освои последното место, а не мисли да поднесе оставка. Никој не не тера ни мене, ни тебе ни било кој друг вклучувајќи го тука и лидерот со најмалку гласови да гласа за партијата на Мицкоски ако го смета за политичар што лаже повеќе од Заев. Човекот што не го држи памет ако гледаме на ветувањето дека додека има разум нема да се менува Уставот поради промена на името.
_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пет Окт 02 2020, 22:21

Кога Жмицко понудил оставка која не му била прифатена. Не сум информиран за тоа па ако не тресеш зелени би замолил за линк до доказите.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 13:23

https://mia.mk/mickoski-centralniot-komitet-ednoglasno-go-odbi-mo-ot-predlog-za-svikuva-e-na-vonreden-kongres/

Мицкоски има понудено да се одржи вонреден конгерс на кој тој нема да се кандидира за претседател. Централниот комитет го има одбиено предлогот. По статутот на партијата 6 месеци не може повторно да се одлучува за вонреден конгрес.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Саб Окт 03 2020, 13:50

Glupo fingiranje vo obid da se spasi predavnikot chij edinstven interes e da im sluguva na srbite i bugarite. Popatno i na grcite kako i negoviot prethodnik Grujoshesku.
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 16:50

Мицкоски и да сакал не можел да биде предавник затоа што не бил на власт. За разлика од Заев кој за мене ги предаде АЛександар Македонски на Грците и цар Самоил на Бугарите, за вас веројатно само цар Самоил. Не сум слушнал дека ВМРО го продава Крале Марко на Србите.
Ајде пак да напишам дека дали лидерот на ВМРО ќе поднесе оставка или не е работа на членовите на таа партија. Не на СДСМ и други партии. Ни ДУИ не победил на ниту едни избори, секогаш е на трето место, па никој не бара оставка од Али Ахмети.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Саб Окт 03 2020, 18:25

Тој што го нарекуваш лидер на злосторничкото здружение дпне или попознат како Жмицко, не знае кај тера. Дијагнозата е позната како опозициско лудило.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Саб Окт 03 2020, 22:05

Владеечкото лудило е секогаш поопасно од опозициското.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Нед Окт 04 2020, 17:31

Точно, затоа е загрижувачко тоа што сите опозиционери почнувајки од лидерот се лудаци и патолошки лажливци. Наместо коректор на власта нашата опозиција е зрела за сместување во специјализирана установа како што јасно се гледа од видеото.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Нед Окт 04 2020, 17:54

Како можеш да корегираш власт обземена од владеечко лудило кога не дискутираат туку секој што не мисли како нив го сметаат за луд и не разговараат со него. СЛично е и на нашиов форум за жал.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Нед Окт 04 2020, 18:52

Не е никој од власта лудакот на видеото што не знае кај тера туку твојот оФчар Жмицко. Штом прифаќате лудак да ве води ни вие не сте ништо подобри. Еве уште еднаш за да се види убаво лудилото.

Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty ЛУДАЦИТЕ од СДС

Пишување by трендафил Пон Окт 05 2020, 15:54

Заев вети 4 викенда во еден месец да бидат без ДДВ, а ќе има само еден. Излажа за 3 викенда, а опозицијата бара да бидат 4 како што е ветено. Не гледам што има тука лудо, да бараш од некој да го исполни тоа што го ветил.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 05 2020, 16:56

Изгледа им се испуштило у штабовите и им мочале на небањатите у глава повеќе од дозволеното па ептен им ги разредиле говната меѓу ушите така што им потекле низ уши па не можат да слушнат како Жмицко вика "викенд без ддв тоа го ветивте пред изборите и тоа мора да го испорачате" и како тој истиот Жмицко што го вика тоа два дена покасно кога е објавена датата за таков викенд вика оти небањатите морони во парламентот нема да гласаат за тоа па народот наместо поефтини да купува поскапи производи само оти гнасите небањати сакаат да се изживуваат врз него.
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 05 2020, 17:15

Не велем дека не изгледа така според исечокот од интервјуто обработен од некое говедо од стадото на СДС. Инаку штета што според правилата на форумов не смеам да ти се обратам лично, а немам намера да ги навредувам и чесните поддржувачи на СДСМ кои не се виновни за забеганоста на некој поединец.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Пон Окт 05 2020, 19:36

Без оглед кој го правел видеото вистината е таа. Жмицко на протестот побара владата да го одржи предизборното ветување за потоа истото да не го поддржи. Ист случај имаме и со вонредните состојби. Класично паѓање во сопствена замка од Жмицко кој во опозициското лудило си противречи сам себе. Убаво е што обидувајки се да ја опструира владата заради лудилото си нанесува штета и себеси и на криминалното здружение покажувајки го вистинското антинародно лице на дпне.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Пон Окт 05 2020, 21:44

Не разбирам што тоа требало да поддржи Мицкоски. Не поддржува и викенд без ДДВ, туку 4. Тој не поддржа ни северна па станавме северна иако нема јужна, не поддржа двојазичност и таму кај што нема 20% АЛбанци, па има двојазичност. За табли Заев и Ахмети најдоа пари. За компјутери за учениците или за ковид болниците нема.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Пон Окт 05 2020, 23:04

Trendafile koga lazhe Mickoski? Koga javno pred gragjanite na protestot kazhuva „VIKEND bez ddv, toa go vetivte pred izborite" ili koga tvrdi deka bile veteni 4 vikendi bez ddv pred izborite?
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Пон Окт 05 2020, 23:16

Мороните небањати лажат штом зинат.

СДСМ: Мицкоски јавно најави дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокираат „Викенд без ДДВ“ со кој околу 17 милиони евра ќе завршат кај граѓаните
September 29, 2020 22:27  

По којзнае кој пат Христијан Мицкоски покажа дека не може да се помири со тоа што парите од Буџетот завршуваат кај граѓаните. Не само што е против четвртиот пакет мерки, не само што е против тоа да се спасуваат стотици илјади работни места, против да се зајакне куповната моќ на невработените и пензионерите, Мицкоски јавно најави дека ВМРО-ДПМНЕ во Собранието повторно ќе се обиде да блокира мерки што се во интерес на граѓаните, реагираат од СДСМ, откако претсетделот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното издание на Топ тем обвини дека чествртиот пакет мерки ќе биде неуспешен обид да им се помогне на граѓаните и на стопанството.

„Мицкоски вечерва јавно најави дека пратениците на ВМРО-ДПМНЕ ќе го блокираат „Викендот без ДДВ“ со кој околу 17 милиони евра ќе завршат кај граѓаните, дека ќе ги блокираат платежните картички за пензионерите со ниски пензии.

Деновиве, Мицкоски дрско лаже дека биле ветени четири викенди без ДДВ, што во реалноста никогаш не се случило.

Ништо не се менува кај губитникот Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, кои силно се противеа и против покачување на пензиите, против поголема минимална плата, против мерката Мој ДДВ.

Во опозициската партија се уште е силно присутна режимско-криминалната матрица. Затоа Мицкоски очајно и со сите сили и ден денес ги брани криминалците во редовите на својата партија кои се правосилно осудени.

Таквото неодговорно, незрело и антидржавно дејствување на Мицкоски му гарантира сигурно место во опозиција уште долги години, граѓаните на три изборни циклуси по ред јасно порачаа дека не поддржуваат нечесни, деструктивни личности како Мицкоски кои работат против интересите на граѓаните и државата“, се вели во соопштението на СДСМ.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од СДС

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 14:16

АЈде прво вие одговорете што ви ветил Заев. Јас не ги следев неговите ветувања затоа што дише, вети дека нема да дише ако се смени Уставот поради промена на уставното име. АКо имате слабо помнење и не знаете сами да побарате на интернет што ветил Заев, не чувстувам никаква обврска да го направам тоа за вас. И така кога би дал линк некој ќе ме прогласи за луд, небањат, цреп или нешто друго од фашистичкиот репертоар на говор на омраза.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by PRVOBOREC Вто Окт 06 2020, 17:07

Мороните небањати прво лажат дека се грижат за народот и бараат викенд без ддв кој СДСМ го ветиле за да добијат политички поени а кога е објавен викендот сфатиле со говната место мозок во главата дека тоа се поени за Заев и одбиваат да гласаат за тоа. Кога конечно разредените фекалии у главата на небањатите се згуснуваат малце сфатиле дека народот ќе ги мрази што се против да поминат поефтино луѓето и смислуваат друга лага демек не гласаме оти Заев вети четири викенди без ддв. СДСМ официјално демантира, од штабовите на небањатите молк оти ги фатија уште во една лага ама со тоа што го имаат у главата мислат оти ќе се извадат ако викаат СДСМ да докаже оти не ветиле четири викенди иако секој што не е небањат морон знае дека тој што тврди нештото тој треба и да го докаже. Небањатите излажаа за четири викенда ветени, небањатите треба и да го докажат тоа, моронскиот спин не им поминува и фала богу народот научи дека за пуста власт мороните небањати се спремни да го жртвуваат по секоја цена оправдувајки се со ептен проѕирни лаги у кои никој не верува.

_________________
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ БИЛ СОЦИЈАЛДЕМОКРАТ
А НЕ НЕБАЊАТ
PRVOBOREC
PRVOBOREC

Број на мислења : 2457
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 17:27

Од викендот без ДДВ и така полза ќе имаа богатите, Заеви, Камчев, Мијалков и други. Има и поважни работи од парите. На пример смртта на малиот Илче или осумтемина починати од корона во последните 24 часа. И ако ги скористи некој сите 30.000 денари, колку што е лимитот (околу 90 евра) тоа е многу помалку од 500 евра со кои владата на СДСМ и ДУИ во последните неколку месеца по глава на жител ја задолжи Македонија. Само тотална будала (во трето лице, не се обраќам лично на никого) може да наоѓа ментално задоволство со глупости од типот дека сите други освен говедата од стадото на неговиот говедар имаат говна во главата и јавно пред сите да го покаже тешкиот примитивизам. Ќе си помисли човек дека не дај Боже сите приврзаници на власта се такви. Не знам зошто ако некој има мозок, а не вакуум или некоја друга материја, не ги отепа тие што ги смета за непријатели по наредба на вождот со факти, туку пишува како папагал дивјак еден ист или сличен говор на омраза од кој и фашистите би се засрамиле.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Окт 06 2020, 19:09

Лудите дпне оФци се уште не сфаќаат дека секоја разоткриена лага носи поени за СДСМ. Задоволство ми е што така се разоткриваат пред народот. Нека видат неопределените за кого треба да гласаат на локалните, за сериозни и одговорни политичари како што се СДСМ или за патолошки лажливци како што се дпне оФците.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Img_2456
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 19:31

Ме радува што Стефан е со негативен тест, па нема ни да прашам што го натерало да прави тест. Претпоставувам дека комуницирал со неговиот колега од општина Бутел кој е позитивен на корона.
Има лудаци (трето лице множина) што едвај чекаат нешто па да употребат говор на омраза против тие што не мислат како нив. Што значи тоа „лудите дпне оФци“. Дали сметаат дека се луди „само“ тие 314.344 гласачи на ВМРО-ДПМНЕ на последните избори или и на мене и другите што не излегоа на гласање, а не се членови на ниту една партија.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Luxor Вто Окт 06 2020, 19:38

Ширење лаги за градоначалникот на Карпош од лудата дпне оФца од нимфомакс не е "нешто" туку лудачко ширење омраза посебно кога тврди дека довел во здравствена опасност и други лица. Затоа прашај си во штаб зошто во настап на опозициско лудило целта ви е да ширите омраза кон политичките противници пред со лаги да обвинуваш други за тоа.
Luxor
Luxor

Број на мислења : 6590
Join date : 2016-10-02

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by трендафил Вто Окт 06 2020, 20:05

А да дадеше некој на форумов линк до веста што наводно е објавена на Инфомак пред да се продолжи со говорот на омраза. Или сметате дека функционерите од СДСМ се богови, па тоа што ќе го каѓат е закон.
Инаку камо среќа да беше лажна вест дека ќе го смениме името и ќе ни се кастрира историјата и идентитетот. Или дека долгот на државата надмина 6 милијарди евра. Или дека ковид болниците се спремни за секој случај, ако дојде влошувањето со короната, што всушност е дојдено.

_________________
Негација на негативното       Смрт на фашизмот, слобода на народот!         Слобода или смрт

Ќе не има ли тогаш кога ќе не нема – ако не немаше токму тогаш кога требаше да не има?
трендафил
трендафил

Број на мислења : 11165
Join date : 2015-04-23
Местолокација : Скопје

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Teo Вто Окт 06 2020, 20:11

Gledam nikoj ne saka povekje da ima rabota so tebe pa ajde jas kje ti ja ispolnam zhelbata.

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Img_2288
Teo
Teo

Број на мислења : 5090
Join date : 2016-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ - Page 10 Empty Re: ЛУДАЦИТЕ од ВРО - ДПНЕ

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 10 of 35 Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 22 ... 35  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот